Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Knihovna a Koše plné humoru zpříjemní chvíle čekání onkologickým pacientům ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze

Ing. Lucie Kocourková

23. Srpen 2012

B. Braun pro život
Ve čtvrtek 23. srpna v devět hodin ráno navštívili Onkologickou kliniku ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze Zdravotní klauni v doprovodu zástupců Skupiny B. Braun. A z jejich návštěvy měli všichni radost. Zdravotní klauni totiž přišli vážně nemocným pacientům rozdávat Koše plné humoru - dárkové balíčky z charitativního projektu B. Braun pro život. Vrcholem dopoledního programu pak bylo oficiální předání knihovny, která vznikla ze sbírky mezi zaměstnanci Skupiny B. Braun.

Předaná knihovna je dílem zaměstnanců Skupiny B. Braun. Ti se rozhodli sami pomoci a uspořádali podnikovou sbírku, která se dočkala značně příznivé odezvy. „Zaměstnanci naší společnosti jsou rádi, že mohli svou vlastní aktivitou pomoci onkologickým pacientům. Vybrali mezi sebou téměř pět set titulů nejrůznějších žánrů, z nichž si zcela určitě vybere i ten nejnáročnější čtenář. Jsme přesvědčeni, že četba má velmi příznivé účinky na psychiku dlouhodobě nemocných. Mohou díky ní unikat do imaginárních světů knižních hrdinů a podnikat spolu s nimi i ta dobrodružství, která jim jejich zdravotní stav neumožňuje,“ řekl MUDr. Martin Kuncek, ředitel a jednatel B. Braun Avitum.

Jako velmi pozitivní hodnotí zřízení knihovny také ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze Mgr. Dana Jurásková, Ph.D., MBA: „Jsme rádi za všechny aktivity, které pomáhají zlepšit prostředí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze a tato knihovna je pro Onkologickou kliniku VFN a 1. LF UK zcela nepochybně velkým přínosem. Líbí se mi i její praktické umístění v čekárně stacionáře. Pacienti si mohou zkrátit čekání na terapii, a pokud se náhodou začtou více, nemusí mít obavu - knihu jim ochotně zapůjčíme i domů. Jsme rádi, že můžeme nabídnout něco, co jim pomůže alespoň na chvíli zapomenout na všechny starosti a bolesti spojené s náročnou a vyčerpávající léčbou.“ 

Nic nám nemůže udělat větší radost, než když vidíme rozzářené oči pacientů a jejich nadšení z dárků, které dostanou. Uvědomujeme si, jak psychicky i fyzicky náročná je dlouhodobá hospitalizace. Hlavním cílem Košů plných humoru je proto přinést na oddělení dobrou náladu, rozptýlit obavy, pocit osamělosti a smutek. V těchto vážných životních situacích úsměv pomáhá
a zdravotní klauni dělají vše proto, aby ho pacientům vrátili,“   říká Daniela Melíšková z občanského sdružení Zdravotní klaun.

Celkem 82 Zdravotních klaunů rozesměje v průběhu roku bezmála 100 000 malých i velkých pacientů a pravidelně navštěvuje 62 nemocnic a 7 domovů pro seniory nejen v České republice, ale i na Slovensku.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník