Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Detva má úplne nové dialyzačné stredisko

19. Březen 2014

Detva má úplne nové dialyzačné stredisko

V Banskobystrickom kraji sa otvára nové, v poradí druhé dialyzačné stredisko s dennou kapacitou 24 pacientov.

 

Spoločnosť B. Braun Avitum otvára v   Detve úplne nové, supermoderné dialyzačné stredisko s kapacitou 12 lôžok. Je to v  poradí už jedenáste dialyzačné stredisko v  sieti B. Braun Avitum, po Zvolene druhé v  Banskobystrickom kraji. Výstavba strediska a  nefrologickej ambulancie trvala necelý rok a celková investícia vrátane technológií a  komplexného vybavenia predstavovala milión eur .

 

Prví pacienti prídu do strediska na prelome apríla a  mája. „Hlavným dôvodom výstavby nového
dialyzačného strediska je
skvalitnenie zdravotníckej starostlivosti v  Banskobystrickom kraji.
Vzhľadom na naplnenú kapacitu dialyzačného strediska vo Zvolene sa
tak stane táto často jediná možná
liečba dostupnejšia pre desiatky pacientov, “ hovorí konateľ B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.

Nové priestory disponujú dvanástimi kompletne vybavenými dialyzačnými lôžkami spĺňajúcimi tie najprísnejšie štandardy. „ Denná kapacita na dialyzačné ošetrenie je 24 pacientov v dvojsmennej prevádzke, kde budú pracovať dvaja stáli lekári a štyri sestry. Okrem dialýzy je tu tiež nefrologická ambulancia ,“ informuje o  budúcej prevádzke hlavná lekárka nového dialyzačného strediska MUDr. Dáša Flochová. Stredisko sa nachádza v polyfunkčnom objekte na sídlisku pri Dome kultúry v blízkosti centra Detvy.

 

 

Dialyzačné stredisko bude poskytovať chronickú dialyzačnú starostlivosť počnúc hemodialýzou, pokračujúc hemodiafiltráciou a končiac peritoneálnou dialýzou. „Celý náš personál je na tieto úkony a   procedúry špeciálne vyškolený. Usilujeme sa našim pacientom zabezpečiť špičkovú starostlivosť na najvyššej úrovni a okrem profesionálnej spôsobilosti našich lekárov a sestier kladieme tiež obrovský dôraz na vytvorenie priateľského prostredia a do značnej miery až rodinného zázemia ,“ uzatvára MUDr. Dáša Flochová.

www.bbraun-avitum.sk

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají, aby lidé, kteří prodělali Covid 19 s těžším průběhem, si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
B. Braun pro život

Herec Karel Zima, který daroval svému kamarádovi ledvinu, dostal jako rizikový pacient první očkovací dávku a vyzývá širokou veřejnost k očkování i ledvinové prevenci. „Chtěl bych vyzvat všechny, kteří s očkováním váhají, aby se naočkovat nechali. Je to dle mého jediná cesta, jak se z koronavirové sloty dostat,“ říká ambasador nadcházejícího Světového dne ledvin Karel Zima. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají všechny, kdo prodělali Covid 19 s těžším průběhem, aby si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
Nefrologie

Významní čeští nefrologové vyjadřují rozčarování nad tím, že lidé na dialýze nejsou v prioritní skupině očkovaných. „Na Ministerstvo zdravotnictví jsme již jako Česká nefrologická společnost několikrát neúspěšně apelovali. Jde o zbytečný hazard. Řádově se jedná pouze o jednotky tisíc pacientů. Navíc zdravotníci na dialýzách jsou zvyklí očkovat sami, takže v logistice problém nevidím,“ říká k očkovací strategii přednosta Kliniky nefrologie VFN v Praze prof. MUDr. Vladimír Tesař DrSc., MBA.

09.03.2021
Nefrologie