Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Kilometry, které pomohly ve škole i doma

23. Květen 2017

Kilometry, které pomohly ve škole i doma

Pavel Jůza z Centra Klokánek

Projekt Plníme sen pohybem slaví nový úspěch. Už potřetí. Tentokrát ve spolupráci s Centrem Klokánek. 

​Klokánek je projekt Fondu ohrožených dětí, který nabízí na přechodnou dobu náhradní rodinnou péči namísto ústavní výchovy. Cílem je vrátit děti zpět do jejich vlastní rodiny, případně nalézt nejlepší možnou variantu trvalé náhradní péče (osvojení, pěstounská péče, svěření do výchovy třetí osobě). 

S příchodem jara jsme odstartovali další projekt v rámci akce Plníme sen pohybem. Tentokrát zaměstnanci Skupiny B. Braun sportují pro 18letého Pavla Jůzu, který toho má za svůj krátký život za sebou tolik, co si většina z nás nedokáže představit ani v tom nejošklivějším snu. S matkou se stěhovali z místa na místo, náhradní tatínkové si u nich podávali dveře, tvrdý alkohol tekl proudem. Pavel zakusil prakticky všechno, od naprostého nezájmu až po fyzické a psychické týrání. Nakonec loni na podzim skončil na ulici a po zásahu policie a následně sociální pracovnice se dostal do Klokánku v Láskově ulici v Praze na Chodově.

V únoru Pavel dosáhl plnoletosti a teď ho čeká nelehké vykročení do samostatného života. Klokánek mu po dohodě s městskou částí umožnil za sociální nájemné zůstat v jednom z uvolněných bytů v objektu v Láskově.  I přes toto vstřícné gesto ale Pavel musí sehnat peníze na živobytí, což v jeho situaci není zrovna jednoduché. Je teprve ve druhém ročníku střední školy a zatím nemá žádnou praxi.

Pavel studuje uměleckou školu se zaměřením na grafický design.  Ve škole ale musí trávit mnohem víc času než většina jeho spolužáků, protože nemá vlastní vybavení a ke zpracování veškerých domácích úloh využívá školní prostory a především počítače.

A jak konkrétně tedy Pavlovi pomůžeme? Jako v minulých dvou výzvách zaměstnanci Skupiny B. Braun jezdí na kole, chodí, kondičně běhají, jezdí na kolečkových bruslích, plavou nebo se realizují v indoorových aktivitách. Spálené kalorie a nasbírané kilometry se pak promění na peníze, za které Pavlovi pořídíme počítač s grafickým softwarem, aby mohl úkoly dělat doma a třeba i o víkendech. Také jsme Pavlovi umožnili získat praxi a vydělat si nějaké vlastní peníze. Od dubna vypomáhá jako brigádník v oddělení marketingu a v pražské kanceláři se s ním budeme potkávat až do konce letních prázdnin.

Pavlův příběh je v pořadí už třetí, který zaměstnanci Skupiny B. Braun společnými silami podpořili. Zároveň jsme navázali na prosincovou aktivitu s Centrem Klokánek, kdy jsme všem dětem z Klokánku v Láskově ulici na základě jejich dopisů Ježíškovi pořídili vánoční dárky. 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Jaké to je, připravovat se na odlet do Tokia na událost, o níž mnoho sportovců často jen sní? Co pro ně znamenalo roční odložení paralympiády, kdo je doprovází a co vzkazují ostatním sportovcům s podobnými ambicemi? Před odletem do Tokia jsme vyzpovídali naše dva ambasadory Kateřinu Antošovou a Davida Drahonínského. A držíme oběma palce do následujících kvalifikačních a soutěžních dní!

25.08.2021

Znáte někoho, kdo má sny a tajná přání, které byste mu chtěli pomoci vyplnit? Splnili jste vy sami někomu to, po čem nejvíce toužil? Pokud ano, tak si dokážete představit, jaké to je, když vidíte radost, kterou tím obdarovanému způsobíte.

13.12.2019
Aktuality z B. Braun

V pořadí již sedmý sen splnili díky projektu Plníme sen pohybem zaměstnanci Skupiny B. Braun. Tentokrát sportovali pro devítiletou Nikolku, která se narodila o celé tři měsíce dříve než jiné děti a přes veškerá rehabilitační cvičení zůstala na invalidním vozíku.

28.06.2019
Aktuality z B. Braun