Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

CitraSeal®

3. Květen 2018

CitraSeal®

CitraSeal®  je roztok citrátu sodného, sloužící pro uzavření katétru, bez obsahu antibiotik a heparinu, s antikoagulačními, antimikrobiálními účinky a účinky zamezujícími formování biofilmu. Snižuje riziko infekce a srážení krve v katetru.

Výhody Mini-Plasco® Connect
 
  • netříští se, 
  • bez použití jehly, 
  • bez nutnosti řezu,
  • nekontaminuje,
  • funguje bez odvzdušnění, 
  • bez obsahu PVC, DEPH, latexu,
  • je recyklovatelný,

Roztok pro uzavření žilního katetru

Přestože se u dialyzovaných pacientů pro cévní přístup převážně využívají arteriovenózní zkraty, je při mimotělním očišťování krve mnohdy nevyhnutelné používat centrální žilní katetry (CŽK). Ty jsou spojeny s vysokou mírou výskytu dysfunkcí souvisejících s krevními sraženinami a s výskytem infekcí způsobených osídlením dialyzačních katetrů a okolních tkání. Právě v důsledku tohoto osídlení může docházet k infekcím krevního řečiště souvisejícím s katetrem. CitraSeal®  se dodává ve třech různých koncentrátech, a to CitraSeal® 4% a CitraSeal®  30% a 46,7%.

CitraSeal®   4% 

Účinně napomáhá prevenci srážení krve v katetru a udržujete tak katetr mezi hemodialyzačními ošetřeními průchodný. U katetrizovaných pacientů tak není potřeba použít heparinovou zátku, což znamená snížení rizika trombocytopenie vyvolané heparinem. „Heparin se u dialyzovaných pacientů používá v intervalu mezi hemodialýzami jako tzv. tekutá zátka neboli zámek dialyzačního katetru.“ 

CitraSeal®  30% a 46,7% 

Nabízí stejné antikoagulační vlastnosti jako CitraSeal 4%. Mimo jiné však vykazuje také antimikrobiální aktivitu a doložitelné snížení formování biofilmu, tedy působení proti faktorům souvisejícím se sníženou bezpečností a výkonností katetru. Účinně působí proti bakteriím, jako jsou Staphylococcus aureus, Staphylococcus epidermidis a další. „Aplikuje se do lumen katetru mezi jednotlivými ošetřeními nebo použitími katetru, kde brání srážení krve v lumen (antikoagulační účinky), snižuje riziko bakteriální infekce v důsledku bakteriostatických vlivů lumen (antimikrobiální účinky) a bakteriostatickými/levurostatickými účinky v lumen působí proti formování biofilmu. 

Nový standard bezpečnosti a vhodného použití

Napojení katetru bez použití jehly lze provést pomocí plastových ampulí Mini-Plasco® Connect, ve kterých je CitraSeal dodáván. Plastové ampule zvyšují bezpečnost a pohodlí při dosahování lepších výsledků léčby a zajišťují vyšší bezpečnost zdravotnických pracovníků. 

Nejmodernější design s využitím konektoru luer a šroubovacího víčka (twist) s integrovaným úchytem pro prst představuje nový standard v zamezení mikrobiální kontaminace, eliminaci kontaminace částicemi a v ochraně před ostrými předměty, díky nimž představujte Mini-Plasco® Connect bezpečný, snadno použitelný a univerzální zdroj sterilního roztoku, jako je např. CitraSeal.®

Jan Matuška, DiS.
divize B. Braun Avitum
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Co očekáváte od kontejnerů 21. století? Rádi byste co nejvíce zkrátili čas sterilizace nástrojů? Je pro vás důležitá jednoduchá manipulace s kontejnery a snadný systém značení zajišťující rychlou identifikaci? To vše nabízí sterilizační kontejner nejvyšší kvality AICON®, novinka v rodině kontejnerového systému AESCULAP®.

31.08.2020
Oborové rubriky

Eso-SPONGE® je šetrná metóda endoluminálnej vákuovej terapie, ktorá slúži na liečbu dehiscencie anastomózy s leakom v hornej časti gastrointestinálneho traktu (GIT), najčastejšie v oblasti pažeráka, ale aj hornej časti žalúdka. Ďalšou indikáciou je preventívna pooperačná liečba znižujúca riziko vzniku tohto defektu po operačnom výkone.

20.04.2020
Chirurgické obory

Stomie, ať už trvalá nebo dočasná, představuje vždy závažný zásah do každodenního života. Stomici často ztrácejí kontrolu nad vylučováním stolice a únikem plynů. Stejně jako zvuky související se stomií mají přímé dopady na společenský a intimní život, volný čas a další aktivity, tak i nošení stomického sáčku výrazným způsobem ovlivňuje pacientovo vnímání svého těla.

10.12.2019
Aktuality z B. Braun