Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Úsměv pro život se mění a míří na Slovensko

19. Prosinec 2011

Úsměv pro život se mění a míří na Slovensko

Charitativní projekt společnosti B. Braun Úsměv pro život před časem oslavil dva roky od svého vzniku a rozhodl se svým příznivcům připravit několik novinek.

Od 1. listopadu letošního roku byly například spuštěny nové webové stránky Úsměvu pro život a změnil se rovněž způsob financování. Samotné stránky prošly jak grafickou, tak i textovou úpravou a  jakákoliv částka, kterou se odteď rozhodnou lidé na projekt přispět, bude Skupinou B. Braun až do společně dosažené hodnoty 500 000 Kč zdvojnásobena . Peníze pak budou použity na podporu Zdravotního klauna, konkrétně na společný projekt rozdávání Košů plných humoru v nemocnicích.

„Pacienti na Koše plné humoru reagují výborně a nechávají se strhnout humornými scénkami klaunů při jejich předávání. Dárkové koše pro ně představují nové téma k rozhovorům a zároveň si vzájemně ukazují a půjčují dárky, které dostali. Klauniády navíc na oddělení vnášejí život a podněcují pacienty k novým aktivitám,“ řekla o projektu Koše plné humoru manažerka speciálních projektů ze sdružení Zdravotní klaun Milena Malá.

Cílem projektu je dodávat dětským i dospělým pacientům bojujícím s velmi těžkými nemocemi novou chuť do života a potřebný optimismus, který jim v nemocničním prostředí mnohdy chybí. Po roce od předání prvního koše jsou odezvy samotných pacientů vynikající, a proto se Skupina B. Braun rozhodla spustit projekt Úsměvu pro život také na Slovensku .

„Spuštění projektu Úsměv pro život na Slovensku byl pro nás dlouhodobý cíl, který se nám nyní daří realizovat. V první fázi budeme Úsměv pro život financovat z vlastních prostředků. Očekáváme, že se mu v brzké budoucnosti bude dařit stejně dobře jako v Čechách. Umožníme veřejnosti, aby se sama podílela na spolufinancování Košů plných humoru - zřídili bychom na webových stránkách Úsměvu pro život vlastní účet. Čím více lidí se do projektu zapojí, tím více pacientů bude mít lepší náladu a snad i dřívější návrat domů,“ popsal aktuální situaci a výhled do budoucna MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.  

Koše plné humoru jsou společným dílem charitativního projektu Skupiny B. Braun Úsměvu pro život a občanského sdružení Zdravotní klaun. Jeho cílem je dodávat dětským i dospělým pacientům bojujícím s velmi těžkými nemocemi novou chuť do života a potřebný optimismus, který jim v nemocničním prostředí mnohdy chybí. Po roce od předání prvního koše jsou odezvy samotných pacientů vynikající. Díky tomu se Skupina B. Braun a Zdravotní klaun rozhodli nejen pokračovat ve spolupráci, ale navíc se budou společně snažit získat více finančních prostředků, aby se Koše dostaly k co největšímu počtu pacientů.

Od loňského listopadu, kdy byl projekt spuštěn, do letošního roku rozdala skupina B. Braun bezmála
1 500 Košů plných humoru. Část z nich rozdělili zdravotní klauni během organizovaných klauniád, část pak mezi pacienty průběžně rozděluje zdravotnický personál nemocnic. V rámci charitativního projektu Úsměv pro život navíc obdrželi pacienti psychiatrické a hematoonkologické kliniky Fakultní nemocnice Brno DVD přehrávač a filmotéku s téměř 170 tituly. Sbírku filmů, pohádek, dokumentů i přehrávač nakoupili zaměstnanci Skupiny B. Braun.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun