Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Výtěžek charitativního golfového turnaje B. Braun věnoval na nákup sportovních potřeb pro děti

21. Listopad 2017

Výtěžek charitativního golfového turnaje B. Braun věnoval na nákup sportovních potřeb pro děti

Klára Spilková u předání šeku dětskému domovu Racek od skupiny B. Braun

Společnost B. Braun na podzim uspořádala charitativní golfový turnaj, jehož výtěžek věnovala dětskému domovu Racek v Benešově. U předání šeku nechyběla ani nejlepší česká golfistka Klára Spilková. 

„Koncept společenské odpovědnosti je součástí celosvětové strategie Skupiny B. Braun a podpora dětí do něj neodmyslitelně patří,“ říká ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.

Vybrané peníze byly použité na nákup sportovních potřeb pro dětský domov Racek, který u svých dětí dlouhodobě a koncepčně podporuje sportovní aktivity. „Vybrali jsme nářadí, které děti bude rozvíjet a zlepšovat v jejich výkonech. Většina našich dětí je sportovně založená a pravidelně se zúčastňují mezinárodních závodů a olympiád. Na kontě máme dokonce několik zlatých medailí,“ upřesňuje ředitelka domova Mgr. Hana Urbanová.

MUDr. Martin Kuncek předává šek dětskému domovu Racek 

 

Domov už druhým rokem spolupracuje s naší nejlepší golfistkou a olympioničkou Klárou Spilkovou, která se letos mimo jiné stala ambasadorkou osvětové kampaně B. Braun pořádané u příležitosti Světového dne ledvin. Tuto preventivní akci B. Braun podpořil už podeváté v řadě.

„Mám velkou radost, že jsme společnými silami podpořili právě dětský domov Racek, protože zdejší děti se sportu opravdu věnují,“ usmívá se Klára Spilková. Výtěžek ve výši 72.000,- Kč společně předali do rukou paní ředitelky 20. listopadu MUDr. Martin Kuncek a právě Klára Spilková. Za vybrané peníze budou mít děti z domova Racek v tělocvičně nový běžecký pás, veslařský trenažér, ale také fotbalové branky nebo míče na basketbal. „Velice nás těší, že se nám v tomto případě podařilo smysluplně propojit hned několik dobročinných projektů,“ naráží Martin Kuncek na souvislost mezi charitativním golfovým turnajem, podporou dětského domova Racek a Klárou Spilkovou jako tváří kampaně Světového dne ledvin. 

 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno