Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Poděkování zdravotníkům v první linii ve formě produktových balíčků

15. Květen 2020

Poděkování zdravotníkům v první linii ve formě produktových balíčků

Zdravotníci v první linii čelí v období pandemie koronaviru extrémnímu tlaku a práci v náročnějších podmínkách, než na jaké jsou běžně zvyklí. I přesto s obrovským nasazením a bez přerušení pečují o své pacienty. A právě proto se jim Skupina B. Braun rozhodla zaslat poděkování ve formě balíčků s produkty. 

Náročná práce na pracovištích JIP a ARO 

„Spojili jsme se s významnými nemocnicemi v České republice a na Slovensku a na vybraná pracoviště pracoviště JIP a ARO, kde jsou zdravotníci vystaveni vysokému riziku nákazy COVID-19, jsme jako poděkování zaslali produktové balíčky,“ vysvětluje jednatel společnosti B. Braun Medical PharmDr. Jiří Lukeš. PharmDr. Jiří Lukeš. 
Cílem bylo zdravotníky povzbudit a alespoň částečně jim ulevit od potíží, které souvisí se zvýšeným pracovním nasazením a používáním ochranných pomůcek. Proto balíčky obsahovaly produkty B. Braun Linovera, Askina a Trixo, které slouží k ošetření namáhané pokožky rukou a obličeje, a také novinku v parenterální výživě Remune, která je bohatá na omega 3 mastné kyseliny a poslouží jako rychlá svačinka k zasycení. V neposlední řadě balíček obsahoval výběr výživových doplňků Inkospor, které zdravotníkům doplnily potřebnou energii. 

Dialyzovaní pacienti vyžadují pravidelnou péči

Podobné balíčky zamířily také na dialyzační střediska B. Braun Avitum, protože i zdejší personál pracuje ve ztížených podmínkách, zejména pokud ošetřuje COVID pozitivní pacienty. Dialyzační léčba je pro ně nezbytná a bez rizika ohrožení jejich života ji nelze přerušit nebo odložit. Zdravotníci na dialyzačních střediscích tak bezpochyby patří k těm, kteří stojí v první linii a každodenně čelí riziku nákazy koronavirem. „Velmi si vážíme jejich nasazení a statečnosti a obdivujeme pozitivní přístup, který jim pomáhá složitou situaci zvládat,“ doplňuje ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.

I zdravotníci mohou potřebovat psychologickou pomoc 

Ke všem balíčkům byl připojen i leták s informacemi o možnostech využití psychologické a psychoterapeutické pomoci, protože řada zdravotníků trpí po náročných směnách nejen fyzickým, ale také psychickým vyčerpáním. Tyto služby poskytují zkušení psychoterapeuti a jsou zcela zdarma. „Věříme, že touto formou alespoň částečně pomůžeme zdravotníkům překlenout těžké období epidemické krize,“ uzavírá poděkování PharmDr. Jiří Lukeš. 

redakce Braunovin
Průměrně: 5 (3 hlasů)

Čtěte také

Nádherné prostory nově zrekonstruované Šlechtovy vily v pražské Stromovce hostily benefiční setkání Skupiny B. Braun s jejími obchodními partnery.

30.05.2022

Přínosy moderní zdravotní péče jsou jednoznačné a asi málokdo by o nich polemizoval. Z hlediska vlivu na životní prostředí ale oblast zdravotnictví představuje nemalou zátěž. Jednorázové ochranné pomůcky, chemikálie, logistika a distribuce – to vše má na životní prostředí značný vliv. 
I drobné změny chování přitom v důsledku mohou ekologickou stopu výrazně snížit. O vztahu životního prostředí a zdravotnictví jsme si povídali s jednatelem společnosti B. Braun CZ/SK doktorem Jiřím Lukešem.  

14.10.2021
Lidé a společnost

Mnohonásobný paralympijský medailista v lukostřelbě David Drahonínský a handbikerka Kateřina Antošová předali v Brně nový handbike zraněnému sportovci Zdenkovi Obadalovi. Částku „vysportovali“ lidé v rámci projektu B. Braun pro život.

 

08.07.2021