Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Urychlení změny k lepšímu

1. Květen 2014

Urychlení změny k lepšímu

Synthofil® i PremiCron® jsou nevstřebatelná pletená potahovaná chirurgická šicí vlákna, vyrobená z polyester-tereftalátu (PET). Vlákna se liší pouze potahem, který je u PremiCron® silikonový, v případě vláken Synthofil® je tvořen polyetylén-vinylacetátem.

Nahrazení šicích vláken Synthofil® materiálem PremiCron®

Společnost B. Braun je v posledních letech známa neustálým rozšiřováním portfolia šicích materiálů, zvyšováním jeho kvality i zlepšováním služeb s ním spojených. V souladu se strategií racionalizace našeho portfolia chirurgických šicích materiálů bylo na konec roku 2009 naplánováno nahrazení šicího materiálu Synthofil® novějším výrobkem, vláknem PremiCron®. Díky urychlení ve spuštění výroby a jejímu testování se podařilo tuto změnu zajistit již o šest měsíců dříve!

Ke 30. 6. 2009 tedy byla ukončena výroba vlákna Synthofil®, které je kompletně nahrazeno novým výrobkem - šicím vláknem PremiCron®. Přechod na nový výrobek by měl být usnadněn tím, že každé z chirurgických vláken Synthofil® bude mít svou přesnou obdobu v příslušném vláknu PremiCron®, včetně ekvivalentních charakteristik.

Synthofil® i PremiCron® jsou nevstřebatelná pletená potahovaná chirurgická šicí vlákna, vyrobená z polyester-tereftalátu (PET). Vlákna se liší pouze potahem, který je u PremiCron® silikonový, v případě vláken Synthofil® je tvořen polyetylén-vinylacetátem.

Výhody nahrazení výrobku

 • Vylepšená šicí jehla: všechny nové kombinace šicího materiálu jsou již opatřeny jehlami Easyslide, které jsou vyrobeny z naší ušlechtilé nerezavějící oceli AISI 300 a přispívají svými vlastnostmi k lepšímu průniku tkání, a tak i výsledkům operačních výkonů.
 • Kvalita a pevnost vlákna: osvědčený šicí materiál, prověřený v nejnáročnějších chirurgických oborech, jakým je například kardiochirurgie, přináší zvýšenou pevnost v tahu v kombinaci s minimálním drhnutím (zásluhou silikonového potahu).
 • Cena: ceny nových vláken PremiCron® jsou stejné jako ceny obdobných vláken Synthofil®.
 • Rozšíření trhu o zdokonalenou alternativu chirurgického vlákna pro oční výkony a šití kůže.

Věříme, že vás toto urychlení přechodu na novější typ vlákna potěšilo a sami pocítíte změnu k lepšímu. Naše Zákaznické centrum je zcela připraveno měnit automaticky objednávky vláken Synthofil® na PremiCron®, takže jsme pevně přesvědčení, že přechod na nový produkt bude zcela bezproblémový. 

MUDr. Petr Koutecký
divize Aesculap - chirurgie

 


Pro další informace kontaktujte prosím naše obchodní zástupce:

 • MVDr. Martin Štěpánek; Praha, Středočeský kraj; Tel. +420-602 447 204
 • MUDr. Petr Koutecký; Liberecký, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský kraj; Tel. +420-602 447 240
 • MUDr. Martin Plšek; Pardubický a Královéhradecký kraj, FN Olomouc; Tel. +420-602 447 237
 • Jana Bednaříková; Moravskoslezský a Olomoucký kraj, FN Olomouc; Tel. +420-602 447 210
 • Marie Musilová; kraje Jihočeský, Jihomoravský, Zlínský a Vysočina; Tel. +420-602 754 264
 • Mgr. Erika Sečenová; Západní Slovensko; Tel. +421-903 514 579
 • MVDr. Jana Koťová; Východní Slovensko; Tel. +421-902 908 527
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory