Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Aesculap Akademie organizovala prestižní setkání evropských odborníků onkologické farmacie

15. Prosinec 2008

Aesculap Akademie organizovala prestižní setkání evropských odborníků onkologické farmacie

V Praze se uskutečnil druhý ročník setkání evropských odborníků v oboru výroby a vývoje léků proti nádorovým onemocněním 2nd Master Clasess in Oncology. Na konferenci se účastníci navzájem seznamovali s nejnovějšími trendy a metodami v přípravě cytostatických léčiv pomocí robotických systémů.

Praha, 11. prosince 2008 - Aesculap Akademie společnosti B. Braun a Evropská společnost onkologické farmacie (ESOP) zorganizovali v Praze setkání nejvýznamnějších evropských osobností v oblasti onkologické farmacie. Setkání bylo zaměřeno na vzájemné prohloubení znalostí a seznámení s nejnovějšími metodami v oblasti vývoje a aplikace cytostatických léčiv. Hlavním tématem bylo využití moderních robotických systémům pro jejich přesné dávkování a míchání.

„Setkání evropských onkologických farmaceutů je významnou vědeckou a vzdělávací událostí, jež jim umožňuje vzájemně sdílet zkušenosti a nové poznatky. Letošním hlavním tématem bylo seznámení se s robotem CytoCare, který je špičkou v oblasti míchání záludných cytostatických léčiv,“ říká PharmDr. Irena Netíková, předsedkyně a zakladatelka pracovní skupiny onkologické farmacie u nás.   

CytoCare je automatizovaný robotický systém, který dokáže s naprostou přesností a s maximální bezpečností pro pracovníky míchat cytostatická léčiva. Jeho mechanická paže dokáže manipulovat s miniaturními zdravotními nástroji, jako jsou jehly a aspirační trny, či vážit jednotlivé léky a ingredience. CytoCare umožňuje  míchat léky dle specifických potřeb jednotlivých pacientů, což významně zefektivňuje jejich léčbu a zároveň ochraňuje zdravotnický personál. Robot CytoCare je revolučním nástrojem v léčbě rakoviny a zatím jako jediný splňuje všechny normy Státního ústavu pro kontrolu léčiv ČR.


O Aesculap Akademii

Aesculap akademie již od svého vzniku v roce 1995 dbá na vzdělávání lékařů, sester a dalšího pomocného zdravotnického personálu po celém světě a napomáhá globální mezioborové komunikaci ve zdravotnictví. V současné době působí Aesculap Akademie v 30 zemích světa včetně České republiky.  Sít center Aesculap Akademie a kontakty na nejlepší odborná pracoviště po celém světě jí dovolují šířit mezi různými pracovišti nejnovější myšlenky, zkušenosti a metody v oblasti zdravotnictví. 

Více na www.aesculap-akademie.cz .

O ESOP

Evropská společnost onkologické farmacie (ESOP) je součástí mezinárodní společnosti Society of Oncology (ISOPP). Evropskou odnož založilo před dvěma lety 17 delegátů z evropských zemí včetně České republiky. Cílem této organizace je: vzdělávání a školení, bezpečné zacházení s léky, řízení a kontrola kvality, výzkum a vývoj, a v neposlední řadě farmaceutická péče. Setkání evropských farmaceutů se pořádá vždy jednou za rok ve významné evropské metropoli. Loňský první ročník hostila dánská Kodaň. Při letošním pražském setkání požádala Česká onkoligická společnost o spolupráci Aesculap Akademii a to kvůli jejím profesionálním zkušenostem v oblasti edukačních aktivit včetně kurzů onco-farmacie pro lékárníky.   

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun