Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Představujeme bioLogic Fusion - unikátní systém s biologickou zpětnou vazbou

3. Leden 2019

Představujeme bioLogic Fusion - unikátní systém s biologickou zpětnou vazbou

Dialog iQ vybavený funkcí bioLogic Fusion je v současnosti prvním systémem s biologickou zpětnou vazbou, který pro kontinuální výpočet vhodné ultrafiltrační rychlosti jednotlivých léčených pacientů používá kombinaci dvou fyziologických parametrů, systolického tlaku krve a relativního objemu krve. Úkolem bioLogic Fusion je stabilizace kardiovaskulárního stavu pacienta a snižování rizika výskytu hypotenzních epizod.

Spolehlivá biologická zpětná vazba

Do výbavy přístroje Dialog iQ patří vedle systému bioLogic Fusion i čtečka pacientských karet. Na kartu lze nahrávat informace o průběhu uplynulých terapií, což vytvoří informační řadu o tom, jaké parametry léčby byly nastaveny a jak pacient snášel průběh dialýzy. Systém na základě historie doporučuje optimální nastavení pro novou terapii. Čím častěji je systém používán, tím více zpřesňuje optimální nastavení. Díky tomu se daří dosahovat cílové hodnoty léčby, kterou definuje lékař, a umožnit pacientovi, aby se během celé dialýzy cítil lépe.

 

Jaké jsou výhody bioLogic Fusion?

Jedná se o unikátní systém biologické zpětné vazby, který pro výpočet ultrafiltrační rychlosti kombinuje dva fyziologické parametry, systolický tlak a relativní objem krve.

  • Včasná detekce vývoje hypotenzní epizody.
  • Pouze 10 měření tlaku krve při normálním stavu pacienta.
  • Inovativní a pohodlné měření krevního tlaku a relativního objemu krve.
  • Na pacienta orientovaný, samoučící se systém díky technice využití šablony z paměti uložených křivek daného pacienta.
  • Uživatelská přívětivost. Jsou vyžadována pouze dvě nastavení.
  • Dosažení požadovaného objemu ultrafiltrace, i přestože je ultrafiltrační rychlost řízena.
  • Žádný extra spotřební materiál, žádné dodatečné náklady.
Jan Matuška, DiS.
divize B. Braun Avitum
Průměrně: 4 (1 hlas)

Čtěte také

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče

V závěru letošního roku vyrazili zástupci z řad lékařů, všeobecných sester a IT specialistů ze Všeobecné fakultní nemocnice v Praze do španělské Barcelony s cílem seznámit se s novým bezpečnostním softwarem „Onco Safety Remote Control“, který splňuje požadavky pro celkovou bezpečnost personálu podílejícího se na práci s cytostatiky.

19.12.2019
Intenzivní péče