Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Poděkování zdravotníkům v první linii ve formě produktových balíčků

15. Květen 2020

Poděkování zdravotníkům v první linii ve formě produktových balíčků

Zdravotníci v první linii čelí v období pandemie koronaviru extrémnímu tlaku a práci v náročnějších podmínkách, než na jaké jsou běžně zvyklí. I přesto s obrovským nasazením a bez přerušení pečují o své pacienty. A právě proto se jim Skupina B. Braun rozhodla zaslat poděkování ve formě balíčků s produkty. 

Náročná práce na pracovištích JIP a ARO 

„Spojili jsme se s významnými nemocnicemi v České republice a na Slovensku a na vybraná pracoviště pracoviště JIP a ARO, kde jsou zdravotníci vystaveni vysokému riziku nákazy COVID-19, jsme jako poděkování zaslali produktové balíčky,“ vysvětluje jednatel společnosti B. Braun Medical PharmDr. Jiří Lukeš. PharmDr. Jiří Lukeš. 
Cílem bylo zdravotníky povzbudit a alespoň částečně jim ulevit od potíží, které souvisí se zvýšeným pracovním nasazením a používáním ochranných pomůcek. Proto balíčky obsahovaly produkty B. Braun Linovera, Askina a Trixo, které slouží k ošetření namáhané pokožky rukou a obličeje, a také novinku v parenterální výživě Remune, která je bohatá na omega 3 mastné kyseliny a poslouží jako rychlá svačinka k zasycení. V neposlední řadě balíček obsahoval výběr výživových doplňků Inkospor, které zdravotníkům doplnily potřebnou energii. 

Dialyzovaní pacienti vyžadují pravidelnou péči

Podobné balíčky zamířily také na dialyzační střediska B. Braun Avitum, protože i zdejší personál pracuje ve ztížených podmínkách, zejména pokud ošetřuje COVID pozitivní pacienty. Dialyzační léčba je pro ně nezbytná a bez rizika ohrožení jejich života ji nelze přerušit nebo odložit. Zdravotníci na dialyzačních střediscích tak bezpochyby patří k těm, kteří stojí v první linii a každodenně čelí riziku nákazy koronavirem. „Velmi si vážíme jejich nasazení a statečnosti a obdivujeme pozitivní přístup, který jim pomáhá složitou situaci zvládat,“ doplňuje ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.

I zdravotníci mohou potřebovat psychologickou pomoc 

Ke všem balíčkům byl připojen i leták s informacemi o možnostech využití psychologické a psychoterapeutické pomoci, protože řada zdravotníků trpí po náročných směnách nejen fyzickým, ale také psychickým vyčerpáním. Tyto služby poskytují zkušení psychoterapeuti a jsou zcela zdarma. „Věříme, že touto formou alespoň částečně pomůžeme zdravotníkům překlenout těžké období epidemické krize,“ uzavírá poděkování PharmDr. Jiří Lukeš. 

redakce Braunovin

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Tým zdravotníků Dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Teplicích má to štěstí, že má mezi sebou dvě talentované švadlenky! Sestřičky si ušily už přes 200 roušek a pokračují dál.

19.04.2020
Aktuality z B. Braun

Tokio? Letos ne! Jak na to reagovala handbikerka a ambasadorka projektu B. Braun pro život Kateřina Antošová? „Myslím, že je důležité reagovat na to, co nám Bůh, nebo chcete-li příroda, naznačuje – změna je nutná a i já chci přispět něčím hmatatelným,“ říká Katka, která začala šít roušku za rouškou a chystá se sázet stromy.

27.03.2020

Zdanlivo nie príliš veselý príbeh dnes štyridsaťšesťročného muža sa začal odvíjať v roku 2005. Dovtedy bol Martin Ludrovský obyčajný mladý muž zo Slovenska, ktorý sa venoval koníčkom a práci s vôňou benzínu. Bol automobilovým a motokrosovým pretekárom, vlastnil tuningový autoservis, bol vášnivým športovcom. Práve motokros sa mu stal osudným a prevrátil jeho dovtedy pokojný život kompletne hore nohami.

28.02.2020