Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Úsměv pro život se mění a míří na Slovensko

19. Prosinec 2011

Úsměv pro život se mění a míří na Slovensko

Charitativní projekt společnosti B. Braun Úsměv pro život před časem oslavil dva roky od svého vzniku a rozhodl se svým příznivcům připravit několik novinek.

Od 1. listopadu letošního roku byly například spuštěny nové webové stránky Úsměvu pro život a změnil se rovněž způsob financování. Samotné stránky prošly jak grafickou, tak i textovou úpravou a  jakákoliv částka, kterou se odteď rozhodnou lidé na projekt přispět, bude Skupinou B. Braun až do společně dosažené hodnoty 500 000 Kč zdvojnásobena . Peníze pak budou použity na podporu Zdravotního klauna, konkrétně na společný projekt rozdávání Košů plných humoru v nemocnicích.

„Pacienti na Koše plné humoru reagují výborně a nechávají se strhnout humornými scénkami klaunů při jejich předávání. Dárkové koše pro ně představují nové téma k rozhovorům a zároveň si vzájemně ukazují a půjčují dárky, které dostali. Klauniády navíc na oddělení vnášejí život a podněcují pacienty k novým aktivitám,“ řekla o projektu Koše plné humoru manažerka speciálních projektů ze sdružení Zdravotní klaun Milena Malá.

Cílem projektu je dodávat dětským i dospělým pacientům bojujícím s velmi těžkými nemocemi novou chuť do života a potřebný optimismus, který jim v nemocničním prostředí mnohdy chybí. Po roce od předání prvního koše jsou odezvy samotných pacientů vynikající, a proto se Skupina B. Braun rozhodla spustit projekt Úsměvu pro život také na Slovensku .

„Spuštění projektu Úsměv pro život na Slovensku byl pro nás dlouhodobý cíl, který se nám nyní daří realizovat. V první fázi budeme Úsměv pro život financovat z vlastních prostředků. Očekáváme, že se mu v brzké budoucnosti bude dařit stejně dobře jako v Čechách. Umožníme veřejnosti, aby se sama podílela na spolufinancování Košů plných humoru - zřídili bychom na webových stránkách Úsměvu pro život vlastní účet. Čím více lidí se do projektu zapojí, tím více pacientů bude mít lepší náladu a snad i dřívější návrat domů,“ popsal aktuální situaci a výhled do budoucna MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.  

Koše plné humoru jsou společným dílem charitativního projektu Skupiny B. Braun Úsměvu pro život a občanského sdružení Zdravotní klaun. Jeho cílem je dodávat dětským i dospělým pacientům bojujícím s velmi těžkými nemocemi novou chuť do života a potřebný optimismus, který jim v nemocničním prostředí mnohdy chybí. Po roce od předání prvního koše jsou odezvy samotných pacientů vynikající. Díky tomu se Skupina B. Braun a Zdravotní klaun rozhodli nejen pokračovat ve spolupráci, ale navíc se budou společně snažit získat více finančních prostředků, aby se Koše dostaly k co největšímu počtu pacientů.

Od loňského listopadu, kdy byl projekt spuštěn, do letošního roku rozdala skupina B. Braun bezmála
1 500 Košů plných humoru. Část z nich rozdělili zdravotní klauni během organizovaných klauniád, část pak mezi pacienty průběžně rozděluje zdravotnický personál nemocnic. V rámci charitativního projektu Úsměv pro život navíc obdrželi pacienti psychiatrické a hematoonkologické kliniky Fakultní nemocnice Brno DVD přehrávač a filmotéku s téměř 170 tituly. Sbírku filmů, pohádek, dokumentů i přehrávač nakoupili zaměstnanci Skupiny B. Braun.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. „Situaci nepomáhají ani nová legislativní pravidla EU pro hodnocení bezpečnosti, výrobu a distribuci zdravotnických prostředků a bezpečnost léčiv, která navyšují významně náklady výrobců a distributorů,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun.

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních 
vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 
O tom, jak se tato novinka osvědčila v praxi, jsme mluvili s Romanem Boráněm 
z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny této nemocnice. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun