Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní: Události

Webinář o nutriční přípravě pacienta k výkonu velkým úspěchem!

Bc. Tomáš Kovrzek

23. prosinec 2020

Nutrice Vzdělávání

Tématu „Jak nutričně připravit pacienta k velkému operačnímu výkonu“ byl věnován další z on-line webinářů, který pro své klienty uspořádala 19. října 2020 Aesculap Akademie ve spolupráci s Nemocnicí Na Bulovce.

Nutriční péčí od A do Z
Cílem webináře, pod odborným vedením MUDr. Jana Fulíka, bylo společně si připomenout důležitost adekvátní výživy pro hojení a uzdravení pacienta nejen v chirurgické péči.

Přednášky expertů se dotýkaly většiny oblastí nutriční péče od počáteční diagnostiky a indikace nutriční podpory před výkonem až po závěrečnou oblast výživy po propuštění do domácího ošetřování. Díky zaměření kurzu byly často zmiňovány otázky typu „jak, kdy, kolik a čeho“. Přesně jak si vyžaduje každodenní praxe. Součástí webináře byla i sdělení věnovaná specifickým nutričním potřebám pacientů v intenzivní, chronické i onkologické péči. Nezapomněli jsme ani připomenout důležitou roli nutričního terapeuta v procesu perioperačního managementu výživy.

Co dál?
Díky pečlivému výběru přednášek a vysoké odborné úrovni přednášejících se nám podařilo naplnit plánované cíle webináře. V uvedeném tématu proto budeme nadále pokračovat. Ve výrazně kratším formátu se nově zaměříme na jednotlivé specifické oblasti chirurgické péče. Sledujte naše webové stránky.

Děkujeme!
Rádi bychom také poděkovali lektorům, bez nichž bychom tento pilotní kurz nemohli uspořádat a kteří se velice rychle dokázali přizpůsobit nové on-line formě kurzu. Přednášejícími byli MUDr. Jan Fulík, doc. MUDr. František Novák, Ph.D., Mgr. Lucie Růžičková, MUDr. Petra Holečková a MUDr. Vladimír Nedvěd.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník