Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Komunitní web ledviny.cz v novém

9. Březen 2011

Komunitní web ledviny.cz v novém

Informace, diskuse, poradna a zejména sdílení zkušeností mezi návštěvníky, to vše v novém a přátelštějším on-line prostředí pro lidi, kteří se chtějí starat o své ledviny.

Až deset procent populace trpí onemocněním ledvin. A neví o tom.

Ledviny.cz informují o problematice ledvin, příčinách jejich onemocnění, průvodních komplikacích
a způsobech léčby. Neslouží však jen pacientům, jejich rodinám a přátelům, ale nabízí také spoustu rad z oblasti prevence. Novou podobu dostaly ledviny.cz těsně před Světovým dnem ledvin, který letos připadá na 10. března.

„Málokdo z neodborné veřejnosti ví, že nějakým typem onemocnění ledvin trpí až deset procent populace. Největší riziko hrozí lidem, kteří mají zvýšený krevní tlak, cukrovku nebo se potýkají s obezitou, v ohrožení jsou také kuřáci a lidé nad padesát let. Navíc je chronické onemocnění zrádné v tom, že dotyčnou osobu ledviny nebolí a o problému bez vyšetření nemá ani potuchy,“ říká zakladatel komunitního webu ledviny.cz a vedoucí lékař dialyzačního střediska B. Braun Avitum Roman Kantor.

Významná část obsahu webu je věnována odbornému poradenství lékařů pacientům, kteří trpí nějakým onemocněním ledvin nebo mají ledvinu transplantovanou. Pacienti na dialýze, jejich rodinní příslušníci, lékaři i další odborníci si na webu ledviny.cz nahrávají své profily a sdílejí s ostatními své zkušenosti.
Na stránkách je také k dispozici interaktivní mapka s přehledem dialyzačních center po celé České republice.

Ledviny.cz jsou dlouhodobě navštěvovány 200 čtenáři denně a zájem o ně pozvolna roste. „Věříme, že dialyzovaní pacienti a další návštěvníci ocení nový vzhled i nové služby a informace, které zde najdou. Zároveň očekáváme i jejich nápady a podněty, které nám pomůžou stránky ještě vylepšovat,“ dodává Roman Kantor.

Zapojte se do poradny a diskusí na komunitním webu ledviny.cz

V současné době je v poradně k dispozici pět lékařů, zdravotní sestra, pacient, který prodělal již pět transplantací a právník specializující se na právo v oblasti zdravotnictví.

 • MUDr. Roman Kantor, vedoucí lékař dialyzačního střediska B. Braun Avitum, Třinec
 • MUDr. Mojmír Lanžhotský, vedoucí lékař dialyzačního střediska, Nemocnice Vsetín
 • MUDr. Petr Buček, vedoucí lékař hemodialyzačního střediska, Nefrologická ambulance Nemocnice ve Frýdku-Místku
 • MUDr. Zuzana Bitterová, primářka nefrologicko-dialyzačního oddělení, Masarykova nemocnice
  Ústí nad Labem
 • MUDr. Martin Winkler, vedoucí lékař jednotky intenzivní péče, vedoucí lékař hemodial. střediska, Nemocnice Jihlava
 • Mgr. Eva Mrázková, vedoucí sestra hemodializačního oddělení, Městská nemocnice Ostrava
 • Ing. Tomáš Dřevíkovský, pacient od roku 1979 (10 let hemodialýzy, 5 orgánových transplantací
  v IKEM)

Návštěvníci webu ledviny.cz zde mohou diskutovat i právní problematiku, a to
s Mgr. Petrem Doubravou, B. Braun Medical.

Máte zájem se do poradny také zapojit? Stačí se registrovat zde
www.ledviny.cz/komunita nebo napsat na adresu
ledviny.cz@gmail.com .

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun