Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie: Článek

VascuFlex Multi-LOC pro přirozený pohyb tepny a snížení rizika trombózy a restenózy

Jan Klzo

11. září 2019

Cévní chirurgie

K léčbě lézí zúžených cév v dolních končetinách se často používají samoexpandibilní stenty neboli cévní výztuže vyrobené z nitinolu (slitiny niklu a titanu). Jejich úkolem je rozšířit zúžené cévy, a zajistit tak přísun krve do nohou, přitom jsou vystaveny mimořádným fyzikálním nárokům.

Stenty aneb zpátky do minulosti

Slovo stent přišlo na svět díky anglickému zubaři Charlesi Thomasu Stentovi. První implantace stentu do pacienta byla provedena ve Francii v roce 1986, pány Jacquesem Puelem a Ulrichem Sigwarem. Stent byl použit jako prevence proti znovuzúžení cév (Francie, 1986). V Německu proběhla první implantace stentu v roce 1987.

O VascuFlex® Multi-LOC

B. Braun VascuFlex® Multi-LOC je specializovaný systém pro zavedení více stentů. Oproti konvenčním systémům stentů je při použití VascuFlex® Multi-LOC zaveden nikoli pouze jeden stent, ale dle potřeby pacienta až šest krátkých stentů (closed-cell design) umístěných na jednom vodičem vedeném katétru (vodič 0.035”), který je určen k léčbě femoropopliteálních tepen.

Vzhledem k tomu, že se při použití systému VascuFlex® Multi-LOC implantuje pouze několik krátkých prvků do důležitých segmentů lézí, jsou cévní léze rozšířeny cíleně a šetrněji. Tím je sníženo riziko trombózy a restenózy a současně je zachován přirozený pohyb tepny.

Mezi charakteristické vlastnosti stentu patří jeho vynikající viditelnost, která je zajištěná laserem navařenými tantalovými značkami, pružnost, odolnost vůči zalomení s lehce ovladatelným zatlačením. Všechny tyto nové rysy VascuFlex® Multi-LOC stentu z něj jednoznačně činí výjimečný produkt mezi samoxpandibilními stenty na našem českém a slovenském trhu.

Portfolio rozměrů VascuFlex MultiLOC

  • zaváděcí systém 6F,
  • průměry stentů 5-8 mm,
  • délka každého stentu 13 mm,
  • délky shaftu 80 cm nebo 130 cm.

M&K Award 2019

Díky všem těmto vlastnostem získal stent VascuFlex® Multi-LOC vynikající ohodnocení od odborníků a souběžně i od čtenářů německého časopisu „Management & Krankenhaus“, kteří jej pomocí hlasování zvolili jako vítěze ceny „M&K Award 2019“. Tato cena je každoročně udělována nejinovativnějším výrobkům a řešením pro klinická zařízení.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník