Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Další letní setkání na dialýze ve Slavkově u Brna

27. Září 2013

Další letní setkání na dialýze ve Slavkově u Brna

Závěr léta na slavkovské dialýze patřil neformálnímu setkání zaměstnanců, dialyzovaných pacientů s rodinami a nově také klientů domova pro seniory, Domova s úsměvem.

V posledním srpnovém týdnu se již po několikáté uskutečnilo setkání zaměstnanců, dialyzovaných pacientů, jejich rodinných příslušníků a nově i klientů nového domova pro seniory - „Domova s úsměvem“.

Posezení u živé hudby v areálu dialýzy ve Slavkově

Odpolední společné setkání zahájil primář MUDr. Aleš Hrubý. Míchaným drinkem přivítal všechny zúčastněné. Tím započala neformální grilovací párty. Podávalo se grilované vepřové a kuřecí maso s různými dresinky, ke kávě výborné řezy, trubičky a koláče, které přivezli pozvaní hosté. Atmosféru dovedla k dokonalosti svým hudebním  doprovodem folková skupina „Náhodou“, jejíž zpěvačka Markéta pracuje jako zdravotní sestra na naší dialýze. Doprovodily ji dvě kytary a jedna basová kytara. Připravené zpěvníky s texty písní byly absolutně využity.

Opravdu skvělé odpoledne ukončila letní bouřka.

Posedět a odreagovat se jistě přišlo vhod všem 70 zúčastněným. O tom, že se odpoledne skutečně vydařilo, nás ujistily následné kladné reakce dialyzovaných pacientů. Všichni se již těšíme na další společná setkání.

Kolektiv Dialyzačního střediska B. Braun Avitum ve Slavkově

Miroslava Marková
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Kvalitu života na dialýze zkoumala na třech dialyzačních střediscích pomocí dotazníku MUDr. Hana Novotná, primářka Dialyzačního střediska B. Braun Avitum Nusle. U pacientů sledovala věk a celkovou dobu strávenou na dialýze. Dotazovala se jich, co je na dialýze a při dodržování speciálního režimu nejvíce obtěžuje. A také zda se chtějí podílet na rozhodování o tom, jak bude jejich život s dialýzou nadále probíhat, jestli by si přáli při výrazném zhoršení zdravotního stavu dialýzu ukončit a chtějí-li na toto téma s lékařem komunikovat. Pacienti docházejí na dialyzační středisko třikrát týdně na 4–5 hodin. Jedna z otázek tedy byla, zda by pacient preferoval omezení počtu dialýz za cenu eventuálního zkrácení života, například o půl roku.  

 

12.11.2018
Dialyzační technika

Dialyzační středisko Bulovka vzniklo v roce 1993 jako první nestátní hemodialyzační zařízení v Praze na Jižním Městě a od roku 1997 odborně rozšířilo na 12 let Nemocnici Na Bulovce.

09.11.2018
Dialyzační technika

Výsledky multicentrických studií poukázaly na fakt, že kvalita vody pro dialýzu představuje zásadní riziko vzhledem k prokázanému vztahu mezi kontaminací vody a morbiditou. Společnost Lauer, která je součástí skupiny B. Braun, vyvinula nový systém úpravy vody označovaný jako Aquabase.

10.10.2016
Dialyzační technika