Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Úsměv pro život letos pomůže rozesmát nemocné děti

Tomáš Olbrich

12. Listopad 2009

B. Braun pro život

Charitativní projekt Úsměv pro život společnosti B. Braun se letos zaměřil na podporu sdružení Zdravotní klaun. Producenti vinařské komedie 2Bobule a společnost B. Braun spojili originálním způsobem síly v pomoci malým pacientům.

Cílem projektu Úsměv pro život v tomto roce je ziskání co největšího množství prostředků na činnost zdravotních klaunů, jejichž přínosné, ale obtížně vyčíslitelné poslání léčit malé pacienty smíchem zdravotní pojišťovny nehradí. Do projektu se zapojili i herci filmu 2Bobule.

Na stránkách projektu www.usmevprozivot.cz  návštěvníky čeká usměvavé zpravodajství, záběry ze zákulisí a z natáčení filmu, ale i několik možností, jak se mohou zapojit do pomoci zdravotním klaunům. Jednou z nich je výzva "Darujte úsměv”, kdy každý z filmových účinkujících láká speciální usměvavou fotografií k podpoře projektu a donátora s nejvyšší částkou u svého úsměvu odmění vlastním originálním způsobem. Možnost umístit zde své fotografie má, stejně jako herci, ale i každý návštěvník webu, který se rozhodne projekt podpořit.

Na adrese www.stream.cz/usmevprozivot najdete klip k pilotnímu singlu cyRáno Richarda Krajča a film o filmu 2Bobule.

Dalším způsobem jak podpořit sbírku o.s. Zdravotní klaun je benefiční prodej maňásků či speciálních triček v síti prodejen hraček Bambule, v sítí zdravotnických prodejen Zelená hvězda nebo přímo na
e-shopu www.usmevprozivot.cz.

”Posláním společnosti B. Braun je péče o lidské zdraví. Ani nejmodernější medicína však nedokáže všechno - třeba nahradit ‘obyčejný’ lidský úsměv,” říká k projektu člen vrcholového managementu  společností B. Braun MUDr. Martin Kuncek.

O občanském sdružení Zdravotní klaun
Hlavním posláním občanského sdružení Zdravotní klaun je podporovat psychickou pohodu malých
i velkých pacientů a tím pomáhat k vylepšení jejich celkového zdravotního stavu. Zdravotní klauni, formou humoru, pacienty odreagují od strachu, napětí a od úzkostí spojených s léčbou nebo z neznámého nemocničního prostředí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník