Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Článek

Osobní zkušenost nic nenahradí

redakce Braunovin

6. říjen 2017

Dlouho očekávaný nový monitor OMNI pro akutní dialýzu, který vyvinula společnost B. Braun, před nedávnem dorazil do České republiky. Postupně probíhají první instalace na jednotkách intenzivní péče i dalších pracovištích po celé republice. OMNI představuje významnou inovaci v oblasti akutního očišťování krve, což dokládá i velký zájem zdravotníků.

Jako první převzala monitor OMNI Fakultní nemocnice Brno a v těsném závěsu následovaly další. K dnešnímu dni OMNI pomáhá celkem na sedmi pracovištích v České republice a na jednom na Slovensku. Než ale novinka vyrazila do ostrého provozu, dostali zdravotníci možnost osobně se seznámit a vyzkoušet si základní funkčnost přístroje. Aplikační workshop proběhl v březnu a hostila jej Aesculap Akademie v Olomouci.

Cílem setkání bylo teoretické, ale především praktické představení OMNI. Úvodní přednáškové části se ujal Mgr. Boris Malhocký, manažer pro obchod a marketing divize Avitum. Zaměřil se především na novinky a vylepšení, díky nimž můžeme OMNI směle označit za novou generaci v oblasti kontinuálních eliminačních metod (CRRT). „Chtěli jsme umožnit zástupcům vybraných pracovišť, aby se s OMNI osobně seznámili, aby si ho osahali a naučili se základy ovládání. A samozřejmě jsme také chtěli, aby na vlastní oči viděli, že OMNI je skutečně tak úžasný přístroj, jak jsme jim tvrdili,“ říká aplikační specialista a obchodní zástupce B. Braun Avitum Jan Matuška.

Setkání se zúčastnila řada zdravotních sester z mnoha pracovišť od Plzně přes České Budějovice a Prahu až po Brno. Účastníci workshopu v průběhu praktické části oceňovali zejména systém řízení bilance tekutin, který je plně v režii inovovaného softwaru HomeoSAFE, nebo snadné a intuitivní ovládání dotykového displeje, což potvrzují i slova Mgr. Branislava Moravčíka z KARIMu ve Fakultní nemocnici Brno: „Ve srovnání s přístroji, které máme k dispozici dnes, je OMNI jednodušší a ovládání intuitivnější. Nebál bych se říct až „blbuvzdorné“. Myslím, že práce s tímto přístrojem nám ušetří čas a měla by se také snížit chybovost.“

Zdravotníci si mezi jiným pochvalovali úsporné rozměry a nízkou hmotnost přístroje, díky nimž se s OMNI velmi snadno manipuluje v prostoru, a také jednoduché setování a celkovou obsluhu. „Teprve v praxi se ukáže, jak přístroj funguje. Ale už teď se moc se těším, až u nás OMNI budeme mít“, shrnula svoje dojmy Lenka Záškodová z oddělení kardiochirurgie v Českých Budějovicích.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník