Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Urychlení změny k lepšímu

1. Květen 2014

Urychlení změny k lepšímu

Synthofil® i PremiCron® jsou nevstřebatelná pletená potahovaná chirurgická šicí vlákna, vyrobená z polyester-tereftalátu (PET). Vlákna se liší pouze potahem, který je u PremiCron® silikonový, v případě vláken Synthofil® je tvořen polyetylén-vinylacetátem.

Nahrazení šicích vláken Synthofil® materiálem PremiCron®

Společnost B. Braun je v posledních letech známa neustálým rozšiřováním portfolia šicích materiálů, zvyšováním jeho kvality i zlepšováním služeb s ním spojených. V souladu se strategií racionalizace našeho portfolia chirurgických šicích materiálů bylo na konec roku 2009 naplánováno nahrazení šicího materiálu Synthofil® novějším výrobkem, vláknem PremiCron®. Díky urychlení ve spuštění výroby a jejímu testování se podařilo tuto změnu zajistit již o šest měsíců dříve!

Ke 30. 6. 2009 tedy byla ukončena výroba vlákna Synthofil®, které je kompletně nahrazeno novým výrobkem - šicím vláknem PremiCron®. Přechod na nový výrobek by měl být usnadněn tím, že každé z chirurgických vláken Synthofil® bude mít svou přesnou obdobu v příslušném vláknu PremiCron®, včetně ekvivalentních charakteristik.

Synthofil® i PremiCron® jsou nevstřebatelná pletená potahovaná chirurgická šicí vlákna, vyrobená z polyester-tereftalátu (PET). Vlákna se liší pouze potahem, který je u PremiCron® silikonový, v případě vláken Synthofil® je tvořen polyetylén-vinylacetátem.

Výhody nahrazení výrobku

 • Vylepšená šicí jehla: všechny nové kombinace šicího materiálu jsou již opatřeny jehlami Easyslide, které jsou vyrobeny z naší ušlechtilé nerezavějící oceli AISI 300 a přispívají svými vlastnostmi k lepšímu průniku tkání, a tak i výsledkům operačních výkonů.
 • Kvalita a pevnost vlákna: osvědčený šicí materiál, prověřený v nejnáročnějších chirurgických oborech, jakým je například kardiochirurgie, přináší zvýšenou pevnost v tahu v kombinaci s minimálním drhnutím (zásluhou silikonového potahu).
 • Cena: ceny nových vláken PremiCron® jsou stejné jako ceny obdobných vláken Synthofil®.
 • Rozšíření trhu o zdokonalenou alternativu chirurgického vlákna pro oční výkony a šití kůže.

Věříme, že vás toto urychlení přechodu na novější typ vlákna potěšilo a sami pocítíte změnu k lepšímu. Naše Zákaznické centrum je zcela připraveno měnit automaticky objednávky vláken Synthofil® na PremiCron®, takže jsme pevně přesvědčení, že přechod na nový produkt bude zcela bezproblémový. 

MUDr. Petr Koutecký
divize Aesculap - chirurgie

 


Pro další informace kontaktujte prosím naše obchodní zástupce:

 • MVDr. Martin Štěpánek; Praha, Středočeský kraj; Tel. +420-602 447 204
 • MUDr. Petr Koutecký; Liberecký, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský kraj; Tel. +420-602 447 240
 • MUDr. Martin Plšek; Pardubický a Královéhradecký kraj, FN Olomouc; Tel. +420-602 447 237
 • Jana Bednaříková; Moravskoslezský a Olomoucký kraj, FN Olomouc; Tel. +420-602 447 210
 • Marie Musilová; kraje Jihočeský, Jihomoravský, Zlínský a Vysočina; Tel. +420-602 754 264
 • Mgr. Erika Sečenová; Západní Slovensko; Tel. +421-903 514 579
 • MVDr. Jana Koťová; Východní Slovensko; Tel. +421-902 908 527
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Z odborných studií je prokázáno, že výskyt SSI tvoří 38%1 všech infekcí v nemocničním prostředí a rozvine se až u 5 % podstupujících chirurgický zákrok.2 Tvoří tak jeden z nejvýznamnějších podílů infekcí spojených se zdravotní péčí (HCAI).3

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. Tento chirurgický obor občas nebývá mezi zdravotníky populární, protože nepřináší rychlé a extrémně okázalé výsledky. Jedná se o zaměření, které vyžaduje mnoho trpělivosti a důslednosti nejen ze strany pacienta, ale zejména ze strany zdravotnického personálu.

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory