Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

kloubní implantáty

Nová řada jednoho z nejúspěšnějších produktů z portfolia společnosti B. Braun s sebou nese mnoho inovací a posouvá úroveň kvality o generaci napřed.

24.05.2017 Ondřej Štrojsa
kloubní implantáty

Rozhovor s MUDr. Pavlem Šedivým, primářem ortopedicko-traumatologického oddělení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi.

25.07.2016 Marie Polášková
totální náhrada kyčelního kloubu

Totální endoprotéza kolenního kloubu je jednou z nejúspěšnějších metod v rekonstrukčních procedurách v ortopedické operativě. Jedná se o metodu, jež patří mezi rutinní ortopedické výkony, technicky i materiálně je na vysoké úrovni a má i referované dlouhodobé výsledky.

kloubní implantáty

Mnoho ortopedů se v případě endoprotézy kyčelního kloubu již řadu let spoléhá na systém Excia®, který vyrábí divize Aesculap koncernu B. Braun. Tento systém je mezi lékaři populární na celém světě, včetně USA a Japonska, protože umožňuje přístup, který šetří svalovou tkáň a usnadňuje pacientům rychlejší rekonvalescenci.

kloubní implantáty

"Nejde o malou jizvu, ale o minimální poškození svalů a jejich úponů," hovoří v rozhovoru primář ortopedicko-traumatologického oddělení Oblastní nemocnice Mladá Boleslav MUDr. Pavel Šedivý

10.02.2014 Ondřej Štrojsa
kloubní implantáty

Zavedení necementovaných implantátů totální endoprotézy (TEP) kyčle do praxe mělo odstranit problémy spojované s cementovanými náhradami, zejména tzv. „cementovou nemocí“. Ukázalo se však, že příčinou aseptického uvolňování endoprotéz není kostní cement, nýbrž chronické selhání rozhraní kost - protéza v důsledku zánětu vyvolaného zejména polyetylenovými částicemi.

24.07.2013 redakce Braunovin
kloubní implantáty

MUDr. Marián Šajter, primár traumatologického oddelenia 2. ortopedicko-traumatologickej kliniky UN Bratislava-Petržalka hovorí o dvojročných skúsenostiach s implantátom Targon FN.

28.06.2013 redakce Braunovin
kloubní implantáty

Ukončení produkce dříku BiCONTACT® s původním designem Classic nám dává příležitost seznámit se blíže s konceptem BiCONTACT, jeho historií a budoucností. Prof. Siegfried Weller, přednosta ortopedické kliniky Úrazové nemocnice v Tübingenu a skutečná legenda německé ortopedie, vytvořil dřík BiCONTACT® v roce 1986, v době rozmachu kyčelní endoprotetiky a zároveň v době, kdy se začaly v praxi prosazovat dříky určené k implantaci bez kostního cementu.

kloubní implantáty

Kyčelní kloub je stále nejčastěji nahrazovaným kloubem lidského těla. Počty totálních náhrad kyčle jdou každý rok celosvětově do statisíců. V České republice se těchto operací provede bezmála dvanáct tisíc ročně.

29.01.2013 redakce Braunovin
kloubní implantáty

Columbus, úspěšný primární implantát používaný při náhradách kolenního kloubu, nabízí další provedení polyethylenové tibiální vložky (plata) a stává se jedním z mála kolenních systémů na trhu, které nabízejí kompletní portfolio polyethylenových plat - klasických (CR), stabilizovaných (PS a UC) a rotačních (RP a UCR).

28.06.2012 Mgr. Tomáš Stibor
kloubní implantáty