Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Úsměv pro život letos pomůže rozesmát nemocné děti

12. Listopad 2009

Úsměv pro život letos pomůže rozesmát nemocné děti

Charitativní projekt Úsměv pro život společnosti B. Braun se letos zaměřil na podporu sdružení Zdravotní klaun. Producenti vinařské komedie 2Bobule a společnost B. Braun spojili originálním způsobem síly v pomoci malým pacientům.

Cílem projektu Úsměv pro život v tomto roce je ziskání co největšího množství prostředků na činnost zdravotních klaunů, jejichž přínosné, ale obtížně vyčíslitelné poslání léčit malé pacienty smíchem zdravotní pojišťovny nehradí. Do projektu se zapojili i herci filmu 2Bobule.

Na stránkách projektu www.usmevprozivot.cz  návštěvníky čeká usměvavé zpravodajství, záběry ze zákulisí a z natáčení filmu, ale i několik možností, jak se mohou zapojit do pomoci zdravotním klaunům. Jednou z nich je výzva "Darujte úsměv”, kdy každý z filmových účinkujících láká speciální usměvavou fotografií k podpoře projektu a donátora s nejvyšší částkou u svého úsměvu odmění vlastním originálním způsobem. Možnost umístit zde své fotografie má, stejně jako herci, ale i každý návštěvník webu, který se rozhodne projekt podpořit.

Na adrese www.stream.cz/usmevprozivot najdete klip k pilotnímu singlu cyRáno Richarda Krajča a film o filmu 2Bobule.

Dalším způsobem jak podpořit sbírku o.s. Zdravotní klaun je benefiční prodej maňásků či speciálních triček v síti prodejen hraček Bambule, v sítí zdravotnických prodejen Zelená hvězda nebo přímo na
e-shopu www.usmevprozivot.cz.

”Posláním společnosti B. Braun je péče o lidské zdraví. Ani nejmodernější medicína však nedokáže všechno - třeba nahradit ‘obyčejný’ lidský úsměv,” říká k projektu člen vrcholového managementu  společností B. Braun MUDr. Martin Kuncek.

O občanském sdružení Zdravotní klaun
Hlavním posláním občanského sdružení Zdravotní klaun je podporovat psychickou pohodu malých
i velkých pacientů a tím pomáhat k vylepšení jejich celkového zdravotního stavu. Zdravotní klauni, formou humoru, pacienty odreagují od strachu, napětí a od úzkostí spojených s léčbou nebo z neznámého nemocničního prostředí.

Tomáš Olbrich
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. „Situaci nepomáhají ani nová legislativní pravidla EU pro hodnocení bezpečnosti, výrobu a distribuci zdravotnických prostředků a bezpečnost léčiv, která navyšují významně náklady výrobců a distributorů,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun.

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních 
vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 
O tom, jak se tato novinka osvědčila v praxi, jsme mluvili s Romanem Boráněm 
z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny této nemocnice. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun