Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Davidova další zástavka v Rehabilitačním ústavu Hrabyně - B. Braun tour pokračuje

3. Říjen 2013

Davidova další zástavka v Rehabilitačním ústavu Hrabyně - B. Braun tour pokračuje

Seriál o životě na čtyřech kolech pod názvem B. Braun tour s Davidem pokračuje.

Již čtvrté zastavení má za sebou na své cestě po českých a moravských spinálních jednotkách a rehabilitačních ústavech úspěšný paralympionik David Drahonínský. Společně se svým projektem B. Braun tour s Davidem tentokrát zavítal do Rehabilitačního ústavu Hrabyně v Moravskoslezském kraji, kde na místní pacienty čekal více než dvouhodinový program se zcela jasným poselstvím. I na čtyřech kolech je možné překonávat sebe sama a plnit svoje sny.

Projekt B. Braun tour s Davidem motivuje lidi, kteří bojují s handicapem k tomu, aby nepřestali aktivně žít a i přes své znevýhodnění dokázali vychutnávat život plnými doušky. „Život na vozíku není jednoduchý a byl bych velmi pošetilý, kdybych tvrdil opak. Je důležité pochopit, že s vozíkem nekončí svět, jen je třeba hledat nové cesty a překonávat hranice, které nás k našemu cíli dovedou. Hlavně nebýt pesimista, život máme takový, jaký si ho sami uděláme,“ říká David Drahonínský, dvojnásobný paralympijský vítěz a patron projektu B. Braun pro život, kterému jeho osobní život změnila v roce 1999 nehoda, při níž si poranil páteř. Ačkoli zůstal odkázán na invalidní vozík, sportu se nevzdal. Díky svému odhodlání a tréninku se stal v roce 2008 vítězem paralympijských her v Pekingu a v loňském roce přivezl z Londýna stříbro. A Davidovo umění mohli v průběhu akce ocenit i sami pacienti. Součástí programu byla totiž ukázka lukostřelby přímo v prostorách nemocnice.

www.bbraunprozivot.cz

Rehabilitační ústav Hrabyně poskytuje špičkovou péči klientům po úrazech, cévních mozkových příhodách nebo s onemocněním pohybového ústrojí či nervového aparátu. Příběh Davida je velmi podobný mnohým pacientům, kteří se zde aktuálně léčí. „Atmosféra byla velmi uvolněná a všichni jsme si Davidovu návštěvu užili. Věřím, že si z ní zejména pacienti do dalšího života mnohé odnesou. Z Davida přímo sálá životní optimismus a je výbornou ukázkou toho, že se život na vozíku dá prožít velmi aktivně,“ dodává MUDr. Hana Weissová, primářka spinální jednotky Rehabilitačního ústavu Hrabyně. Samotný ústav tvoří dva areály, zatímco v Hrabyni se léčí dospělí s neurologickými a poúrazovými stavy, na detašovaném pracovišti v Chuchelné se mimo ortopedických a neurologických diagnóz léčí také pacienti po amputacích a děti.  

Skupina B. Braun, která diskusní akce na spinálních jednotkách v České republice podporuje, se specializuje na vývoj zdravotnických prostředků, které umožní pacientům žít aktivně a co možná nejjednodušeji. „Podobné akce jsou pro nás velmi přínosné. Jen díky přímému kontaktu s pacienty totiž získáváme tu nejlepší zpětnou vazbu o tom, co jim vyhovuje a co ne. Na základě jejich osobních zkušeností jsme pak schopni přicházet s inovativními výrobky, které pacientům vyhovují, plně se jim přizpůsobí a v maximální možné míře usnadní jejich aktivní život,“ říká Zdeněk Kojecký ze společnosti B. Braun.

 

Vozík může být opravdový parťák

Vyrovnat se se životem na vozíku není jednoduché, jak ale dokazuje také úspěšná sportovní kariéra Davida Drahonínského, čtyři kola rozhodně nemusí být překážkou aktivního života. Stejně jako mezi auty, i mezi vozíky je řada rozdílů a správný výběr tak může ve velké míře ovlivnit kvalitu života handicapovaných osob. Díky dobře padnoucím vozíkům mohou vozíčkáři prakticky bez omezení sportovat a věnovat se všemu, co mají rádi. A jelikož správný výběr není radno podcenit, bylo součástí programu také představení společnosti Ortoservis, která dodává a individuálně upravuje pomůcky pro tělesně postižení. A právě speciálně upravený vozík pro lukostřelbu dodal Ortoservis i Davidu Drahonínskému.

 „Naše firma dodává pomůcky pro handicapované již od roku 1990 a za tuto dobu jsme ve svém oboru nasbírali velké zkušenosti. Specializujeme se především na dodávky vozíků, které plně přizpůsobujeme požadavkům a přání zákazníků. Každý člověk je pro nás jedinečný a snažíme se vyjít vstříc všem jeho potřebám tak, aby se vozík stal jeho plnohodnotnou součástí, která mu pomůže pokračovat v aktivním životě,“ shrnuje Vladimír Sajler ze společnosti Ortoservis.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun