Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Dětské úsměvy opět rozzářily

28. Červen 2019

Dětské úsměvy opět rozzářily

Již potřetí se konal dětský den pro zaměstnance Skupiny B. Braun CZ/SK v Pavilonu B. Braun Dialog. Děti si vyzkoušely mnoho dovedností z oblasti medicíny. Spolehlivě už poznají úžeh či úpal a vědí, jak se mu vyhnout či pomoct kamarádovi, který byl na sluníčku moc dlouho. Zdokonalily se také v masáži srdce, kterou trénovaly na fantomech, a dozvěděly se, jestli masáž byla účinná. Novinkou byla možnost prohlédnout si chirurgické nástroje a uhádnout, jak se jmenují a k čemu slouží. A na posledním stanovišti si zopakovaly, jak se správně umývají ruce.
 

Host dětského dne
Na děti se přišel podívat i patron letošního Světového dne ledvin herec Karel Zima. Ten je zároveň jedním z ambasadorů Fóra pro zážitkové vzdělávání, které dětem zahrálo dvě divadelní představení. Představení byla interaktivní, takže diváci měli možnost aktivně se zapojovat a měnit například i chování některých postav. „Bylo proto důležité, že děti hned od počátku odložily ostych a s našimi herci postupně vytvořily jednu bezvadně fungující partu,“ popisuje ředitelka Fóra pro zážitkové vzdělávání, z.ú., MgA. Jitka Andrlíková.
 

Nadace DOBRÝ ANDĚL
Protože ve Skupině B. Braun pracují Dobří Andělé, měli i jejich potomci v rámci celého dětského dne možnost udělat něco pěkného pro děti, kterým nadace DOBRÝ ANDĚL pomáhá, a tak kreslili a kreslili, až nakreslili spoustu nádherných obrázků a sami se tak trochu stali Dobrými Anděly.

Zaujetí a nasazení možná budoucích chirurgů a záchranářů, v každém případě Dobrých Andělů

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Aesculap Akademie se po celém světě věnuje především postgraduálnímu vzdělávání zdravotníků. Těší nás, že v České republice rozšiřujeme své působení a otevíráme své kurzy i studentům lékařských fakult. V loňském roce jsme se začali věnovat také edukaci chronicky nemocných pacientů.

11.04.2022

V Česku se spouští pilotní verze jedinečného online kurzu „Demence a jak jí porozumět.“ Kurz navazuje na australskou platformu „Understanding dementia“ a řadí se mezi světovou špičku v oblasti online kurzů svého druhu. První kurz bude zahájen 25. října, registrace je otevřena již nyní na webu Aesculap Akademie. Kurz je součástí Národního akčního plánu pro Alzheimerovu nemoc jehož gestorem je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

16.09.2021

„Hoří, hoří, hoří!“ volala zdravotní sestra v dialyzačním středisku B. Braun Avitum, kde v úterý 28. května dvacet figurantů napojených na přístrojích netrpělivě očekávalo příjezd pražských hasičů a záchranky. „Poprvé v historii proběhla evakuace pacientů dialyzačního střediska tzv. metodou EVAZZ, kdy se pacienti rozdělili barevnými páskami do čtyř skupin ohrožení. Cvičení jsme zvládli úspěšně. Nikdo nebyl fiktivně zraněn ani nepřišel o život. Přitom stres byl velmi reálný,“ řekl po cvičení šéf sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.  

30.05.2019
Skupina B. Braun