Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Pacienty v Brně potěšily filmy a pohádky

24. Únor 2011

Pacienty v Brně potěšily filmy a pohádky

Pacienti Psychiatrické kliniky FN Brno mohou ode dneška díky projektu Úsměv pro život využít ke zpříjemnění své několik týdnů trvající hospitalizace nový DVD přehrávač a filmotéku čítající na 168 filmů. Sbírku filmů, pohádek, dokumentů i přehrávač nakoupili zaměstnanci Skupiny B. Braun.

S přehrávačem a 168 DVD utíká čas i v nemocnici rychleji

Nápad vznikl loni v říjnu, kdy Úsměv pro život rozdával ve FN Brno Koše plné humoru, ve kterých pacienti nemocnic na řadě míst republiky mohli najít humorné knihy, DVD, společenské hry a další prostředky k odreagování. Zaměstnanci společnosti B. Braun přišli tehdy s myšlenkou pořídit pacientům také DVD přehrávač a k tomu náležitou nabídku filmů.

„Velmi mile mě překvapilo, kolik zaměstnanců Skupiny B. Braun se k myšlence připojilo, a jaké množství filmů nejrůznějších žánrů, pohádek pro děti i zajímavých dokumentů se jim nakonec podařilo shromáždit,“ říká Milena Malá, zástupce občanského sdružení Zdravotní klaun, partnera Úsměvu pro život.

Smyslem filmové knihovny je poskytnout pacientům lůžkového oddělení tolik potřebné rozptýlení, možnost zábavy a odreagování. Pestrý výběr filmových titulů, který nezapomíná na děti ani na dospělé, pomůže překonat jejich osamělost a obavy z nemoci i léčby a má za cíl jim pobyt v nemocničním prostředí co nejvíce zpříjemnit.

Zájem o nemocné velmi oceňuje i ředitel FN Brno, Roman Kraus, který potvrdil, „že nemocnici se na takovýto nákup často nedostávají finanční prostředky“.

„Dobrá nálada a optimismus jsou při léčbě velmi důležité, prostředí nemocnice k nim však příliš nepřispívá. A právě to se charitativní projekt Úsměv pro život snaží změnit. Společnost B. Braun jím dlouhodobě pomáhá pacientům zdravotnických zařízení po celé republice,“ vysvětluje záměr projektu ředitel společnosti B. Braun Avitum, Martin Kuncek.

Úsměv pro život

Úsměv pro život je charitativní projekt Skupiny B. Braun, jehož cílem je přinést trochu radosti do neveselého prostředí nemocnic. Úsměv pro život podporuje projekty a organizace, které se snaží rozesmát a pobavit malé i velké pacienty a alespoň na chvíli jim dát zapomenout na všechny jejich zdravotní trable. V letošním roce Skupina B. Braun vybrala jako hlavního partnera občanské sdružení Zdravotní klaun. V rámci projektu Úsměv pro život předávali na podzim loňského roku zdravotní klauni Koše plné humoru. Šlo o dárkové koše, které obsahovaly například svazky povídek Zdeňka Svěráka či dvojice Šimek-Grosmann, historky Vladimíra Menšíka, pohádky a celou řadu další publikací, které zaručeně zvednou náladu. Projekt startoval právě ve Fakultní nemocnici Brno, kde zdravotní klauni rozdali na 220 košů, a poté pokračoval i v dalších nemocnicích v České republice.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. „Situaci nepomáhají ani nová legislativní pravidla EU pro hodnocení bezpečnosti, výrobu a distribuci zdravotnických prostředků a bezpečnost léčiv, která navyšují významně náklady výrobců a distributorů,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun.

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních 
vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 
O tom, jak se tato novinka osvědčila v praxi, jsme mluvili s Romanem Boráněm 
z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny této nemocnice. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun