Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Úsměv pro život ocenil Nejusměvavější nemocnice roku 2010

2. Prosinec 2010

Úsměv pro život ocenil Nejusměvavější nemocnice roku 2010

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně a Rehabilitační klinika Mediterra si ze středoevropské konference Efektivní nemocnice odnesly ocenění Nejusměvavější nemocnice roku 2010.

Bezmála 33 tisíc pacientů z  České republiky hlasovalo pro Nejusměvavější nemocnici roku 2010. Prvního ročníku soutěže o tento titul se zúčastnilo 160 nemocnic a na otázku „Jak často se personál při komunikaci s Vámi usmívá?“ odpovědělo  33 tisíc pacientů. Přes 80 procent z nich hlasovalo pro odpověď „často“ a „velmi často“, naopak pacientů, kteří mají z nemocnice pocit, že se na ně zdravotnický personál neusmívá téměř nikdy, jsou tři procenta.

Titul „Nejusměvavější nemocnice roku 2010“ získaly:

• Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně v kategorii Fakultní nemocnice
• Rehabilitační klinika Malvazinky, Praha v kategorii Krajské a městské nemocnice

„Pozitivní myšlení a chuť do života jsou u pacientů ve velké míře ovlivňovány právě přístupem lékařů, sester a dalšího zdravotnického personálu. Tímto oceněním chceme nemocnice, jejíž zaměstnanci při své každodenní práci nezapomenou i na šíření optimismu a dobré nálady, odměnit a ostatní tak motivovat, aby při léčení svých pacientů mysleli také na jejich duševní pohodu,“ říká Martin Kuncek, garant charitativního projektu Úsměv pro život.

Soutěž probíhala přímo v nemocnicích, kde byly umístěny informační stojany charitativního projektu Skupiny B. Braun Úsměv pro život. Pacienti odpovídali na otázku „Jak často se personál při komunikaci s vámi usmívá?“ a nemocnici hodnotili v pětistupňové škále.

Průměr za Českou republiku
Otázka: „Jak často se personál při komunikaci s vámi usmívá?“

Opověď Počet hlasů V %
Téměř nikdy  958 2.92
Méně často  2803 8.56
Nevím 2692 8.22
Často 13027 39.77
Velmi často  13273 40.52
Celkem 32753 100.00

Otázka týkající se úsměvů byla letos poprvé součástí soutěže NEMOCNICE ČR 2010, kterou každoročně vyhlašuje nezisková organizace HealthCare Institute. Nemocnice byly hodnoceny na základě čtyřech kritérií: Finanční zdraví, Spokojenost pacientů, Spokojenost zaměstnanců a Efektivní procesy. Na první příčce se umístila Nemocnice Na Homolce, mezi fakultními nemocnicemi získala nejlepší hodnocení Fakultní nemocnice Ostrava.

Úsměv pro život v současné době spolupracuje s nemocnicemi na dalším projektu s cílem zlepšit náladu dlouhodobě nemocných pacientů. Rozdává v nemocnicích „Koše plné humoru“, které obsahují knížky, filmy, pohádky, společenské hry a další předměty k odreagování. Na dětských odděleních je rozdávání košů spojeno s návštěvou Zdravotních klaunů, kteří dětem přímo na jejich pokojích pořádají klaunovské představení, tzv. klauniádu. Doposud se z košů radovaly tři stovky pacientů v Brně a v Praze a další rozdávání bude pokračovat v následujících měsících po celé republice.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun

Významní čeští nefrologové po zahájení očkování proti covidu-19 oslovili Ministerstvo zdravotnictví, aby při vakcinaci zařadilo do prioritních skupin i dialyzované pacienty. Přístup k očkování se podařilo zajistit a dialyzovaní už mají dostupnější i preventivní léčbu.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka, který cílí primárně na laparoskopickou chirurgii.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun