Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie: Události

(R)Evoluční přístroj pro akutní očišťování krve - OMNI od B. Braun Avitum je na světě

31. Prosinec 2015

Akutní dialýza

Je malý, má ladné křivky, je intuitivně ovladatelný a hlavně přináší zásadní uživatelskou revoluci do intenzivní péče. Řeč je o novém přístroji od B. Braun Avitum určeném pro akutní dialýzu a pojmenovaném OMNI. Na jeho vývoji pracovali specialisté z celé Evropy několik let. Světlo světa OMNI spatřil 4. října v Berlíně na výročním kongresu Evropské společnosti pro intenzivní medicínu v Berlíně (ESICM).

Přicházíme ke stánku B. Braun v kongresovém centru City Cube v Berlíně a už zdálky vidíme něco, co připomíná rampu na mysu Canaveral na Floridě. Nechybí ani odpočítávání času, který zbývá do startu. Předmět na "startovací rampě" je ukrytý pod plachtou s logem B. Braun. Odpočívání končí a přesně v 19.15 hodin se rampa začíná odkrývat. O dalších 20 sekund později je OMNI na světě… "Je to opravdová revoluce ať už z hlediska použitelnosti, absolutní flexibility terapie či managementu bilance tekutin. Jsme si absolutně jistí, že je to přesně ten správný krok do budoucnosti akutní dialýzy“ - to jsou jedna z prvních slov , která bezprostředně po odhalení OMNI pronesl duchovního otce nového přístroje, viceprezident  pro marketing a prodej pro akutní terapie Jeana-Paula Menneguerre.

Bezchybný, jednoduchý a použitelný

Slavnostnímu večernímu odhalení OMNI předcházel pre-launch seminář pro vybrané lékaře   z celé Evropy. Nabitý přednáškový sál si vyslechl autora projektu Jeana-Paula Menneguerrea, přednostu Kliniky dětské kardiochirurgie v Římě Dr. Zaccaria Ricci a Dr. Antoine Schneidera z univerzity ve švýcarském Lausanne, kde se přístroj testoval. "Musím říct, že z mého pohledu dopadly testy velice dobře. To první a nejdůležitější je, že přístroj funguje bezchybně, nespouštějí se falešné alarmy, šlape tak, jak má, a nabízí řadu velmi užitečných funkcí. V neposlední řadě musím říci, že sestřičky byly z jednoduchosti a použitelnosti nadšeny," komentoval výsledky testů Dr. Schneider z Lausanne.

Název přístroje pochází z latinského OMNI („všechno“), a přesně tedy odpovídá filozofii přístroje. Sdružuje v sobě funkce, které reflektují nejvyšší požadavky každodenních aktivit na jednotkách intenzivní péče. Kromě akutní podpory funkce ledvin může být OMNI použit jako podpora léčby jiných závažných onemocnění včetně městnavého srdečního selhání (CHF), sepse, syndromu systémové zánětlivé odpovědi (SIRS), akutního respiračního distress syndromu (ARDS) a syndromu multiorgánové dysfunkce (MODS). "Říkáme tomu všestranná podpůrná terapie. To dělá léčbu mnohočetného selhání orgánů jednodušší a rychlejší," dodává Jean-Paul Menneguerre.

Léčba v souladu s posledními vědeckými poznatky

V případech, kdy je pacient v kritickém zdravotním stavu, je nezbytnou součástí úspešné léčby její včasné zahájení. Přístroje na jednotkách intenzivní péče musí být integrovány do léčebných situací jednoduše, flexibilně a rychle. OMNI je v současnosti nejmenší a nejlehčí systém na trhu. Umožňuje poskytovat léčbu v souladu s posledními vědeckými poznatky a navíc zcela naplňuje kritéria rychlosti, jednoduchosti a flexibility. "Už v kongresové hale bylo vidět, že přístroj boduje svým designem. Jakmile se s ním ale každý osobně seznámí, určitě převáží uživatelský komfort a bezpečnost. Osobně jsem si to vyzkoušel v Lausanne, a aniž bych předtím absolvoval předchozí zaškolení, během chvilky jsem ho dokázal ovládat, což je asi největší důkaz jeho vynikající uživatelské přívětivosti," řekl bezprostředně po představení OMNI v Berlíně ředitel B. Braun Avitum CZ/SK MUDr. Martin Kuncek.

Představení v Čechách již brzy

V České republice bude OMNI poprvé představen na konci ledna 2016 na kongresu Colours of sepsis v Ostravě.

 

Napsali o systému OMNI:

Budoucnost akutního očišťování krve (Medical Tribune)

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník