Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Naši primáři promluvili ve Snídani s Novou a v Událostech České televize

17. Březen 2021

Naši primáři promluvili ve Snídani s Novou a v Událostech České televize

Před pár dny jsme připomněli význam prevence onemocnění ledvin i na televizních obrazovkách. Na Světový den ledvin promluvili naši primáři ve Snídani s Novou a v Událostech České televize o současné situaci kolem očkování dialyzovaných pacientů i vlivu koronaviru na nefrologické pacienty.

Odkazy na reportáže:

- Snídaně s Novou

- Události

Vedoucí lékař dialyzačního střediska B. Braun Avitum Třinec MUDr. Roman Kantor uvedl svůj výstup ve Snídani s Novou pozdravem z nejvýchodnější dialýzy v České republice a v krásném desetiminutovém rozhovoru odpovídal na dotazy týkající se důležitosti preventivního vyšetření, připomněl význam Světového dne ledvin.

MUDr. Roman Kantor v reportáži TV Nova

V Událostech České televize pak diváci viděli vstup MUDr. Vladimíra Vojance, vedoucího dialyzačního střediska B. Braun na pražské Bulovce. Promluvil o závažných následcích, které mohou potkat pacienty s onemocněním ledvin po nákaze koronavirem, a také připomněl nutnost přednostního očkování právě této skupiny.

MUDr. Vladimír Vojanec, primář dialyzačního střediska B. Braun Avitum na Bulovce o tom, že je potřeba primárně naočkovat dialyzované pacienty

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Zahraničné štúdie ukazujú, že okolo 18% pacientov, ktorí pri ochorení COVID-19 prešli akútnych zlyhaním obličiek, môžu skončiť na chronickej dialýze. COVID-19 je pre obličky hrozbou, nielen v prípade ťažkého priebehu ochorenia. Po prekonaní infekcie je kľúčová prevencia. Pacienti by mali ísť za svojím praktickým lekárom a spýtať sa ho na preventívne vyšetrenie alebo navštíviť nefrologickú ambulanciu.

11.03.2021
Události

Nově připravované Dialyzační středisko B. Braun Avitum Teplice se představilo široké veřejnosti v rámci Světového dne ledvin. Zbrusu nová budova dialyzačního střediska se staví v blízkosti zastávek městské hromadné dopravy Libušina, T. S. BOHEMIA a Řetenice, Petra. „Je to skvělá zpráva pro dialyzované pacienty. Středisko stavíme podle posledních medicínských trendů a určitě ho otevřeme ještě letos. Do projektu včetně jeho vybavení investujeme celkem zhruba 100 milionů korun,“ říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum.  

13.03.2019

Mezinárodní federace pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost každoročně vyhlašují Světový den ledvin (Word Kidney Day), který tradičně vychází na druhý čtvrtek v měsíci březnu – letos na 14. 3. 2019. Slogan letošního Světového dne ledvin 2019 „Zdraví ledvin pro všechny a na celém světě“ získal pro české dialyzované pacienty konkrétní rozměr. Od letošního prvního ledna mají totiž dialyzační střediska možnost získat při splnění všech podmínek finanční odměnu. 

13.03.2019