Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní: Události

Architektem roku je Ivan Kroupa

Ing. Lucie Kocourková

3. říjen 2023

Aktuality B. Braun

Ocenění získal i za projekt pavilonu B. Braun Dialog.

 

Architekt Ivan Kroupa
Architekt roku Ivan Kroupa

Architekt Ivan Kroupa byl letos oceněn titulem Architekt roku za svůj mimořádný přínos architektuře v posledních pěti letech. Porotci ocenili jeho prostorová řešení a precizní výběr materiálů. „Jsme nesmírně poctěni, že mezi významnými stavbami, které porotci vyzdvihovali, byl i pavilon B. Braun Dialog na Bulovce,“ říká Martin Kuncek, člen vedení zdravotnické Skupiny B. Braun CZ/SK. V této budově se nachází dialyzační středisko a odborné ambulance a zároveň je zde tréninkové centrum, kde se praktikuje zejména simulační medicína pro zdravotníky z Čech i zahraničí.

„Nebylo vždy jednoduché skloubit architektonické pojetí s potřebami zdravotníků, nicméně výsledek v podobě stavby ze skla, kovu a betonu předčil očekávání,“ pochvaluje si Martin Kuncek. „Ocenění je určeno především praktikujícím architektům, ale nejen jim. Laureátem se může stát každý, kdo svým počínáním usiluje o příjemný prostor k bytí,“ říká Zdeněk Fránek, držitel ceny z roku 2020 a současný porotce.

O desítce letošních nominací na toto ocenění s ním rozhodovali vítězové předchozích ročníků soutěže – architekti Petr Stolín, Stanislav Fiala, Petr Hájek a loňští laureáti Ladislav Kuba a Tomáš Pilař. Nedílnou součástí soutěže Architekt roku, je také ocenění Architekt obci udělované Ministerstvem pro místní rozvoj ČR, Svazem měst a obcí ČR, Českou komorou architektů, Asociací pro urbanismus a územní plánování ČR a časopisem Moderní obec.

Architekt obci 2023 získala Anna Šlapetová z Dolních Břežan za její práci na nové podobě lokality. Cílem soutěže je ocenit tandem architekt – obec a vyzdvihnout přínos jejich spolupráce pro vznik kvalitní výstavby.

B. Braun Ambulance B. Braun Zasedací místnost B. Braun Dialyzační sál B. Braun AAK recepce B. Braun Chodba B. Braun Exteriér

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník