Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Kateřina Antošová: Jednou rukou šije roušky, druhou šlape

27. Březen 2020

Kateřina Antošová: Jednou rukou šije roušky, druhou šlape

Tokio? Letos ne! Jak na to reagovala handbikerka a ambasadorka projektu B. Braun pro život Kateřina Antošová? „Myslím, že je důležité reagovat na to, co nám Bůh, nebo chcete-li příroda, naznačuje – změna je nutná a i já chci přispět něčím hmatatelným,“ říká Katka, která začala šít roušku za rouškou a chystá se sázet stromy.

Co všechno ještě Kateřina plánovala v letošním roce?

Zátěžové testy. Ty sice nejsou nikterak příjemné, ale Katka se díky nim dozví hodně o tom, kam trénink směrovat. Letos měla v plánu si hlídat formu, aby ji mohla načasovat na dva nejdůležitější závody roku. Prvním mělo být mistrovství světa v belgickém Ostende a druhým vrcholem sezony měla být pochopitelně paralympiáda v Tokiu, respektive na závodním okruhu Fudži (Fuji International Speedway) pod stejnojmennou sopkou. Kateřina se zde měla soustředit na časovku. „O pár dní později bych bývala absolvovala silniční závod společně s kategorií
méně postižených handbikerek.

 

Jak se situace změnila?

Samozřejmě že teď, v „časech koronaviru“, jsou důležitější věci než zátěžové testy a příprava na další sportovní utkání. Katka nezaváhala, zasedla k šicímu stroji a šije roušky, seč jí síly stačí. Všem, kteří s pandemií bojují, drží palce. Roušky šije jednou rukou, protože tu druhou ruku potřebuje na držení spínače šicího stroje, kterým se normálně šlape.

Při nedávném tréninku v polích, kde Katka jezdívá na handbiku, se seznámila s traktoristou, kterému ušité roušky předává. „Vypadá to divně, ale zemědělci mají teď dost práce a nemají čas roušky shánět. Navíc jsem od tohoto traktoristy dostala tip na školku s ovocnými stromky. Na podzim budeme sázet.

 

Konec se sportem? 

Ani náhodou. Sama Katka říká, že je v úžasné formě a pravidelně trénuje. „Není možné, abych přestala trénovat ani na týden, natož na delší dobu. Sedím na handbiku minimálně jedenáct hodin týdně. V podkroví mám provizorní posilovnu a denně cvičím. Je to nejlepší způsob, jak se udržet v psychické kondici,“ vysvětluje nadšená sportovkyně. To, že byla paralympiáda přesunuta na další rok, ji moc netrápí. Nakonec bude mít aspoň o něco více času na přípravu. Navíc některé závody proběhnou snad už na podzim.

Ohodnoťte článek, pokud se vám líbil.
redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Mnohonásobný paralympijský medailista v lukostřelbě David Drahonínský a handbikerka Kateřina Antošová předali v Brně nový handbike zraněnému sportovci Zdenkovi Obadalovi. Částku „vysportovali“ lidé v rámci projektu B. Braun pro život.

 

08.07.2021

Zdravotníci v první linii čelí v období pandemie koronaviru extrémnímu tlaku a práci v náročnějších podmínkách, než na jaké jsou běžně zvyklí. I přesto s obrovským nasazením a bez přerušení pečují o své pacienty. A právě proto se jim Skupina B. Braun rozhodla zaslat poděkování ve formě balíčků s produkty.  

15.05.2020
Události

Tým zdravotníků Dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Teplicích má to štěstí, že má mezi sebou dvě talentované švadlenky! Sestřičky si ušily už přes 200 roušek a pokračují dál.

19.04.2020
Aktuality z B. Braun