Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Pacienty z FN Hradec Králové rozveselí loutky

14. Březen 2014

Pacienty z FN Hradec Králové rozveselí loutky

Loutkoherecká představení se v nadcházejících měsících budou konat i v dalších nemocnicích, jež bodovaly v soutěži Úsměvy v nemocnici.

 

Dne 14. března zahájí loutkové představení na III. Interní gerontometabolické klinice FN Hradec Králové projekt nazvaný Rok plný úsměvů. Počin organizovaný Skupinou B. Braun ve spolupráci s občanským sdružením Loutky v nemocnici navazuje na foto/video soutěž Úsměvy v nemocnici z minulého roku, kdy týmy 75 českých i slovenských nemocnic různými způsoby dokumentovaly radostné okamžiky na svých odděleních. Právě tým královéhradecké nemocnice obsadil první příčku v kategorii video a vysloužil tak svým pacientům hlavní cenu, tedy 12 návštěv loutkoherců v průběhu nadcházejícího roku.

„Velmi vítáme každou příležitost, která pomůže nabourat zavedenou představu o nemocnicích coby pochmurných či anonymních místech. U nás dobře víme, že humor a dobrá nálada jsou všeléky, a proto se snažíme úsměvy na tvářích našich pacientů maximálně podporovat. Věřím, že chystaná loutkoherecká představení jim v tom účinně pomohou,“ uvádí Mgr. Dana Vaňková, Náměstkyně pro ošetřovatelskou péči FN Hradec Králové.

Jeho slova potvrzuje i Marka Míková, předsedkyně občanského sdružení Loutky v nemocnici: „Naši herci nehrají jen obyčejná loutková představení, kde by pacienti byli jen pasivními diváky. S námi naopak bývají aktivně vtahováni do děje, čímž celá akce získává úplně nový rozměr. Nezřídka se stává, že se pacienti loutkám svěří se svým nejniternějším trápením, což jim přináší cennou úlevu. Loutky se stávají jejich kamarády v boji proti nemoci, a propůjčují jim tu nejsilnější zbraň - humor.“

Loutkoherecká představení se v nadcházejících měsících budou konat i v dalších nemocnicích, jež bodovaly v soutěži.

„Celý rok úsměvů, tedy 12 loutkových představení, od nás získává ještě FN Olomouc, která se umístila na první příčce v kategorii Fotopříběh. Čtyři představení v průběhu jednoho měsíce pak za stříbrnou příčku v obou kategoriích (Video i Fotopříběh) získávají Nemocnice Šternberk a Karvinská hornická nemocnice. V Dětském Kardiocentru a v Dětské fakultní nemocniciv Bratislavě pak Loutky v nemocnici uspořádají jednu celodenní návštěvu,“ shrnuje MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.

 

 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun