Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Pacienty v Brně potěšily filmy a pohádky

24. Únor 2011

Pacienty v Brně potěšily filmy a pohádky

Pacienti Psychiatrické kliniky FN Brno mohou ode dneška díky projektu Úsměv pro život využít ke zpříjemnění své několik týdnů trvající hospitalizace nový DVD přehrávač a filmotéku čítající na 168 filmů. Sbírku filmů, pohádek, dokumentů i přehrávač nakoupili zaměstnanci Skupiny B. Braun.

S přehrávačem a 168 DVD utíká čas i v nemocnici rychleji

Nápad vznikl loni v říjnu, kdy Úsměv pro život rozdával ve FN Brno Koše plné humoru, ve kterých pacienti nemocnic na řadě míst republiky mohli najít humorné knihy, DVD, společenské hry a další prostředky k odreagování. Zaměstnanci společnosti B. Braun přišli tehdy s myšlenkou pořídit pacientům také DVD přehrávač a k tomu náležitou nabídku filmů.

„Velmi mile mě překvapilo, kolik zaměstnanců Skupiny B. Braun se k myšlence připojilo, a jaké množství filmů nejrůznějších žánrů, pohádek pro děti i zajímavých dokumentů se jim nakonec podařilo shromáždit,“ říká Milena Malá, zástupce občanského sdružení Zdravotní klaun, partnera Úsměvu pro život.

Smyslem filmové knihovny je poskytnout pacientům lůžkového oddělení tolik potřebné rozptýlení, možnost zábavy a odreagování. Pestrý výběr filmových titulů, který nezapomíná na děti ani na dospělé, pomůže překonat jejich osamělost a obavy z nemoci i léčby a má za cíl jim pobyt v nemocničním prostředí co nejvíce zpříjemnit.

Zájem o nemocné velmi oceňuje i ředitel FN Brno, Roman Kraus, který potvrdil, „že nemocnici se na takovýto nákup často nedostávají finanční prostředky“.

„Dobrá nálada a optimismus jsou při léčbě velmi důležité, prostředí nemocnice k nim však příliš nepřispívá. A právě to se charitativní projekt Úsměv pro život snaží změnit. Společnost B. Braun jím dlouhodobě pomáhá pacientům zdravotnických zařízení po celé republice,“ vysvětluje záměr projektu ředitel společnosti B. Braun Avitum, Martin Kuncek.

Úsměv pro život

Úsměv pro život je charitativní projekt Skupiny B. Braun, jehož cílem je přinést trochu radosti do neveselého prostředí nemocnic. Úsměv pro život podporuje projekty a organizace, které se snaží rozesmát a pobavit malé i velké pacienty a alespoň na chvíli jim dát zapomenout na všechny jejich zdravotní trable. V letošním roce Skupina B. Braun vybrala jako hlavního partnera občanské sdružení Zdravotní klaun. V rámci projektu Úsměv pro život předávali na podzim loňského roku zdravotní klauni Koše plné humoru. Šlo o dárkové koše, které obsahovaly například svazky povídek Zdeňka Svěráka či dvojice Šimek-Grosmann, historky Vladimíra Menšíka, pohádky a celou řadu další publikací, které zaručeně zvednou náladu. Projekt startoval právě ve Fakultní nemocnici Brno, kde zdravotní klauni rozdali na 220 košů, a poté pokračoval i v dalších nemocnicích v České republice.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun