Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

(R)Evoluční přístroj pro akutní očišťování krve - OMNI od B. Braun Avitum je na světě

31. Prosinec 2015

(R)Evoluční přístroj pro akutní očišťování krve - OMNI od B. Braun Avitum je na světě

Je malý, má ladné křivky, je intuitivně ovladatelný a hlavně přináší zásadní uživatelskou revoluci do intenzivní péče. Řeč je o novém přístroji od B. Braun Avitum určeném pro akutní dialýzu a pojmenovaném OMNI. Na jeho vývoji pracovali specialisté z celé Evropy několik let. Světlo světa OMNI spatřil 4. října v Berlíně na výročním kongresu Evropské společnosti pro intenzivní medicínu v Berlíně (ESICM).

Přicházíme ke stánku B. Braun v kongresovém centru City Cube v Berlíně a už zdálky vidíme něco, co připomíná rampu na mysu Canaveral na Floridě. Nechybí ani odpočítávání času, který zbývá do startu. Předmět na "startovací rampě" je ukrytý pod plachtou s logem B. Braun. Odpočívání končí a přesně v 19.15 hodin se rampa začíná odkrývat. O dalších 20 sekund později je OMNI na světě… "Je to opravdová revoluce ať už z hlediska použitelnosti, absolutní flexibility terapie či managementu bilance tekutin. Jsme si absolutně jistí, že je to přesně ten správný krok do budoucnosti akutní dialýzy“ - to jsou jedna z prvních slov , která bezprostředně po odhalení OMNI pronesl duchovního otce nového přístroje, viceprezident  pro marketing a prodej pro akutní terapie Jeana-Paula Menneguerre.

Bezchybný, jednoduchý a použitelný

Slavnostnímu večernímu odhalení OMNI předcházel pre-launch seminář pro vybrané lékaře   z celé Evropy. Nabitý přednáškový sál si vyslechl autora projektu Jeana-Paula Menneguerrea, přednostu Kliniky dětské kardiochirurgie v Římě Dr. Zaccaria Ricci a Dr. Antoine Schneidera z univerzity ve švýcarském Lausanne, kde se přístroj testoval. "Musím říct, že z mého pohledu dopadly testy velice dobře. To první a nejdůležitější je, že přístroj funguje bezchybně, nespouštějí se falešné alarmy, šlape tak, jak má, a nabízí řadu velmi užitečných funkcí. V neposlední řadě musím říci, že sestřičky byly z jednoduchosti a použitelnosti nadšeny," komentoval výsledky testů Dr. Schneider z Lausanne.

Název přístroje pochází z latinského OMNI („všechno“), a přesně tedy odpovídá filozofii přístroje. Sdružuje v sobě funkce, které reflektují nejvyšší požadavky každodenních aktivit na jednotkách intenzivní péče. Kromě akutní podpory funkce ledvin může být OMNI použit jako podpora léčby jiných závažných onemocnění včetně městnavého srdečního selhání (CHF), sepse, syndromu systémové zánětlivé odpovědi (SIRS), akutního respiračního distress syndromu (ARDS) a syndromu multiorgánové dysfunkce (MODS). "Říkáme tomu všestranná podpůrná terapie. To dělá léčbu mnohočetného selhání orgánů jednodušší a rychlejší," dodává Jean-Paul Menneguerre.

Léčba v souladu s posledními vědeckými poznatky

V případech, kdy je pacient v kritickém zdravotním stavu, je nezbytnou součástí úspešné léčby její včasné zahájení. Přístroje na jednotkách intenzivní péče musí být integrovány do léčebných situací jednoduše, flexibilně a rychle. OMNI je v současnosti nejmenší a nejlehčí systém na trhu. Umožňuje poskytovat léčbu v souladu s posledními vědeckými poznatky a navíc zcela naplňuje kritéria rychlosti, jednoduchosti a flexibility. "Už v kongresové hale bylo vidět, že přístroj boduje svým designem. Jakmile se s ním ale každý osobně seznámí, určitě převáží uživatelský komfort a bezpečnost. Osobně jsem si to vyzkoušel v Lausanne, a aniž bych předtím absolvoval předchozí zaškolení, během chvilky jsem ho dokázal ovládat, což je asi největší důkaz jeho vynikající uživatelské přívětivosti," řekl bezprostředně po představení OMNI v Berlíně ředitel B. Braun Avitum CZ/SK MUDr. Martin Kuncek.

Představení v Čechách již brzy

V České republice bude OMNI poprvé představen na konci ledna 2016 na kongresu Colours of sepsis v Ostravě.

 

Napsali o systému OMNI:

Budoucnost akutního očišťování krve (Medical Tribune)

Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve Fakultní nemocnici Brno na jaře začali využívat nový přístroj pro akutní očišťování krve OMNI z produkce společnosti B. Braun. 

30.11.2017
Nefrologie

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun

Významní čeští nefrologové po zahájení očkování proti covidu-19 oslovili Ministerstvo zdravotnictví, aby při vakcinaci zařadilo do prioritních skupin i dialyzované pacienty. Přístup k očkování se podařilo zajistit a dialyzovaní už mají dostupnější i preventivní léčbu.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun