Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie: Produkt měsíce

Kapsle Jafron dokážou usnadnit dialyzační péči

redakce Braunovin

26. Květen 2021

Dialýza

Mimotělní ošetřování krve, tzv. hemoperfuze, je založeno na průtoku krve hemoperfuzní kolonou obsahující adsorpční materiál. V minulosti často používané aktivní uhlí se tak dnes nahrazuje novým materiálem z vysoce porézních kuliček z high-tech polymeru, který se vyznačuje lepší biokompatibilitou a lépe na sebe navazuje zánětlivé mediátory, např. chemokiny, cytokiny a toxiny.  


Sedm druhů hemoperfuzních kapslí


Technika hemoperfuze není indikována pro náhradu funkce ledvin, ale pouze pro doplňující léčebnou strategii, dnes se však nejčastěji používá v kombinaci s kontinuální náhradou funkce ledvin (CRRT) nebo s intermitentní dialýzou (IHD), a to jak u akutních, tak i chronicky dialyzovaných pacientů. Na výběr mají zdravotníci z celkem sedmi druhů hemoperfuzních kapslí, z toho dvě speciálně pro onemocnění jater.
Materiál pro hemoperfuzi cílí na toxiny se střední molekulou a toxiny vázané na proteiny. Vyznačuje se dobrou kompatibilitou, vysokou mechanickou sílou adsorbentů, velkou plochou adsorpčního povrchu a pracuje s technologií kontroly poréznosti, pokročilejší technologií potažení a optimalizovanou hemodynamikou. 

 

Použití u intoxikace i pneumonie


Nejčastějšími indikacemi této eliminační metody jsou intoxikace toxiny, cytokiny či chemokiny, sepse, selhání jater různé etiologie, kardiogenní šok, zánětlivé stavy po kardiochirurgických operacích, pankreatitida či polytraumata s vysokou hladinou myoglobinu. V praxi jsou používány při léčbě onkologických pacientů – při odstranění chemoterapie, nebo při léčbě podvýživy či nespavosti, svědění kůže, pro chronicky dialyzované, nebo při akutní léčbě onemocnění covid-19.

 

 

Cílení na toxiny se střední molekulou a toxiny vázané na proteiny

  • vysoká mechanická síla adsorbentů

  • velká plocha adsorpčního povrchu

  • technologie kontroly poréznosti

  • dobrá biokompatibilita

  • pokročilá technologie potažení a  hemodynamika

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník