Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Startuje Rok plný úsměvů

7. Březen 2014

Startuje Rok plný úsměvů

Loutkoherecká představení se v nadcházejících měsících budou konat v nemocnicích, jež bodovaly v soutěži Úsměvy v nemocnici.

 

Smích, radost a úsměvy na tváři - to vše se podařilo vykouzlit u dětských pacientů šternberské nemocnice profesionálním herečkám z občanského sdružení Loutky v nemocnici. Dětské oddělení navštívily ve čtvrtek odpoledne, aby nejmenším pacientům zpříjemnily jejich pobyt a pomohly jim na chvíli zapomenout na jejich trápení. Dnešní loutkové představení mohli pacienti shlédnout díky vítězství v soutěži Úsměvy v nemocnici, pořádanou společností B. Braun.

Nemocnice Šternberk se umístila v kategorii Videoreportáž na druhém místě díky humornému videu, v němž vystoupili zdravotníci šternberské nemocnice společně s Bacilem Emilem a vysvětlovali dětem v mateřské školce, proč je důležité mýt si správně své ruce.  Díky vítězství v soutěži získali šek na čtyři loutkové návštěvy. Dnes odpoledne proběhlo první loutkové představení a děti byly skutečně nadšené.

Herečky se s loutkami na dětském oddělení dostávaly z jedné legrační situace do druhé, dokázaly děti rozezpívat i vtáhnout do pohádkového příběhu. Dramaterapie je považována za účinnou součást léčebného procesu na dětských odděleních po celé Evropě. „Vystoupení dokázalo děti pobavit i rozptýlit. Podobné aktivity určitě pomáhají k uzdravení dětí a ke snížení jejich úzkosti během nemoci,“ zhodnotila vystoupení hlavní sestra šternberské nemocnice Mgr. Lenka Neumannová.

O tom, jak podstatnou roli v léčbě mohou podobná představení sehrát, hovoří i Marka Míková, předsedkyně občanského sdružení Loutky v nemocnici: „Naši herci nehrají jen obyčejná loutková představení. Aktivně děti vtahují do děje, čímž celá akce získává úplně nový rozměr. Nezřídka se stává, že se pacienti loutkám svěří se svým nejniternějším trápením, což jim přináší cennou úlevu. Je velmi hezké být toho součástí, a proto jsme rádi, že díky podpoře Skupiny B. Braun máme příležitost se takto angažovat.“

Za dětmi do mateřských školek vyráží zdravotníci šternberské nemocnice pravidelně. Za pomoci bacila Emila dětem vysvětlují, proč je důležité si pravidelně mýt své ruce, a co vše jim hrozí v případech, když budou hygienu rukou zanedbávat. Zdravotníci pro děti připravili naučný a zábavný program, prostřednictvím kterého učí malé děti správnou techniku mytí rukou, a vysvětlují, co vše jim hrozí v případě, že si nebudou mít své ruce správně.

„Celý rok úsměvů, tedy 12 loutkových představení, od nás získává ještě FN Olomouc, která se umístila na první příčce v kategorii Fotopříběh. Čtyři představení v průběhu jednoho měsíce pak za stříbrnou příčku v obou kategoriích (Video i Fotopříběh) získávají Nemocnice Šternberk a Karvinská hornická nemocnice. V Dětském Kardiocentru a v Dětské fakultní nemocniciv Bratislavě pak Loutky v nemocnici uspořádají jednu celodenní návštěvu,“ shrnuje MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.

 

www.bbraunprozivot.cz

www.loutkyvnemocnici.cz

 

 

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun