Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

VIDEO: Do Česka míří revoluční nástroje v oblasti kolorektální chirurgie

21. Červenec 2016

VIDEO: Do Česka míří revoluční nástroje v oblasti kolorektální chirurgie

Less Hill

Chirurgové jim říkají „GUN“. I když tak speciální chirurgický nástroj nazývaný stapler vypadá, a vlastně se i podobně ovládá, pistole to není. V rukou chirurga se přesto jedná o velmi účinnou lékařskou zbraň. Staplery totiž umějí to, co lidská ruka nesvede: v jeden okamžik tkáň vyříznout i sešít. Divize Aesculap společnosti B. Braun nyní do Česka přináší dvě novinky, které pomohou lékařům a hlavně pacientům. Je to stapler TXT 33 vyvinutý speciálně pro chirurgické odstranění hemoroidů a stapler KOL na míru ušitý pro operace karcinomu rekta. Do Česka je odborné lékařské veřejnosti přijel představit produktový specialista společnosti, která oba unikátní nástroje vyvinula,  Australan Les Hill.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory