Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Cirkus Paciento přinášel úsměv dětem v nemocnici na Bulovce

redakce Braunovin

29. Říjen 2009

B. Braun pro život

Pod záštitou charitativního projektu Úsměv pro život uspořádal Zdravotní klaun třídenní pravidelný program Cirkus Paciento ve Fakultní nemocnici na Bulovce. Cílem dvoudenního nácviku triků klaunů s dětmi bylo dodání úsměvu do pochmurného prostředí nemocnic. Připravovaný program vyvrcholil poslední den akce klauniádou, kde hlavními účinkujícími byly především nemocné děti.

Cirkus Paciento

Pravidelný program sdružení Zdravotní klaun Cirkus Paciento se uskutečnil od 13. do 15. října
v nemocnici na Bulovce za finanční podpory společnosti B. Braun, zakladatele charitativního projektu Úsměv pro život.

„První dva dny programu Cirkusu Paciento se klauni seznamují
s dětmi, snaží se je povzbudit ke hře a vykouzlit na jejich tvářích úsměv. Je zvolena forma hry a nácviku jednotlivých cirkusových
a klaunských triků, pod vedením speciálně vyškolených herců - klaunů. Děti jsou motivovány k nácviku tak, aby mohly svým rodičům na závěrečném představení, klauniádě, ukázat, co se nového naučily. Cílem Cirkusu Paciento je především vzbudit zájem k životu, hře a to pomáhá uzdravení,“ uvádí Daniela Melíšková ze Zdravotního klauna.
Programu Cirkus Paciento se zúčastnily jako dobrovolníci
i herecké osobnosti. Herci Jana Pidrmanová, Jan Antonín Duchoslav a Alice Šnirychová podpořili tým klaunů a v nemocnici na Bulovce spolu s dětmi rozdávali úsměvy na všechny strany.
Děti v průběhu dvou dnů také malovaly na speciálně vyrobené maňásky, z nichž ten nejkrásnější byl 15. října vydražen v rámci předpremiéry filmu 2Bobule, uspořádané speciálně pro zaměstnance společnosti B. Braun a jejich obchodní partnery. Výtěžek z charitativní dražby půjde na konto Zdravotního klauna
a úsměvy malých pacientů.
„Úsměv pro život (www.usmevprozivot.cz) je charitativní projekt společnosti B. Braun, jehož cílem je především podporovat projekty zlepšující pohodu pacientů a tím přinést úsměvy a radost do neveselého prostředí nemocnic. Z tohoto důvodu budeme podporovat projekty a organizace, které se snaží pomáhat zejména v oblasti péče o kvalitu zdraví pacientů. V letošním roce finančně podporujeme občanské sdružení Zdravotní klaun,“ dodává ředitel PharmDr. Jiří Lukeš, jednatel B. Braun Medical.

Vyberte si nejsympatičtější úsměv a přispějte na něj

Úsměv pro život je ojedinělý charitativní projekt, který pomáhá těm, kteří to skutečně potřebují. Každý
z nás by měl cítit závazek k životu a solidaritě, a k tomu není třeba velkých částek od individuálních dárců, ale především ochota pomoci. I váš úsměv může přispět k tomu, abychom i v budoucnu pomáhali pacientům překonat s úsměvem jejich boj s nemocí. Vyberte si nejsympatičtější úsměv
z našich stránek www.usmevprozivot.cz a přispějte na něj libovolnou částkou, kterou obdrží přímo Zdravotní klauni na podporu své činnosti. Nebo nahrajte vlastní úsměv a přesvědčte ostatní, aby přispěli právě na něj. Posílejte úsměv pomocí sociálních sítí Facebook, Twitter, motivujte ostatní
a nebojte se být solidární.

Napsali o Úsměvu pro život

Video z návštěvy

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník