Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

VIDEO: Do Česka míří revoluční nástroje v oblasti kolorektální chirurgie

21. Červenec 2016

VIDEO: Do Česka míří revoluční nástroje v oblasti kolorektální chirurgie

Less Hill

Chirurgové jim říkají „GUN“. I když tak speciální chirurgický nástroj nazývaný stapler vypadá, a vlastně se i podobně ovládá, pistole to není. V rukou chirurga se přesto jedná o velmi účinnou lékařskou zbraň. Staplery totiž umějí to, co lidská ruka nesvede: v jeden okamžik tkáň vyříznout i sešít. Divize Aesculap společnosti B. Braun nyní do Česka přináší dvě novinky, které pomohou lékařům a hlavně pacientům. Je to stapler TXT 33 vyvinutý speciálně pro chirurgické odstranění hemoroidů a stapler KOL na míru ušitý pro operace karcinomu rekta. Do Česka je odborné lékařské veřejnosti přijel představit produktový specialista společnosti, která oba unikátní nástroje vyvinula,  Australan Les Hill.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je velmi diskutovaným tématem. SSI tvoří 38% všech infekcí v nemocnicích.

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. 

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory