Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Libor Svoboda odkázaný na umělou výživu má nové Ferrari. Akce "Plníme sen pohybem" slaví první úspěch.

1. Září 2016

Libor Svoboda odkázaný na umělou výživu má nové Ferrari. Akce "Plníme sen pohybem" slaví první úspěch.

Liborovi se splnil sen - spolu s bratrem se těší z nového šlapacího Ferrari (projekt "Plníme sen pohybem")

Jedenáctiletý Libor Svoboda odkázaný od svých dvou let na umělou parenterální výživu má splněný sen. Protože nemůže jezdit na kole, dostal ve středu 31.srpna od Skupiny B. Braun šlapací auto Ferrari v hodnotě 50.000 Kč. "Je to naprosto super. Jezdí skvěle. Myslím, že mám nejlepší auto ze všech kamarádů. Už se těším, až jim ho ukážu a oni se také svezou," reagoval bezprostředně po první jízdě Libor Svoboda.

Předání šlapacího autíčka Liborovi je první akcí v rámci nového seriálu charitativního projektu B. Braun pro život "Plníme sen pohybem". Skupina B. Braun vždy v rámci jednoho příběhu vyzve své zaměstnance, aby se podíleli na splnění konkrétního snu člověka či skupině lidí s těžkým životním osudem. Po vyhlášení dané aktivity zaměstnanci jezdí na kole, běhají, bruslí, kondičně chodí či plavou a každý kilometr tak proměňují v peníze. "U Libora jsme začali proto, že jeho příběh všichni zaměstnanci z firmy znají a hodně s nimi zahýbal. Je to statečný kluk, má skvělé rodiče, a šlapací auto mu zase rozšíří možnosti aktivně trávit čas se svými vrstevníky," řekl při předání zástupce B. Braun MUDr. František Vojík, který se Svobodovými ohledně výživy syna spolupracuje již několik let. Předané autíčko  Ferrari FXX Exclusive je vlajkovou lodí a špičkou šlapacích aut. Na geometrii podvozku se podílela automobilka Ferrari, má 7-mi rychlostní převodovku, zdvojené kotoučové brzdy nebo výškově nastavitelný kožený volant a pěnovou závodní sedačku s bezpečnostními pásy.

 

Libor přebírá auto od zástupců vedení B. Braun a automobilového závodníka (zleva: Alan Munteanu, Jarek Janiš, František Vojík, Aleš Svoboda)

Libor přebírá auto od zástupců vedení B. Braun a automobilového závodníka
(zleva: Alan Munteanu, Jarek Janiš, František Vojík, Aleš Svoboda)

 

Předání auta se před sídlem B. Braun na Chodově zúčastnil také špičkový český automobilový závodník Jarek Janiš, který mimo mnoha titulů působil také jako testovací pilot v F1 ve stáji Jordan Ford. "Libor je velký sympaťák a šlapací Ferrari je nádherný kousek. Myslím, že takové auto je sen každého kluka. Důkladně jsem si ho prohlédl a mimo designu je skvělé, že je naprosto bezpečné. Liborovi ho moc přeji," řekl závodník Jarek Janiš.

 

Libor nemůže od svých dvou let přijímat potravu klasickým způsobem a je odkázaný na parenterální výživu. Do loňského jara to pro něj znamenalo téměř neopouštět byt, na stojanu s výživou byl napojený zhruba 20 hodin denně. Nyní je však všechno jinak. Libor používá mobilní pumpu Micrel, kterou nosí u sebe v batohu a zapojuje se do normálního života. "To, že bude moci jezdit v tomhle šlapacím autě, je skvělá zpráva. Zatím jen koukal venku na kamarády, jak sviští na kolech. Teď se bude moci přidat. Je to další krok k zapojení se do běžného života. Moc děkujeme," komentovala Liborův splněný sen jeho maminka Iva Svobodová.

 

 

Na předávání nechyběla ani Lenka Kafková z oddělení nákupu. Právě Lenka patřila ke třem nejaktivnějším sportovcům z řad zaměstnanců B. Braun a Libora ke splnění jeho snu přiblížila o víc než 1 000 kilometrů. „Akce Plníme sen pohybem změnila život celé naší rodině. Na drobné nákupy už nejezdíme autem, ale bereme kolo a batůžek a jedeme polními úvozy společně s dětmi směr supermarket. Sice mi to sportování začalo trochu lézt do peněz, protože děti se, jak známo, musí motivovat, ale kilometry přibývají, a to i po splnění prvního snu,“ uzavírá s úsměvem Lenka Kafková.

 

Libor Svoboda s rodiči a bratrem spolu se zaměstnanci B. Braun

Více o Liborovi (lepsipece.cz)

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Jaké to je, připravovat se na odlet do Tokia na událost, o níž mnoho sportovců často jen sní? Co pro ně znamenalo roční odložení paralympiády, kdo je doprovází a co vzkazují ostatním sportovcům s podobnými ambicemi? Před odletem do Tokia jsme vyzpovídali naše dva ambasadory Kateřinu Antošovou a Davida Drahonínského. A držíme oběma palce do následujících kvalifikačních a soutěžních dní!

25.08.2021

Znáte někoho, kdo má sny a tajná přání, které byste mu chtěli pomoci vyplnit? Splnili jste vy sami někomu to, po čem nejvíce toužil? Pokud ano, tak si dokážete představit, jaké to je, když vidíte radost, kterou tím obdarovanému způsobíte.

13.12.2019
Aktuality z B. Braun

V pořadí již sedmý sen splnili díky projektu Plníme sen pohybem zaměstnanci Skupiny B. Braun. Tentokrát sportovali pro devítiletou Nikolku, která se narodila o celé tři měsíce dříve než jiné děti a přes veškerá rehabilitační cvičení zůstala na invalidním vozíku.

28.06.2019
Aktuality z B. Braun