Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Produkt měsíce: Introcan Safety® 3 - uzavřený intravenózní katetr 3. generace

4. Leden 2016

Produkt měsíce: Introcan Safety® 3 - uzavřený intravenózní katetr 3. generace

Periferní žilní kanyla je již více než padesát let nepostradatelnou součástí infuzní terapie. Třetí generace periferních žilních kanyl Introcan Safety® 3 splňuje směrnice Rady Evropské unie 2010/32/EU pro prevenci poranění ostrými předměty ve zdravotnictví.

Introcan Safety® 3 získal cenu German Design Award 2016

German Design Award je nejprestižnější mezinárodní cena udělovaná německou Radou pro design v rámci jedné z nejuznávanějších světových soutěží. Cílem soutěže je objevit, představit a ocenit výjimečné designové trendy.
Výrobek Introcan Safety® 3 získal v soutěži významné ocenění „Speciální zmínka“ (Special Mention) určené výrobkům, jejichž design využívá zcela výjimečných dílčích aspektů nebo řešení. Toto ocenění je udělováno společnostem a designérům za jejich nasazení a přístup.
Porota ocenění zdůvodnila takto: „Pouhá myšlenka na určité zdravotnické pomůcky v mnoha lidech vyvolává nepříjemné pocity. Do této kategorie patří i jehly. Proto je velmi důležité, aby byl jejich design vysoce funkční. Díky tomu nebudou vypadat tak hrozivě a bude naopak zvýrazněna jejich základní funkce - pomáhat. Úspěšným příkladem takového principu je Introcan Safety® 3, bezpečnostní nitrožilní katetr s integrovanou membránou pro zabránění průsaku krve. Je vyroben z průhledného plastu, má jemná růžová křidélka určená k fixaci, a jedná se tak o lehký a citlivý nástroj, který do určité míry dokáže zmírnit nepříjemné pocity pacientů.“
Po „Good Design Award“, udělené v roce 2013, a „Red Dot Award Product Design“, udělené v roce 2014, je to již třetí cena pro Introcan Safety® 3.

Stop únikům krve

Přidanou hodnotou periferní žilní kanyly třetí generace je uzavřený systém, který zabraňuje úniku krve, a ergonomická fixační křidélka pro zlepšení stabilizace a fixace kanyly.

Nejdůležitější vlastností je septum uvnitř kanyly, které funguje jako ventil, jenž se automaticky uzavírá po vyjmutí zaváděcí jehly a zabraňuje bezprostřednímu vytékání krve z kanyly.

 

Bezpečná výměna infuzního setu

Velkou výhodou je, že septum funguje opakovaně, to znamená, že k úniku krve nedochází  ani při výměně infuzního setu, spojovací hadičky nebo bezjehlového ventilu. Přináší též zdravotníkům mnohá zjednodušení pracovního postupu, jako jsou bezpečnější a snadnější zavedení a manipulace s katetrem. Po jeho zavedení není nutno žílu pacienta komprimovat nebo čistit okolí katetru znečištěné vytékající krví.

 

Nižší riziko zánětu, úspora času a snížení nákladů

Výsledkem je snížení rizika zánětu, úspora času a větší efektivita ošetřovatelského procesu. Nezanedbatelnou skutečností je také snížení nákladů na výměnu prádla a další úklid, který je nutno provést po potřísnění vytékající krví, pokud je používána periferní žilní kanyla bez integrovaného septa.

 

Introcan Safety® lze koupit v síti prodejen Zelená hvězda

 

Další odkazy:

Podrobné informace o Introcan Safety®

Bezpečné postupy v zdravotnické praxi www.bezpecnostpersonalu.cz

 

Petr Misař
Produktový specialista divize Hospital Care, společnost B. Braun Medical s.r.o.
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Cieľom projektu bolo zvýšenie bezpečnosti zdravotníckeho personálu pri príprave a podávaní cytostatickej liečby a zároveň zvýšenie bezpečnosti pacientov a zníženie výskytu nežiaducich účinkov. 

14.10.2021
Události

Společnost B. Braun představuje uzavřený samčí konektor PureSite, který lépe chrání zdravotníky před chemickou a mikrobiologickou kontaminací během celého procesu manipulace s lékem – od jeho přípravy až po podání.

02.08.2021

Zdravotníci čelí v období pandemie koronaviru extrémnímu tlaku a práci v náročných podmínkách. Skupina B. Braun v rámci svého projektu B. Braun pro život podporuje řadu aktivit, které jsou určeny právě pro nejvytíženější pracoviště v České republice i na Slovensku.  

23.12.2020