Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie: Produkt měsíce

Kapsle Jafron dokážou usnadnit dialyzační péči

redakce Braunovin

26. květen 2021

Dialýza


Sedm druhů hemoperfuzních kapslí


Technika hemoperfuze není indikována pro náhradu funkce ledvin, ale pouze pro doplňující léčebnou strategii, dnes se však nejčastěji používá v kombinaci s kontinuální náhradou funkce ledvin (CRRT) nebo s intermitentní dialýzou (IHD), a to jak u akutních, tak i chronicky dialyzovaných pacientů. Na výběr mají zdravotníci z celkem sedmi druhů hemoperfuzních kapslí, z toho dvě speciálně pro onemocnění jater.
Materiál pro hemoperfuzi cílí na toxiny se střední molekulou a toxiny vázané na proteiny. Vyznačuje se dobrou kompatibilitou, vysokou mechanickou sílou adsorbentů, velkou plochou adsorpčního povrchu a pracuje s technologií kontroly poréznosti, pokročilejší technologií potažení a optimalizovanou hemodynamikou.

Použití u intoxikace i pneumonie


Nejčastějšími indikacemi této eliminační metody jsou intoxikace toxiny, cytokiny či chemokiny, sepse, selhání jater různé etiologie, kardiogenní šok, zánětlivé stavy po kardiochirurgických operacích, pankreatitida či polytraumata s vysokou hladinou myoglobinu. V praxi jsou používány při léčbě onkologických pacientů – při odstranění chemoterapie, nebo při léčbě podvýživy či nespavosti, svědění kůže, pro chronicky dialyzované, nebo při akutní léčbě onemocnění covid-19.

Cílení na toxiny se střední molekulou a toxiny vázané na proteiny

  • vysoká mechanická síla adsorbentů

  • velká plocha adsorpčního povrchu

  • technologie kontroly poréznosti

  • dobrá biokompatibilita

  • pokročilá technologie potažení a hemodynamika

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník