Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Zdravotní klauni s Košmi plnými humoru zavítali do nemocníc v Nitre a Košiciach

31. Prosinec 2013

Zdravotní klauni s Košmi plnými humoru zavítali do nemocníc v Nitre a Košiciach

Projekt Koše plné humoru sa realizuje v mnohých nemocniciach na Slovensku aj v Českej republike a zameriava sa predovšetkým na pacientov onkologických oddelení, pretože práve tí trávia na nemocničných lôžkach najviac času.

Od roku 2010 bolo rozdaných už vyše tritisíc košov za takmer 1,5 milióna českých korún.

Ohlasy z nemocníc ukazujú, že Koše plné humoru robia radosť detským i dospelým pacientom, na ktorých je projekt najviac zameraný

„Spolupráca s klaunmi na našom oddelení je veľmi dobrá. Pacientom aspoň na chvíľku pomôžu zabudnúť na to, že sú mimo domova a sú chorí. Tento projekt je veľmi milým a príjemným rozptýlením nielen pre hospitalizované deti, ale aj naši dospelí pacienti boli vďační za humorné darčeky od klaundoktorov. Budeme sa tešiť, keď sa projekt Koše plné humoru aj v budúcnosti znovu zopakuje,“ povedala tlačová hovorkyňa Fakultnej nemocnice v Nitre Alena Ďurišová.

„Prítomnosť klaunov navodila medzi pacientmi príjemnú atmosféru, ktorá je pre liečbu veľmi dôležitá. Dobrá nálada a spokojnosť pacientov pomáha nielen im samým, ale aj personálu, a preto úsmevy boli tak na tvárach chorých, ako aj našich sestričiek,“ povedala PhDr. Jana Bocková, vedúca sestra Kliniky hematológie a onkohematológie v Košiciach. 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun