Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

VascuFlex Multi-LOC pro přirozený pohyb tepny a snížení rizika trombózy a restenózy

11. Září 2019

VascuFlex Multi-LOC pro přirozený pohyb tepny a snížení rizika trombózy a restenózy

K léčbě lézí zúžených cév v dolních končetinách se často používají samoexpandibilní stenty neboli cévní výztuže vyrobené z nitinolu (slitiny niklu a titanu). Jejich úkolem je rozšířit zúžené cévy, a zajistit tak přísun krve do nohou, přitom jsou vystaveny mimořádným fyzikálním nárokům.

STENTY ANEB ZPÁTKY DO MINULOSTI

  • Slovo stent přišlo na svět díky anglickému zubaři Charlesi Thomasu Stentovi.

  • První implantace stentu do pacienta byla provedena ve Francii v roce 1986, pány Jacquesem Puelem a Ulrichem Sigwarem.

  • Stent byl použit jako prevence proti znovuzúžení cév (Francie, 1986).

  • V Německu proběhla první implantace stentu v roce 1987.

O VascuFlex® Multi-LOC

B. Braun VascuFlex® Multi-LOC je specializovaný systém pro zavedení více stentů. Oproti konvenčním systémům stentů je při použití VascuFlex® Multi-LOC zaveden nikoli pouze jeden stent, ale dle potřeby pacienta až šest krátkých stentů (closed-cell design) umístěných na jednom vodičem vedeném katétru (vodič 0.035”), který je určen k léčbě femoropopliteálních tepen.

Vzhledem k tomu, že se při použití systému VascuFlex® Multi-LOC implantuje pouze několik krátkých prvků do důležitých segmentů lézí, jsou cévní léze rozšířeny cíleně a šetrněji. Tím je sníženo riziko trombózy a restenózy a současně je zachován přirozený pohyb tepny.

Mezi charakteristické vlastnosti stentu patří jeho vynikající viditelnost, která je zajištěná laserem navařenými tantalovými značkami, pružnost, odolnost vůči zalomení s lehce ovladatelným zatlačením. Všechny tyto nové rysy VascuFlex® Multi-LOC stentu z něj jednoznačně činí výjimečný produkt mezi samoxpandibilními stenty na našem českém a slovenském trhu.

Portfolio rozměrů VascuFlex MultiLOC

  • zaváděcí systém 6F,
  • průměry stentů 5-8 mm,
  • délka každého stentu 13 mm,
  • délky shaftu 80 cm nebo 130 cm.

M&K Award 2019

Díky všem těmto vlastnostem získal stent VascuFlex® Multi-LOC vynikající ohodnocení od odborníků a souběžně i od čtenářů německého časopisu „Management & Krankenhaus“, kteří jej pomocí hlasování zvolili jako vítěze ceny „M&K Award 2019“. Tato cena je každoročně udělována nejinovativnějším výrobkům a řešením pro klinická zařízení.
 

Jan Klzo
Obchodní zástupce Vascular Systems divize Aesculap
Průměrně: 3 (1 hlas)

Čtěte také

V súčasnosti tvoria staplery jednu zo zásadných zložiek chirurgického inštrumentária. Cirkulárne alebo intraluminálne staplery, medzi ktoré patrí aj špičkovo upravený CSC KOL CECIL, nájdu široké uplatnenie pri vykonávaní rôznych typov chirurgických operačných výkonov. Ich veľkým benefitom je zjednodušenie práce chirurga smerujúce k precíznejšiemu a rýchlejšiemu výkonu s väčším komfortom a bezpečím pre pacienta. Sú určené predovšetkým na vytvorenie rôznych typov intraluminálnych anastomóz v tráviacom trakte, čiže mechanických spojov v oblasti tráviacej trubice.

14.07.2020
Cévní chirurgie

Jedinečná náhrada SilverGraft®, indikovaná k překlenutí neprůchodného cévního řečiště bypassem. Její výhodou je povrch pokrytý vrstvou stříbra s antibakteriální účinností, která snižuje riziko pooperační infekce.

20.04.2020
Cévní chirurgie

MUDr. Tomáš Vidim, zástupce lékaře a vedoucí lékař v Centru vaskulárních intervencí Oblastní nemocnice Kolín, a.s. o největším světovém kongresu týkajícím se cévních onemocnění

18.01.2017
Cévní chirurgie