Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Již 25 let vzdělává Aesculap Akademie zdravotníky na celém světě

2. Listopad 2020

Již 25 let vzdělává Aesculap Akademie zdravotníky na celém světě

Před 25 lety, 15. srpna 1995, bylo v německém Tuttlingenu slavnostně otevřeno školicí a výcvikové centrum Aesculapium, kde našla své sídlo Aesculap Akademie. Tato instituce zastřešuje vzdělávání pro celý koncern B. Braun. Aesculap Akademie dnes působí ve více než čtyřiceti zemích světa. Každoročně pořádá přibližně dva tisíce kurzů, kterých se účastní kolem 70 tisíc účastníků z celého světa. V oblasti zdravotnického vzdělávání patří mezi renomované edukační instituce. 

Kromě dvou dalších německých zvdělávacích center v Berlíně a Bochumi působí Aesculap Akademie téměř ve všech zemích Evropy včetně České republiky a Slovenska. Dále působní v Šanghaji, v Indonésii, na Filipínách, v malajském Penangu, v USA, v Mexiku a v dalších částech světa. Světová Aesculap Akademie obdržela v letech 2015 až 2017 třikrát prestižní cenu Frost & Sullivan Award, a to za svou celosvětovou působnost a vysokou kvalitu mezinárodního vzdělávacího programu. Současná akreditace od Royal College of Surgeons of England její mezinárodní postavení a především kvalitu kurzů opět potvrdila. 

„Již 25 let podporujeme pokrok v medicíně prostřednictvím našich školení, kurzů a dalších vzdělávacích programů. Učíme dovednostem, které zvyšují bezpečnost pacientů a zdravotnického personálu, a zefektivňují léčebné procesy. Základ naší činnosti tvoří praktické workshopy v kombinaci s firemní zkušeností. V tomto úspěšném fungování chceme i nadále pokračovat,“ říká Dr. Bernadette Tillman­nsová-Estorfová, ředitelka korporátní komunikace, a Hans-Peter Welsch, výkonný ředitel Aesculap Akademie, k tomu dodává: „Jsme velmi hrdí na to, že se Aesculap Akademie vyprofilovala jako vzdělávací instituce pro profesionální zdravotníky. Abychom zajistili, že budeme i nadále úspěšní, neustále vyvíjíme nové věci. Nyní se orientujeme hlavně na digitální obsah a formáty. Zejména v této koronavirové době vidíme na zájmu účastníků našich kurzů, že jsme na správné cestě.“ 

Etapu elektronického vzdělávání zahájila Aesculap Akademie již v roce 2018, kdy spustila digitální aplikaci pro zdravotnické odborníky v Číně. A jak se ukazuje, její strategie být vždy o krok napřed se jí nyní vyplatila. Své výročí považuje především za výzvu rozvinout naplno další etapu předávání znalostí. Například současně se spuštěním nových webových stránek začala vysílat první podcastový seriál Medizin aufs Ohr.
 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

I když rok 2021 byl velmi dynamický a vyžadoval velkou flexibilitu celého týmu Aesculap Akademie (AAK), byl to rok nakonec mimořádně úspěšný.

11.04.2022

Aesculap Akademie se po celém světě věnuje především postgraduálnímu vzdělávání zdravotníků. Těší nás, že v České republice rozšiřujeme své působení a otevíráme své kurzy i studentům lékařských fakult. V loňském roce jsme se začali věnovat také edukaci chronicky nemocných pacientů.

11.04.2022

Aesculap Akademie ve spolupráci s Vysokou školou zdravotnickou uspořádala kurz Infuzní technika v ošetřovatelské praxi. Společně tak vyšly vstříc studentům, kteří byli díky pandemii povolání do boje s covid-19 a nedostávalo se jim času na studium. Přestože kurz proběhl online, jeho významnou část tvořily praktické demonstrace zacházení s infuzními pumpami B. Braun Space. A účastníci byli víc než spokojení.

17.06.2021
Aesculap Akademie