Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Další letní setkání na dialýze ve Slavkově u Brna

27. Září 2013

Další letní setkání na dialýze ve Slavkově u Brna

Závěr léta na slavkovské dialýze patřil neformálnímu setkání zaměstnanců, dialyzovaných pacientů s rodinami a nově také klientů domova pro seniory, Domova s úsměvem.

V posledním srpnovém týdnu se již po několikáté uskutečnilo setkání zaměstnanců, dialyzovaných pacientů, jejich rodinných příslušníků a nově i klientů nového domova pro seniory - „Domova s úsměvem“.

Posezení u živé hudby v areálu dialýzy ve Slavkově

Odpolední společné setkání zahájil primář MUDr. Aleš Hrubý. Míchaným drinkem přivítal všechny zúčastněné. Tím započala neformální grilovací párty. Podávalo se grilované vepřové a kuřecí maso s různými dresinky, ke kávě výborné řezy, trubičky a koláče, které přivezli pozvaní hosté. Atmosféru dovedla k dokonalosti svým hudebním  doprovodem folková skupina „Náhodou“, jejíž zpěvačka Markéta pracuje jako zdravotní sestra na naší dialýze. Doprovodily ji dvě kytary a jedna basová kytara. Připravené zpěvníky s texty písní byly absolutně využity.

Opravdu skvělé odpoledne ukončila letní bouřka.

Posedět a odreagovat se jistě přišlo vhod všem 70 zúčastněným. O tom, že se odpoledne skutečně vydařilo, nás ujistily následné kladné reakce dialyzovaných pacientů. Všichni se již těšíme na další společná setkání.

Kolektiv Dialyzačního střediska B. Braun Avitum ve Slavkově

Miroslava Marková
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají, aby lidé, kteří prodělali Covid 19 s těžším průběhem, si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
B. Braun pro život

Herec Karel Zima, který daroval svému kamarádovi ledvinu, dostal jako rizikový pacient první očkovací dávku a vyzývá širokou veřejnost k očkování i ledvinové prevenci. „Chtěl bych vyzvat všechny, kteří s očkováním váhají, aby se naočkovat nechali. Je to dle mého jediná cesta, jak se z koronavirové sloty dostat,“ říká ambasador nadcházejícího Světového dne ledvin Karel Zima. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají všechny, kdo prodělali Covid 19 s těžším průběhem, aby si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
Nefrologie

Významní čeští nefrologové vyjadřují rozčarování nad tím, že lidé na dialýze nejsou v prioritní skupině očkovaných. „Na Ministerstvo zdravotnictví jsme již jako Česká nefrologická společnost několikrát neúspěšně apelovali. Jde o zbytečný hazard. Řádově se jedná pouze o jednotky tisíc pacientů. Navíc zdravotníci na dialýzách jsou zvyklí očkovat sami, takže v logistice problém nevidím,“ říká k očkovací strategii přednosta Kliniky nefrologie VFN v Praze prof. MUDr. Vladimír Tesař DrSc., MBA.

09.03.2021
Nefrologie