Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Naši primáři promluvili ve Snídani s Novou a v Událostech České televize

17. Březen 2021

Naši primáři promluvili ve Snídani s Novou a v Událostech České televize

Před pár dny jsme připomněli význam prevence onemocnění ledvin i na televizních obrazovkách. Na Světový den ledvin promluvili naši primáři ve Snídani s Novou a v Událostech České televize o současné situaci kolem očkování dialyzovaných pacientů i vlivu koronaviru na nefrologické pacienty.

Odkazy na reportáže:

- Snídaně s Novou

- Události

Vedoucí lékař dialyzačního střediska B. Braun Avitum Třinec MUDr. Roman Kantor uvedl svůj výstup ve Snídani s Novou pozdravem z nejvýchodnější dialýzy v České republice a v krásném desetiminutovém rozhovoru odpovídal na dotazy týkající se důležitosti preventivního vyšetření, připomněl význam Světového dne ledvin.

MUDr. Roman Kantor v reportáži TV Nova

V Událostech České televize pak diváci viděli vstup MUDr. Vladimíra Vojance, vedoucího dialyzačního střediska B. Braun na pražské Bulovce. Promluvil o závažných následcích, které mohou potkat pacienty s onemocněním ledvin po nákaze koronavirem, a také připomněl nutnost přednostního očkování právě této skupiny.

MUDr. Vladimír Vojanec, primář dialyzačního střediska B. Braun Avitum na Bulovce o tom, že je potřeba primárně naočkovat dialyzované pacienty

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Po prekonaní COVID-u je až 3x väčšie riziko, že ľuďom trvalo zlyhajú obličky a skončia na dialýze. 

17.03.2022

Po prodělání COVIDu je až 3x větší riziko, že lidem trvale selžou ledviny a skončí na dialýze. Vyplývá to ze studie prezentované v Journal of the American Society of Nephrology.

10.03.2022

Podle odhadů České nefrologické společnosti může dialyzační ošetření v Česku potřebovat 300–400 uprchlíků z Ukrajiny.

19.03.2022