Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Již 25 let vzdělává Aesculap Akademie zdravotníky na celém světě

redakce Braunovin

2. Listopad 2020

Vzdělávání

Před 25 lety, 15. srpna 1995, bylo v německém Tuttlingenu slavnostně otevřeno školicí a výcvikové centrum Aesculapium, kde našla své sídlo Aesculap Akademie. Tato instituce zastřešuje vzdělávání pro celý koncern B. Braun. Aesculap Akademie dnes působí ve více než čtyřiceti zemích světa. Každoročně pořádá přibližně dva tisíce kurzů, kterých se účastní kolem 70 tisíc účastníků z celého světa. V oblasti zdravotnického vzdělávání patří mezi renomované edukační instituce.

Kromě dvou dalších německých zvdělávacích center v Berlíně a Bochumi působí Aesculap Akademie téměř ve všech zemích Evropy včetně České republiky a Slovenska. Dále působní v Šanghaji, v Indonésii, na Filipínách, v malajském Penangu, v USA, v Mexiku a v dalších částech světa. Světová Aesculap Akademie obdržela v letech 2015 až 2017 třikrát prestižní cenu Frost & Sullivan Award, a to za svou celosvětovou působnost a vysokou kvalitu mezinárodního vzdělávacího programu. Současná akreditace od Royal College of Surgeons of England její mezinárodní postavení a především kvalitu kurzů opět potvrdila.

„Již 25 let podporujeme pokrok v medicíně prostřednictvím našich školení, kurzů a dalších vzdělávacích programů. Učíme dovednostem, které zvyšují bezpečnost pacientů a zdravotnického personálu, a zefektivňují léčebné procesy. Základ naší činnosti tvoří praktické workshopy v kombinaci s firemní zkušeností. V tomto úspěšném fungování chceme i nadále pokračovat,“ říká Dr. Bernadette Tillman­nsová-Estorfová, ředitelka korporátní komunikace, a Hans-Peter Welsch, výkonný ředitel Aesculap Akademie, k tomu dodává: „Jsme velmi hrdí na to, že se Aesculap Akademie vyprofilovala jako vzdělávací instituce pro profesionální zdravotníky. Abychom zajistili, že budeme i nadále úspěšní, neustále vyvíjíme nové věci. Nyní se orientujeme hlavně na digitální obsah a formáty. Zejména v této koronavirové době vidíme na zájmu účastníků našich kurzů, že jsme na správné cestě.“

Etapu elektronického vzdělávání zahájila Aesculap Akademie již v roce 2018, kdy spustila digitální aplikaci pro zdravotnické odborníky v Číně. A jak se ukazuje, její strategie být vždy o krok napřed se jí nyní vyplatila. Své výročí považuje především za výzvu rozvinout naplno další etapu předávání znalostí. Například současně se spuštěním nových webových stránek začala vysílat první podcastový seriál Medizin aufs Ohr.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník