Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Koše plné humoru bavily v Motole dospívající pacienty

24. Říjen 2012

Koše plné humoru bavily v Motole dospívající pacienty

Pacienti dětské onkologické ambulance v Motole mají rozptýlení. Díky charitativnímu projektu B. Braun pro život a občanskému sdružení Zdravotní klaun na ně čekalo překvapení v podobě Košů plných humoru, které jim spolehlivě zvedly náladu.

 

B. Braun pro život a Zdravotní klaun spolupracují s celou řadou nemocnic po celé České republice a projektem Koše plné humoru se zaměřují především na pacienty onkologických oddělení, jelikož právě ti tráví na nemocničním lůžku nejvíce času. Dárkové koše obsahují humorné povídky Zdeňka Svěráka či komiků Šimka a Grossmanna, historky Vladimíra Menšíka, veselé pohádky, zábavná DVD, společenské hry, křížovky, rébusy, zkrátka vše, co pomůže malým i velkým pacientům vytrhnout se z každodenní šedi rutiny, dodat novou energii a od srdce se zasmát.

Koše jsou určeny pro všechny věkové kategorie a pacienti na ně dle lékařky Marty Ganevové reagují velmi pozitivně. „Na našem oddělení máme Koše plné humoru připraveny primárně pro starší dětské pacienty ve věku 15 až 18 let. Ačkoli by se mohlo zdát, že v tomto věku již pohádky ani zábavné hry nezabírají, není to pravda. Pubescenti na koše reagují se stejnou bezprostředností jako mladší děti, a pomáhají jim vypořádat se s těžkostmi léčby, které si již díky životním zkušenostem uvědomují do větších důsledků,“ popisuje Marta Gavenová, vedoucí lékařka onkologické ambulance FN Motol. 

„Jsme rádi, že naše dlouhodobá spolupráce se zdravotními klauny funguje. Každá nová návštěva v nemocnici nás utvrzuje v tom, že psychická podpora pacientů a šíření optimismu všemi směry dává smysl a pomáhá zdravotníkům zefektivňovat léčbu,“ říká k projektu Koše plné humoru Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun. 

Manažerka speciálních projektů Milena Malá z občanského sdružení Zdravotní Klaun, která Koše plné humoru onkologické ambulanci předávala, podotýká: „Jen málo lidí si dovede představit, jak náročná je onkologická léčba. Pacienti strádají nejen fyzicky, ale především psychicky. Smyslem tohoto projektu je nejen povzbudit a odlákat pacienty od chmurných myšlenek, ale také jim připomenout, že s dobrou náladou se všechna trápení snáší přeci jen trochu lépe.“

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun