Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

B. Braun Dialog zase po roce patřil dětem

21. Listopad 2017

B. Braun Dialog zase po roce patřil dětem

Třetí říjnovou neděli se Pavilon B. Braun Dialog na celý den proměnil ze vzdělávacího centra pro zdravotníky na dětské školicí středisko. Společnost B. Braun stejně jako loni připravila dětský den pro zaměstnance a především jejich ratolesti. 

Soutěže a hry, ale vždycky s poučením

Od rána až do pozdního odpoledne měly děti možnost vyřádit se na šesti soutěžních stanovištích. Mimo jiné se naučily, jak si správně umýt ruce a jak by měla vypadat zdravá svačinka, na trenažérech si vyzkoušely, jak operovat s laparoskopickými nástroji, a nacvičily si správný postup první pomoci. V simulační místnosti byl dětem k dispozici celotělový simulátor Karel, jemuž dětští lékaři v průběhu dne stanovili jasnou diagnózu ‒ otrava z hub. Venku na parkovišti si pak malí návštěvníci mohli prohlédnout opravdovou sanitku a promluvit si se skutečnou záchranářkou. Na každém soutěžním stanovišti hledaly pomocí UV svítilen tajné kódy, a když po nalezení všech sestavily tajné heslo „POKLAD“, mohly si vyzvednout zaslouženou odměnu.

 

Nejdřív práce, potom zábava

Nechyběla samozřejmě ani zábava v podobě výtvarné dílny a malování na obličej. Bylo připravené také občerstvení, aby se děti i rodiče mohli po vyčerpávajícím programu posilnit a doplnit energii. Celkem Pavilonem B. Braun Dialog prošlo na 80 dětí v doprovodu víc než 90 dospělých. Na pražskou Bulovku přicházeli s úsměvem a natěšení a opouštěli ji unavení a spokojení, většinou s přáním, aby letošní dětský den nebyl poslední.

 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

V Česku se spouští pilotní verze jedinečného online kurzu „Demence a jak jí porozumět.“ Kurz navazuje na australskou platformu „Understanding dementia“ a řadí se mezi světovou špičku v oblasti online kurzů svého druhu. První kurz bude zahájen 25. října, registrace je otevřena již nyní na webu Aesculap Akademie. Kurz je součástí Národního akčního plánu pro Alzheimerovu nemoc jehož gestorem je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

16.09.2021

„Hoří, hoří, hoří!“ volala zdravotní sestra v dialyzačním středisku B. Braun Avitum, kde v úterý 28. května dvacet figurantů napojených na přístrojích netrpělivě očekávalo příjezd pražských hasičů a záchranky. „Poprvé v historii proběhla evakuace pacientů dialyzačního střediska tzv. metodou EVAZZ, kdy se pacienti rozdělili barevnými páskami do čtyř skupin ohrožení. Cvičení jsme zvládli úspěšně. Nikdo nebyl fiktivně zraněn ani nepřišel o život. Přitom stres byl velmi reálný,“ řekl po cvičení šéf sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.  

30.05.2019
Skupina B. Braun