Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Koncern B. Braun otevřel rozšířený výrobní závod v Maďarsku

29. Květen 2013

Koncern B. Braun otevřel rozšířený výrobní závod v Maďarsku

B. Braun Hungary slavnostním přestřižením pásky dne 22. dubna oficiálně otevřela svůj rozšířený výrobní závod ve městě Gyöngyös. Stalo se tak rok a půl po zahájení projektu.

Investice ve výši 12,7 milionů eur se zasloužila o rozšíření výrobní plochy a kapacity závodu na dvojnásobek a umožnila navýšit výrobu na 100 milionů produktů ročně. Tím se společnosti B. Braun Hungary podařilo dostát neustále rostoucím požadavkům trhu.

Jednorázové transfuzní soupravy, drény, katétry a speciální infuzní sety se nyní vyrábějí v čistých prostorách o ploše 5 300 m2.

 

Továrna vyrábí na 800 typů produktů, přičemž 98 % z nich je určeno na export

S rozšířením kapacity a plochy se zvýšil také počet zaměstnanců. Kvůli vyššímu objemu produkce tedy společnost B. Braun Hungary přijala 100 nových pracovníků. Nyní tak závod v Gyöngyös bude mít celkem 755 zaměstnanců, čímž se toto pracoviště stane největším provozem společnosti B. Braun Hungary, která v Maďarsku poskytuje práci téměř 2 000 lidem.

Slavnostního přestřižení pásky se ujal ředitel výrobního závodu společnosti B. Braun Hungary pan Jozsef Bognar: „Moderní čisté prostory posunuly naše procesy na úroveň srovnatelnou s nejvyššími technologickými standardy a zajistily efektivnější výrobu,“ řekl pan Bognar, který měl již příležitost v novém závodu hostit mezinárodní konferenci CoE IV Systems Conference.

Generální ředitel Peter Horn vyzdvihl význam investice s ohledem na ekonomiku a region: „Společnost B. Braun je druhým největším zaměstnavatelem v regionu. Proto výrazným způsobem přispívá nejen místní, ale také celostátní ekonomice. V uplynulých dvaceti letech se nám do zdravotnického systému podařilo zakotvit trvalé hodnoty a v Maďarsku jsme investovali více než 200 milionů eur,“ dodal Horn.

Svou důvěru ve společnost B. Braun rovněž vyjádřili starosta města Gyöngyös pan Laszlo Farago a regionální poslanec Jozsef Balazs, kteří jí poblahopřáli k dosažení významného milníku: „Společnost B. Braun vybudovala továrnu v roce 1991, tedy v období, kdy byla ekonomika střední Evropy značně nestabilní. Německým investorům tímto děkujeme za jejich důvěru a nemalé investice v nejisté době uprostřed hospodářské krize. Společnost B. Braun nyní může sloužit jako dobrý příklad ostatním investorům,“ dodal starosta města Gyöngyös.  

redakce Braunovin

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun