Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun Avitum podpořil projekt BabyBoxu

30. Červen 2009

B. Braun Avitum podpořil projekt BabyBoxu

V pořadí dvacátý čtvrtý BabyBox byl uveden do provozu 28. 5. 2009 v teplické nemocnici. Oficiálnímu zahájení provozu byl přítomen pan Ludvík Hess, „otec BabyBoxů“ a předseda Občanského sdružení pro odložené děti - STATIM, zástupce Nadace Jistota Komerční banky, pracovníci teplické nemocnice, ale také zástupci dialyzačního střediska B. Braun Avitum Teplice.

Jejich účast nebyla náhodná - společnost B. Braun Avitum finančně podpořila projekt teplického BabyBoxu a primářka zdejšího dialyzačního střediska při této příležitosti předala panu Ludvíku Hessovi symbolický šek na částku 10 000 Kč.

Občanské sdružení STATIM otevře do konce letošního roku dalších šest BabyBoxů - v Nymburku, Benešově, Mělníku, České Lípě, Kroměříži a Rumburku. Jejich počet tak dosáhne rovné třicítky.
Za tři roky své existence zachránily BabyBoxy již 18 dětí a je možné, že náš příspěvek pomůže zachránit další.


Ludvík HessLudvík Hess Ludvík Hess, zakladatel projektu BabyBox a předseda občanského sdružení pro odložené děti - STATIM.

„Chceme především pomáhat rodičům a dětem, matkám, které se v tísnivé psychické nebo sociální situaci nedokáží postarat o novorozence. Slovo STATIM se používá ve zdravotnictví a znamená IHNED, OKAMŽITĚ. A tak si přeju, aby BabyBoxy fungovaly.“

Tomáš Olbrich
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Sport ho provází už od malička. Nejen on, ale i celá jeho rodina se řadí mezi aktivní sportovce. I když se vyčerpá na sjezdovce nebo během, je to pro něj hlavně relax. Profesor Matějovič se věnuje vnitřnímu lékařství a intenzivní péči a rukama mu projdou často pacienti v přímém ohrožení života.

01.04.2021
Lidé a společnost

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun