Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Úsměv pro život letos pomůže rozesmát nemocné děti

12. Listopad 2009

Úsměv pro život letos pomůže rozesmát nemocné děti

Charitativní projekt Úsměv pro život společnosti B. Braun se letos zaměřil na podporu sdružení Zdravotní klaun. Producenti vinařské komedie 2Bobule a společnost B. Braun spojili originálním způsobem síly v pomoci malým pacientům.

Cílem projektu Úsměv pro život v tomto roce je ziskání co největšího množství prostředků na činnost zdravotních klaunů, jejichž přínosné, ale obtížně vyčíslitelné poslání léčit malé pacienty smíchem zdravotní pojišťovny nehradí. Do projektu se zapojili i herci filmu 2Bobule.

Na stránkách projektu www.usmevprozivot.cz  návštěvníky čeká usměvavé zpravodajství, záběry ze zákulisí a z natáčení filmu, ale i několik možností, jak se mohou zapojit do pomoci zdravotním klaunům. Jednou z nich je výzva "Darujte úsměv”, kdy každý z filmových účinkujících láká speciální usměvavou fotografií k podpoře projektu a donátora s nejvyšší částkou u svého úsměvu odmění vlastním originálním způsobem. Možnost umístit zde své fotografie má, stejně jako herci, ale i každý návštěvník webu, který se rozhodne projekt podpořit.

Na adrese www.stream.cz/usmevprozivot najdete klip k pilotnímu singlu cyRáno Richarda Krajča a film o filmu 2Bobule.

Dalším způsobem jak podpořit sbírku o.s. Zdravotní klaun je benefiční prodej maňásků či speciálních triček v síti prodejen hraček Bambule, v sítí zdravotnických prodejen Zelená hvězda nebo přímo na
e-shopu www.usmevprozivot.cz.

”Posláním společnosti B. Braun je péče o lidské zdraví. Ani nejmodernější medicína však nedokáže všechno - třeba nahradit ‘obyčejný’ lidský úsměv,” říká k projektu člen vrcholového managementu  společností B. Braun MUDr. Martin Kuncek.

O občanském sdružení Zdravotní klaun
Hlavním posláním občanského sdružení Zdravotní klaun je podporovat psychickou pohodu malých
i velkých pacientů a tím pomáhat k vylepšení jejich celkového zdravotního stavu. Zdravotní klauni, formou humoru, pacienty odreagují od strachu, napětí a od úzkostí spojených s léčbou nebo z neznámého nemocničního prostředí.

Tomáš Olbrich
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Sport ho provází už od malička. Nejen on, ale i celá jeho rodina se řadí mezi aktivní sportovce. I když se vyčerpá na sjezdovce nebo během, je to pro něj hlavně relax. Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života.

01.04.2021
Lidé a společnost

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun