Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Úsměv pro život pomáhá pacientům i v roce 2010

1. Leden 2010

Úsměv pro život pomáhá pacientům i v roce 2010

Úsměv pro život je unikátní charitativní aktivita společnosti B. Braun, která byla zahájena v červenci 2009. Jejím cílem je
získání finančních prostředků na podporu činnosti projektů zlepšujících kvalitu života pacientů.

V roce 2009 nashromáždil projekt Úsměv pro život nemalé finanční prostředky na podporu činnosti občanského sdružení Zdravotní klaun. S tímto úkolem nám v roce 2009 pomáhali také herci filmu 2Bobule, kteří se stejně jako desítky dalších lidí rozhodli zveřejnit své úsměvy na oficiální internetové stránce projektu www.usmevprozivot.cz. Publikované úsměvy lze stále podpořit libovolnou finanční částkou, a přispět tak na velmi prospěšnou věc. Veškeré finanční prostředky dárců plynou přímo
na účet Zdravotního klauna.

Věříme, že pouze léčba medikamenty k uzdravení nestačí - úsměv je půl zdraví. Zdravotní klauni se snaží rozesmát a pobavit malé i velké pacienty a alespoň na chvíli jim dát zapomenout na všechny jejich zdravotní nesnáze. Z tohoto důvodu se společnost B. Braun rozhodla v roce 2010 přispět částkou 1 milion korun a podporovat i další projekty v rámci Úsměvu pro život, které se podílejí na zlepšení kvality života pacientů. Věříme, že i v roce 2010 budeme společně s vámi rozdávat úsměvy těm, kteří to potřebují. Nezůstávejme stranou a přijměme spoluzodpovědnost za úsměvy ostatních.

Úsměv pro život získal první ocenění

Charitativní projekt společnosti B. Braun, Úsměv pro život, dosáhl koncem loňského roku také významného ocenění.
V soutěži pořádané na konferenci Centra pro online média získaly jeho webové stránky vynikající třetí místo v hlavní kategorii, a zařadily se tak po bok nejúspěšnějších neziskových organizací.

Úspěch je to o to významnější, že zatímco ostatní oceněné charitativní projekty jsou již mediálně známé nebo fungují několik let, Úsměv pro život zabodoval již po pouhých třech měsících od svého spuštění. Konference Centra pro online média byla pořádána za podpory Nadace Vodafone Soutěže se zúčastnily neziskové organizace z různých oblastí a své síly poměřily v kategoriích o nejlepší komunitní projekt, nejlepší blog, internetový fundraising nebo využití multimédií. 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Významní čeští nefrologové po zahájení očkování proti covidu-19 oslovili Ministerstvo zdravotnictví, aby při vakcinaci zařadilo do prioritních skupin i dialyzované pacienty. Přístup k očkování se podařilo zajistit a dialyzovaní už mají dostupnější i preventivní léčbu.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka: Cellistypt® N-W. Nejnovější zpevněná fibrilární forma Cellistypt® N-W byla designována tak, aby vyhověla speciálním potřebám laparoskopické chirurgie.

05.05.2021
Aktuality z B. Braun

Sport ho provází už od malička. Nejen on, ale i celá jeho rodina se řadí mezi aktivní sportovce. I když se vyčerpá na sjezdovce nebo během, je to pro něj hlavně relax. Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života.

01.04.2021
Lidé a společnost