Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

kloubní implantáty

20. srpna 2021 proběhla v Klaudiánově nemocnici v Mladé Boleslavi operace kyčelního kloubu, při níž byl poprvé na území Česka a Slovenska použit systém augumentací Aesculap Structan®, který je určen k revizním operacím acetabula. Jak se s novým systémem manipuluje? Jaké jsou jeho výhody? Na tyto otázky nám odpověděl primář ortopedického oddělení v Klaudiánově nemocnici MUDr. Pavel Šedivý, který měl možnost systém vyzkoušet.

20.10.2021 redakce Braunovin
revizní operace kyčelního kloubu

Nová řada jednoho z nejúspěšnějších produktů z portfolia společnosti B. Braun s sebou nese mnoho inovací a posouvá úroveň kvality o generaci napřed.

24.05.2017 Ondřej Štrojsa
kloubní implantáty

Rozhovor s MUDr. Pavlem Šedivým, primářem ortopedicko-traumatologického oddělení Klaudiánovy nemocnice v Mladé Boleslavi.

25.07.2016 Marie Polášková
totální náhrada kyčelního kloubu

Totální endoprotéza kolenního kloubu je jednou z nejúspěšnějších metod v rekonstrukčních procedurách v ortopedické operativě. Jedná se o metodu, jež patří mezi rutinní ortopedické výkony, technicky i materiálně je na vysoké úrovni a má i referované dlouhodobé výsledky.

kloubní implantáty

Mnoho ortopedů se v případě endoprotézy kyčelního kloubu již řadu let spoléhá na systém Excia®, který vyrábí divize Aesculap koncernu B. Braun. Tento systém je mezi lékaři populární na celém světě, včetně USA a Japonska, protože umožňuje přístup, který šetří svalovou tkáň a usnadňuje pacientům rychlejší rekonvalescenci.

kloubní implantáty

"Nejde o malou jizvu, ale o minimální poškození svalů a jejich úponů," hovoří v rozhovoru primář ortopedicko-traumatologického oddělení Oblastní nemocnice Mladá Boleslav MUDr. Pavel Šedivý

10.02.2014 Ondřej Štrojsa
kloubní implantáty

Zavedení necementovaných implantátů totální endoprotézy (TEP) kyčle do praxe mělo odstranit problémy spojované s cementovanými náhradami, zejména tzv. „cementovou nemocí“. Ukázalo se však, že příčinou aseptického uvolňování endoprotéz není kostní cement, nýbrž chronické selhání rozhraní kost - protéza v důsledku zánětu vyvolaného zejména polyetylenovými částicemi.

24.07.2013 redakce Braunovin
kloubní implantáty

MUDr. Marián Šajter, primár traumatologického oddelenia 2. ortopedicko-traumatologickej kliniky UN Bratislava-Petržalka hovorí o dvojročných skúsenostiach s implantátom Targon FN.

28.06.2013 redakce Braunovin
kloubní implantáty

Ukončení produkce dříku BiCONTACT® s původním designem Classic nám dává příležitost seznámit se blíže s konceptem BiCONTACT, jeho historií a budoucností. Prof. Siegfried Weller, přednosta ortopedické kliniky Úrazové nemocnice v Tübingenu a skutečná legenda německé ortopedie, vytvořil dřík BiCONTACT® v roce 1986, v době rozmachu kyčelní endoprotetiky a zároveň v době, kdy se začaly v praxi prosazovat dříky určené k implantaci bez kostního cementu.

kloubní implantáty

Kyčelní kloub je stále nejčastěji nahrazovaným kloubem lidského těla. Počty totálních náhrad kyčle jdou každý rok celosvětově do statisíců. V České republice se těchto operací provede bezmála dvanáct tisíc ročně.

29.01.2013 redakce Braunovin
kloubní implantáty