Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Banskej Bystrici je ďalšia Bezpečná nemocnica

9. Prosinec 2013

Fakultná nemocnica s poliklinikou v Banskej Bystrici je ďalšia Bezpečná nemocnica

Rady českých a slovenských nemocníc, ktoré sa môžu pýšiť prestížnym čestným certifikátom „Bezpečná nemocnica“ za používanie bezpečných zdravotníckych pomôcok, rozšírila Fakultná nemocnica s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica.

„Veľmi si vážime, že naša snaha bola ocenená a mohli sme sa zaradiť k tým najlepším slovenským nemocniciam. Certifikát bezpečnosti a kvality je pre nás veľkou poctou a pre našich pacientov jasným znamením, že práve u nás dostávajú tú najlepšiu možnú zdravotnú starostlivosť. Bezpečnostné prvky navyše chránia nie­len zdravie pacientov, ale tiež zdravie a psychickú pohodu zdravotníckych pracovníkov, ktorí môžu byť pri práci s rizikovými a vysoko infekčnými materiálmi častokrát pod veľkým stresom,” vyjadril sa MUDr. Vladimír Baláž, PhD., riaditeľ banskobystrickej fakultnej nemocnice.

Zavedenie bezpečnostných prvkov do každodenných pracovných postupov si pochvaľujú tiež samotní zamestnanci. „Práca zdravotníka je často veľmi náročná a pocit, že ste každý deň vystavení riziku nákazy, môže vytvárať veľký tlak na psychiku. V našej nemocnici sa každý rok použije viac ako 180 000 intravenóznych kanýl a infúznych súprav a veľakrát naozaj stačí aj tá najmenšia nepozornosť a zranenie je na svete. Vďaka zavedeným bezpečnostným prvkom sa však počet zranení pri daných postupoch výrazne znížil a naši zdravotníci tak môžu byť pri práci s nebezpečnými, či rizikovými materiálmi oveľa kľudnejší.,“ hovorí námestníčka pre ošetrovateľstvo Fakultnej nemocnice s poliklinikou F. D. Roosevelta Banská Bystrica PhDr. Monika Trnovcová.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun