Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče: Článek

Zlepšení kvality domácí péče s infuzní pumpou

redakce Braunovin

28. Prosinec 2009

Automatické infuzní systémy Parenterální výživa

Před dvěma lety se u našeho syna Liborka projevilo onemocnění střev, které vyústilo v nutnost dlouhodobé parenterální výživy. V červnu 2008 jsme po půlroční hospitalizaci na Klinice dětského a dorostového lékařství (KDDL) v Praze dospěli s lékaři k rozhodnutí, že nás propustí do domácí péče. Toto rozhodnutí záviselo na možnosti podávat v domácím prostředí totální parenterální výživu.


Prostřednictvím ošetřujícího lékaře na KDDL nám byla zajištěna a zapůjčena infuzní pumpa, která byla plně funkční v nemocničním prostředí, ovšem pro domácí užití s ohledem na věk našeho syna a místo bydliště (Jizerské hory) byla svými technickými parametry obtížně využitelná (kapkový senzor, nízká provozní schopnost na baterii). Při pokusech o pohyb mimo nemocniční prostředí docházelo vlivem otřesů, které kapkový senzor ihned zaznamenal, k neustálému zastavování podávání výživy, a pumpa se musela tedy neustále spouštět, což při přesunu osobním vozidlem v jedné osobě bylo prakticky nemožné. Začali jsme tedy vyhledávat informace o dalších možnostech, které český trh nabízí. Požadavek byl jasný. Náš tříletý syn bude denně 20 hodin připojený k infuzní pumpě a musí zvládnout napojený na pumpu transport do 150 kilometrů vzdálené kliniky, kde je ve zdravotní péči.

Díky informacím zjištěným z internetu jsme našli společnost B. Braun Medical, jejíž infuzní pumpa Infusomat® Space-P svými technickými parametry plně vyhovovala naší představě užívání v domácím prostředí. Oslovili jsme je tedy a společnost B. Braun Medical nám vyšla vstříc a tuto pumpu nám v červenci roku 2008 pro syna bezplatně zapůjčila. Při předání pumpy nám bylo též vysvětleno použití a obsluha.

Tímto jsme zlepšili pohyb našeho syna, a to díky možnosti dlouhodobého odpojení pumpy od elektrické sítě, jelikož provozní schopnost této pumpy na baterii je mnohonásobně vyšší než u jiných výrobců. Díky tlakovému senzoru, který je schopen i bez kapkového senzoru řádně zajistit požadovaný průtok podávané výživy, je tato infuzní pumpa použitelná bez problémů i při převozu osobním automobilem. Také velmi oceňujeme její nízkou hmotnost a malý rozměr, který nám umožňuje i při připojení syna uskutečňovat různé výlety, procházky atd. Jako každý přístroj i tato pumpa potřebuje servis, což je při každodenním 20hodinovém používání nutností. Společností B. Braun Medical je tento servis zajišťován na vysoké úrovni.

Ceníme si osobního přístupu Servisního centra, které je schopno řešit problém okamžitě a hledat možná východiska jeho řešení, což samozřejmě umocňuje náš klidnější pobyt v domácím prostředí. Synovi je v současné době 4,5 roku a díky moderní lehké infuzní pumpě Infusomat® Space-P máme lepší možnost podporovat jeho vývoj, jak psychický, tak motorický. Chtěli bychom proto touto cestou společnosti B. Braun Medical poděkovat za její vstřícné jednání.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník