Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

11. Září 2019

VascuFlex Multi-LOC pro přirozený pohyb tepny a snížení rizika trombózy a restenózy

K léčbě lézí zúžených cév v dolních končetinách se často používají samoexpandibilní stenty neboli cévní výztuže vyrobené z nitinolu (slitiny niklu a titanu). Jejich úkolem je rozšířit zúžené cévy, a zajistit tak přísun krve do nohou, přitom jsou vystaveny mimořádným fyzikálním nárokům.

STENTY ANEB ZPÁTKY DO MINULOSTI

  • Slovo stent přišlo na svět díky anglickému zubaři Charlesi Thomasu Stentovi.

  • První implantace stentu do pacienta byla provedena ve Francii v roce 1986, pány Jacquesem Puelem a Ulrichem Sigwarem.

  • Stent byl použit jako prevence proti znovuzúžení cév (Francie, 1986).

  • V Německu proběhla první implantace stentu v roce 1987.

O VascuFlex® Multi-LOC

B. Braun VascuFlex® Multi-LOC je specializovaný systém pro zavedení více stentů. Oproti konvenčním systémům stentů je při použití VascuFlex® Multi-LOC zaveden nikoli pouze jeden stent, ale dle potřeby pacienta až šest krátkých stentů (closed-cell design) umístěných na jednom vodičem vedeném katétru (vodič 0.035”), který je určen k léčbě femoropopliteálních tepen.

Vzhledem k tomu, že se při použití systému VascuFlex® Multi-LOC implantuje pouze několik krátkých prvků do důležitých segmentů lézí, jsou cévní léze rozšířeny cíleně a šetrněji. Tím je sníženo riziko trombózy a restenózy a současně je zachován přirozený pohyb tepny.

Mezi charakteristické vlastnosti stentu patří jeho vynikající viditelnost, která je zajištěná laserem navařenými tantalovými značkami, pružnost, odolnost vůči zalomení s lehce ovladatelným zatlačením. Všechny tyto nové rysy VascuFlex® Multi-LOC stentu z něj jednoznačně činí výjimečný produkt mezi samoxpandibilními stenty na našem českém a slovenském trhu.

Portfolio rozměrů VascuFlex MultiLOC

  • zaváděcí systém 6F,
  • průměry stentů 5-8 mm,
  • délka každého stentu 13 mm,
  • délky shaftu 80 cm nebo 130 cm.

M&K Award 2019

Díky všem těmto vlastnostem získal stent VascuFlex® Multi-LOC vynikající ohodnocení od odborníků a souběžně i od čtenářů německého časopisu „Management & Krankenhaus“, kteří jej pomocí hlasování zvolili jako vítěze ceny „M&K Award 2019“. Tato cena je každoročně udělována nejinovativnějším výrobkům a řešením pro klinická zařízení.
 

Jan Klzo
Obchodní zástupce Vascular Systems divize Aesculap

Čtěte také

MUDr. Tomáš Vidim, zástupce lékaře a vedoucí lékař v Centru vaskulárních intervencí Oblastní nemocnice Kolín, a.s. o největším světovém kongresu týkajícím se cévních onemocnění

18.01.2017
Cévní chirurgie

Mladí chirurgovia sa oboznámili s pokročilou technológiou multimodálnej liečby karcinómu kardie a žalúdka. Svoje dvere otvorila mladým chirurgom Klinika onkologickej chirurgie Slovenskej zdravotníckej univerzity a Národného onkologického ústavu v rámci kurzu Aesculap Akadémie

03.04.2015
Chirurgie

Němečtí specialisté z kliniky Ernsta von Bergmanna mají bohaté zkušenosti se strategií použití lékového PTCA katetru bez implantace koronárního stentu, která má pro pacienta řadu výhod.  Své poznatky němečtí odborníci předali v rámci odborné stáže i českým lékařům.

20.02.2015
Cévní chirurgie