Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Ambasadorka Katka Antošová se zapsala do české handbikerské historie jako první vítězka Světového poháru 2019

30. Srpen 2019

Ambasadorka Katka Antošová se zapsala do české handbikerské historie jako první vítězka Světového poháru 2019

V půlce srpna dorazila handbikerka a ambasadorka B. Braun pro život Katka domů z Kanady. Veze si s sebou několik skvělých trofejí. Jednu bronzovou medaili za vítězství ve světovém poháru 2019 a druhou si přivezla jako celková vítězka seriálu závodů světového poháru, a stala se tak první handbikerkou, která tuto trofej získala.


                                                                                                                                          

„Bylo to náročné jak fyzicky, tak i psychicky, ale jsem ráda, že jsem cestu do Kanady absolvovala. Odjela jsem s tím, že se spokojím, když budu ve světové konkurenci alespoň jednou ,na bedně‘, a podařilo se to hned dvakrát,“ říká unavená i nadšená ambasadorka B. Braun pro život Kateřina Antošová a dodává, že přípravu měla skvělou, protože její součástí byla i účast ve štafetě zdravotnického běhu O2 RunCzech v týmu B. Braun a také účast na Metrostav handy cyklo maratonu 2019. 

V silničním závodě v Kanadě získala Kateřina bronzovou medaili, kterou jak říká, si doslova vydřela. Celý závod jela sama a pokoušela se dojet ztracený „balík“. Na náročné čtyřicetikilometrové trati se jí to podařilo až pár set metrů před cílem. Zkusila dokonce zafinišovat a chvíli to i vypadlo, že by se to mohlo podařit. Nakonec ji od stříbra dělilo doslova pár decimetrů a dvacet let – o tolik je mladší Němka Annita (stříbrná medailistka). Když jsme se Katky zeptali, co jí nejvíce dodávalo energii jet dál a dál, neváhala ani chvíli a řekla, že fanoušci.

Nyní jí zbývá posledních třicet dnů před mistrovstvím světa a ještě chce doladit v tréninku pár drobností. Přejeme jí hodně štěstí a budeme se těšit snad na další medaili, i když už teď je nám jasné, že to bude těžký boj!


 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Novinka z pera zkušeného autora knih o etiketě Ladislava Špačka, která byla pro naše klienty vydána v rámci projektu B. Braun pro život, je komplexním dílem zahrnujícím všechny oblasti etikety světa medicíny. Kniha vede lékaře, sestry a další složky zdravotnické profese ke vstřícnému, ohleduplnému a empatickému chování vůči pacientům.

31.01.2022
B. Braun pro život

Jak protáhnout bolavé trapézy, zdvihače lopatky nebo třeba zatuhlé krční svalstvo? Kalendář projektu B. Braun pro život s názvem „Fitness kalendář 2022“ názorně ukazuje zdravotníkům, jak mohou svému tělu ulevit rychlými, jednoduchými cviky přímo v práci.

28.01.2022
B. Braun pro život

Zatímco ve frýdecko-místecké nemocnici se s novým systémem výroby 
a distribuce koncentrátů teprve sžívají, na dialyzačním středisku B. Braun 
Avitum v Teplicích už mají výhody zařízení ověřené v praxi. O zkušenosti s plně 
automatizovanou výrobou a distribucí kyselých koncentrátů se s námi podělil 
tamní vedoucí lékař MUDr. František Švára a vedoucí sestra Olga Roučková.

14.10.2021
B. Braun pro život