Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

28. Březen 2019

Nikolka se narodila o celé tři měsíce dříve než jiné děti. Přes veškerá rehabilitační cvičení však zůstala na invalidním vozíku. My nyní chceme splnit její sen

Je to téměř devět let, kdy se předčasně narodila malá Nikolka. Vážila 1 300 g a měřila 40 cm. První dva roky den co den aktivně cvičila Vojtovu metodu a bojovala o normální vývoj. Přes všechnu snahu však zůstala na invalidním vozíku.

„Bojuju dál. Cvičím stále, ale už ne Vojtu, ale Bobatha, jezdím do lázní, v létě na koni a snažím se přesvědčit nohy, aby se aspoň trochu postavily na vlastní,“ říká i tak stále usměvavá Nikolka Síkorová.

Dnes už má Nikolka skoro devět let a chodí do 2. třídy klasické základní školy, kam s ní dochází asistentka. Nejraději ve škole i ve svém volném čase sportuje, jak jen to jde. S rodiči jezdí na kole, tedy na vozíku za kolem, protože nožičky ke šlapání nepřesvědčí. „Můj život je trochu těžší než život mých kamarádů. Bojuji s každou dírou na silnici, se schody, které jsou tam, kde už být nemusí, s učiteli i dalšími lidmi, kteří nechtějí nich chápat. Přes to všechno se snažím stále usmívat, i když je to někdy těžké. Doopravdy moc bych si přála přidat se k rodičům na výletě, který pro mne jednou plánují jako pro jejich, rovnocennou partnerku‘, a poznat svět ze sedla handbiku.“ 

 

Vysportuje se pro Nikolku nový handbike? 

Díky projektu Plníme sen pohybem zaměstnanci Skupiny B. Braun sportují, aby každý kilometr a každou spálenou kalorii proměnili v peníze, a tak budou moci Nikolce a jejím rodičům splnit sen. Sportovní výkony zaměstnanců se promění v handbike. Ten si Nikolka moc přeje, ale rodiče jí ho zatím nemohou pořídit. 

 

 

redakce Braunovin

Čtěte také

Osmiletý František i jeho maminka ještě donedávna vedli docela obyčejný rodinný život. Když ale loni v září František nastoupil do první třídy, začala se u něj stále častěji projevovat nekontrolovatelná únava. Projekt "Plníme sen pohybem" pokračuje a zaměstnanci společností Skupiny B. Braun nadále sbírají cenné kilometry, aby pomohli splnit další sen.

06.08.2018
B. Braun pro život

 Už potřetí. Tentokrát ve spolupráci s Centrem Klokánek.

23.05.2017
Lidé a společnost

Plníme sen pohybem. To je projekt, v rámci kterého zaměstnanci Skupiny B. Braun sportují, aby každý kilometr nebo každou spálenou kalorii proměnili v peníze, za které splní sen těm, kteří to potřebují.

13.12.2016
B. Braun pro život