Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun Avitum podpořil projekt BabyBoxu

30. Červen 2009

B. Braun Avitum podpořil projekt BabyBoxu

V pořadí dvacátý čtvrtý BabyBox byl uveden do provozu 28. 5. 2009 v teplické nemocnici. Oficiálnímu zahájení provozu byl přítomen pan Ludvík Hess, „otec BabyBoxů“ a předseda Občanského sdružení pro odložené děti - STATIM, zástupce Nadace Jistota Komerční banky, pracovníci teplické nemocnice, ale také zástupci dialyzačního střediska B. Braun Avitum Teplice.

Jejich účast nebyla náhodná - společnost B. Braun Avitum finančně podpořila projekt teplického BabyBoxu a primářka zdejšího dialyzačního střediska při této příležitosti předala panu Ludvíku Hessovi symbolický šek na částku 10 000 Kč.

Občanské sdružení STATIM otevře do konce letošního roku dalších šest BabyBoxů - v Nymburku, Benešově, Mělníku, České Lípě, Kroměříži a Rumburku. Jejich počet tak dosáhne rovné třicítky.
Za tři roky své existence zachránily BabyBoxy již 18 dětí a je možné, že náš příspěvek pomůže zachránit další.


Ludvík HessLudvík Hess Ludvík Hess, zakladatel projektu BabyBox a předseda občanského sdružení pro odložené děti - STATIM.

„Chceme především pomáhat rodičům a dětem, matkám, které se v tísnivé psychické nebo sociální situaci nedokáží postarat o novorozence. Slovo STATIM se používá ve zdravotnictví a znamená IHNED, OKAMŽITĚ. A tak si přeju, aby BabyBoxy fungovaly.“

Tomáš Olbrich
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. Jakým způsobem to dokáže ovlivnit zdravotnictví? 

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun