Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Detva má úplne nové dialyzačné stredisko

19. Březen 2014

Detva má úplne nové dialyzačné stredisko

V Banskobystrickom kraji sa otvára nové, v poradí druhé dialyzačné stredisko s dennou kapacitou 24 pacientov.

 

Spoločnosť B. Braun Avitum otvára v   Detve úplne nové, supermoderné dialyzačné stredisko s kapacitou 12 lôžok. Je to v  poradí už jedenáste dialyzačné stredisko v  sieti B. Braun Avitum, po Zvolene druhé v  Banskobystrickom kraji. Výstavba strediska a  nefrologickej ambulancie trvala necelý rok a celková investícia vrátane technológií a  komplexného vybavenia predstavovala milión eur .

 

Prví pacienti prídu do strediska na prelome apríla a  mája. „Hlavným dôvodom výstavby nového
dialyzačného strediska je
skvalitnenie zdravotníckej starostlivosti v  Banskobystrickom kraji.
Vzhľadom na naplnenú kapacitu dialyzačného strediska vo Zvolene sa
tak stane táto často jediná možná
liečba dostupnejšia pre desiatky pacientov, “ hovorí konateľ B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.

Nové priestory disponujú dvanástimi kompletne vybavenými dialyzačnými lôžkami spĺňajúcimi tie najprísnejšie štandardy. „ Denná kapacita na dialyzačné ošetrenie je 24 pacientov v dvojsmennej prevádzke, kde budú pracovať dvaja stáli lekári a štyri sestry. Okrem dialýzy je tu tiež nefrologická ambulancia ,“ informuje o  budúcej prevádzke hlavná lekárka nového dialyzačného strediska MUDr. Dáša Flochová. Stredisko sa nachádza v polyfunkčnom objekte na sídlisku pri Dome kultúry v blízkosti centra Detvy.

 

 

Dialyzačné stredisko bude poskytovať chronickú dialyzačnú starostlivosť počnúc hemodialýzou, pokračujúc hemodiafiltráciou a končiac peritoneálnou dialýzou. „Celý náš personál je na tieto úkony a   procedúry špeciálne vyškolený. Usilujeme sa našim pacientom zabezpečiť špičkovú starostlivosť na najvyššej úrovni a okrem profesionálnej spôsobilosti našich lekárov a sestier kladieme tiež obrovský dôraz na vytvorenie priateľského prostredia a do značnej miery až rodinného zázemia ,“ uzatvára MUDr. Dáša Flochová.

www.bbraun-avitum.sk

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Slovenská komora sester a porodních asistentek už patnáct let každoročně uděluje prestižní ocenění vyjadřující oddanost práci a výborné znalosti naplňující podstatu ošetřovatelství. 

29.07.2022

Uplynulý „pandemický“ rok plný omezení byl výzvou pro všechny, ale obzvlášť pro rizikové skupiny lidí, jako jsou například právě pacienti s chronickým onemocněním ledvin. Přistupovat k životu aktivně a s optimismem se ne vždy daří, ale nesmíme se o to přestat snažit, i když se nám to pomyslné „světélko ve tmě“ zdá třeba chvíli neviditelné. Kde ale vzít ten pozitivní přístup, jak neupadnout do stereotypu? A kdy si přiznat, že potřebuji odbornou pomoc? I na takové otázky nám odpovídala klinická psycholožka PhDr. Marcela Znojová, která se dialyzovaným pacientům věnuje.
 

11.08.2021

Na hemodialyzačním středisku ve frýdecko-místecké nemocnici nově pomáhá plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů. Nemocnice ho pořídila v rámci celkové rekonstrukce dialýzy, která byla po devíti měsících práce slavnostně otevřená v červnu. Personál i vedení nemocnice věří, že jim zařízení od společnosti B. Braun pomůže ušetřit nejenom čas. Nabízí totiž i úsporu z hlediska hospodaření.

29.07.2021