Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Nikolka se narodila o celé tři měsíce dříve než jiné děti. Přes veškerá rehabilitační cvičení však zůstala na invalidním vozíku. My nyní chceme splnit její sen

redakce Braunovin

28. Březen 2019

B. Braun pro život

Je to téměř devět let, kdy se předčasně narodila malá Nikolka. Vážila 1 300 g a měřila 40 cm. První dva roky den co den aktivně cvičila Vojtovu metodu a bojovala o normální vývoj. Přes všechnu snahu však zůstala na invalidním vozíku.

„Bojuju dál. Cvičím stále, ale už ne Vojtu, ale Bobatha, jezdím do lázní, v létě na koni a snažím se přesvědčit nohy, aby se aspoň trochu postavily na vlastní,“ říká i tak stále usměvavá Nikolka Síkorová.

Dnes už má Nikolka skoro devět let a chodí do 2. třídy klasické základní školy, kam s ní dochází asistentka. Nejraději ve škole i ve svém volném čase sportuje, jak jen to jde. S rodiči jezdí na kole, tedy na vozíku za kolem, protože nožičky ke šlapání nepřesvědčí. „Můj život je trochu těžší než život mých kamarádů. Bojuji s každou dírou na silnici, se schody, které jsou tam, kde už být nemusí, s učiteli i dalšími lidmi, kteří nechtějí nich chápat. Přes to všechno se snažím stále usmívat, i když je to někdy těžké. Doopravdy moc bych si přála přidat se k rodičům na výletě, který pro mne jednou plánují jako pro jejich, rovnocennou partnerku‘, a poznat svět ze sedla handbiku.“

Vysportuje se pro Nikolku nový handbike?

Díky projektu Plníme sen pohybem zaměstnanci Skupiny B. Braun sportují, aby každý kilometr a každou spálenou kalorii proměnili v peníze, a tak budou moci Nikolce a jejím rodičům splnit sen. Sportovní výkony zaměstnanců se promění v handbike. Ten si Nikolka moc přeje, ale rodiče jí ho zatím nemohou pořídit.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník