Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní: Události

Libor Svoboda odkázaný na umělou výživu má nové Ferrari. Akce "Plníme sen pohybem" slaví první úspěch.

redakce Braunovin

1. září 2016

B. Braun pro život

Jedenáctiletý Libor Svoboda odkázaný od svých dvou let na umělou parenterální výživu má splněný sen. Protože nemůže jezdit na kole, dostal ve středu 31.srpna od Skupiny B. Braun šlapací auto Ferrari v hodnotě 50.000 Kč. "Je to naprosto super. Jezdí skvěle. Myslím, že mám nejlepší auto ze všech kamarádů. Už se těším, až jim ho ukážu a oni se také svezou," reagoval bezprostředně po první jízdě Libor Svoboda.

Předání šlapacího autíčka Liborovi je první akcí v rámci nového seriálu charitativního projektu B. Braun pro život "Plníme sen pohybem". Skupina B. Braun vždy v rámci jednoho příběhu vyzve své zaměstnance, aby se podíleli na splnění konkrétního snu člověka či skupině lidí s těžkým životním osudem. Po vyhlášení dané aktivity zaměstnanci jezdí na kole, běhají, bruslí, kondičně chodí či plavou a každý kilometr tak proměňují v peníze. "U Libora jsme začali proto, že jeho příběh všichni zaměstnanci z firmy znají a hodně s nimi zahýbal. Je to statečný kluk, má skvělé rodiče, a šlapací auto mu zase rozšíří možnosti aktivně trávit čas se svými vrstevníky," řekl při předání zástupce B. Braun MUDr. František Vojík, který se Svobodovými ohledně výživy syna spolupracuje již několik let. Předané autíčko Ferrari FXX Exclusive je vlajkovou lodí a špičkou šlapacích aut. Na geometrii podvozku se podílela automobilka Ferrari, má 7-mi rychlostní převodovku, zdvojené kotoučové brzdy nebo výškově nastavitelný kožený volant a pěnovou závodní sedačku s bezpečnostními pásy.

Libor přebírá auto od zástupců vedení B. Braun a automobilového závodníka (zleva: Alan Munteanu, Jarek Janiš, František Vojík, Aleš Svoboda)

Libor přebírá auto od zástupců vedení B. Braun a automobilového závodníka
(zleva: Alan Munteanu, Jarek Janiš, František Vojík, Aleš Svoboda)

Předání auta se před sídlem B. Braun na Chodově zúčastnil také špičkový český automobilový závodník Jarek Janiš, který mimo mnoha titulů působil také jako testovací pilot v F1 ve stáji Jordan Ford. "Libor je velký sympaťák a šlapací Ferrari je nádherný kousek. Myslím, že takové auto je sen každého kluka. Důkladně jsem si ho prohlédl a mimo designu je skvělé, že je naprosto bezpečné. Liborovi ho moc přeji," řekl závodník Jarek Janiš.

Libor nemůže od svých dvou let přijímat potravu klasickým způsobem a je odkázaný na parenterální výživu. Do loňského jara to pro něj znamenalo téměř neopouštět byt, na stojanu s výživou byl napojený zhruba 20 hodin denně. Nyní je však všechno jinak. Libor používá mobilní pumpu Micrel, kterou nosí u sebe v batohu a zapojuje se do normálního života. "To, že bude moci jezdit v tomhle šlapacím autě, je skvělá zpráva. Zatím jen koukal venku na kamarády, jak sviští na kolech. Teď se bude moci přidat. Je to další krok k zapojení se do běžného života. Moc děkujeme," komentovala Liborův splněný sen jeho maminka Iva Svobodová.

Na předávání nechyběla ani Lenka Kafková z oddělení nákupu. Právě Lenka patřila ke třem nejaktivnějším sportovcům z řad zaměstnanců B. Braun a Libora ke splnění jeho snu přiblížila o víc než 1 000 kilometrů. „Akce Plníme sen pohybem změnila život celé naší rodině. Na drobné nákupy už nejezdíme autem, ale bereme kolo a batůžek a jedeme polními úvozy společně s dětmi směr supermarket. Sice mi to sportování začalo trochu lézt do peněz, protože děti se, jak známo, musí motivovat, ale kilometry přibývají, a to i po splnění prvního snu,“ uzavírá s úsměvem Lenka Kafková.

Libor Svoboda s rodiči a bratrem spolu se zaměstnanci B. Braun

Více o Liborovi (lepsipece.cz)

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník