Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Další letní setkání na dialýze ve Slavkově u Brna

27. Září 2013

Další letní setkání na dialýze ve Slavkově u Brna

Závěr léta na slavkovské dialýze patřil neformálnímu setkání zaměstnanců, dialyzovaných pacientů s rodinami a nově také klientů domova pro seniory, Domova s úsměvem.

V posledním srpnovém týdnu se již po několikáté uskutečnilo setkání zaměstnanců, dialyzovaných pacientů, jejich rodinných příslušníků a nově i klientů nového domova pro seniory - „Domova s úsměvem“.

Posezení u živé hudby v areálu dialýzy ve Slavkově

Odpolední společné setkání zahájil primář MUDr. Aleš Hrubý. Míchaným drinkem přivítal všechny zúčastněné. Tím započala neformální grilovací párty. Podávalo se grilované vepřové a kuřecí maso s různými dresinky, ke kávě výborné řezy, trubičky a koláče, které přivezli pozvaní hosté. Atmosféru dovedla k dokonalosti svým hudebním  doprovodem folková skupina „Náhodou“, jejíž zpěvačka Markéta pracuje jako zdravotní sestra na naší dialýze. Doprovodily ji dvě kytary a jedna basová kytara. Připravené zpěvníky s texty písní byly absolutně využity.

Opravdu skvělé odpoledne ukončila letní bouřka.

Posedět a odreagovat se jistě přišlo vhod všem 70 zúčastněným. O tom, že se odpoledne skutečně vydařilo, nás ujistily následné kladné reakce dialyzovaných pacientů. Všichni se již těšíme na další společná setkání.

Kolektiv Dialyzačního střediska B. Braun Avitum ve Slavkově

Miroslava Marková
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Slovenská komora sester a porodních asistentek už patnáct let každoročně uděluje prestižní ocenění vyjadřující oddanost práci a výborné znalosti naplňující podstatu ošetřovatelství. 

29.07.2022

Uplynulý „pandemický“ rok plný omezení byl výzvou pro všechny, ale obzvlášť pro rizikové skupiny lidí, jako jsou například právě pacienti s chronickým onemocněním ledvin. Přistupovat k životu aktivně a s optimismem se ne vždy daří, ale nesmíme se o to přestat snažit, i když se nám to pomyslné „světélko ve tmě“ zdá třeba chvíli neviditelné. Kde ale vzít ten pozitivní přístup, jak neupadnout do stereotypu? A kdy si přiznat, že potřebuji odbornou pomoc? I na takové otázky nám odpovídala klinická psycholožka PhDr. Marcela Znojová, která se dialyzovaným pacientům věnuje.
 

11.08.2021

Na hemodialyzačním středisku ve frýdecko-místecké nemocnici nově pomáhá plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů. Nemocnice ho pořídila v rámci celkové rekonstrukce dialýzy, která byla po devíti měsících práce slavnostně otevřená v červnu. Personál i vedení nemocnice věří, že jim zařízení od společnosti B. Braun pomůže ušetřit nejenom čas. Nabízí totiž i úsporu z hlediska hospodaření.

29.07.2021