Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie: Článek

Urychlení změny k lepšímu

1. květen 2014

Uzavírání ran

Synthofil® i PremiCron® jsou nevstřebatelná pletená potahovaná chirurgická šicí vlákna, vyrobená z polyester-tereftalátu (PET). Vlákna se liší pouze potahem, který je u PremiCron® silikonový, v případě vláken Synthofil® je tvořen polyetylén-vinylacetátem.

Nahrazení šicích vláken Synthofil® materiálem PremiCron®

Společnost B. Braun je v posledních letech známa neustálým rozšiřováním portfolia šicích materiálů, zvyšováním jeho kvality i zlepšováním služeb s ním spojených. V souladu se strategií racionalizace našeho portfolia chirurgických šicích materiálů bylo na konec roku 2009 naplánováno nahrazení šicího materiálu Synthofil® novějším výrobkem, vláknem PremiCron®. Díky urychlení ve spuštění výroby a jejímu testování se podařilo tuto změnu zajistit již o šest měsíců dříve!

Ke 30. 6. 2009 tedy byla ukončena výroba vlákna Synthofil®, které je kompletně nahrazeno novým výrobkem - šicím vláknem PremiCron®. Přechod na nový výrobek by měl být usnadněn tím, že každé z chirurgických vláken Synthofil® bude mít svou přesnou obdobu v příslušném vláknu PremiCron®, včetně ekvivalentních charakteristik.

Synthofil® i PremiCron® jsou nevstřebatelná pletená potahovaná chirurgická šicí vlákna, vyrobená z polyester-tereftalátu (PET). Vlákna se liší pouze potahem, který je u PremiCron® silikonový, v případě vláken Synthofil® je tvořen polyetylén-vinylacetátem.

Výhody nahrazení výrobku

 • Vylepšená šicí jehla: všechny nové kombinace šicího materiálu jsou již opatřeny jehlami Easyslide, které jsou vyrobeny z naší ušlechtilé nerezavějící oceli AISI 300 a přispívají svými vlastnostmi k lepšímu průniku tkání, a tak i výsledkům operačních výkonů.
 • Kvalita a pevnost vlákna: osvědčený šicí materiál, prověřený v nejnáročnějších chirurgických oborech, jakým je například kardiochirurgie, přináší zvýšenou pevnost v tahu v kombinaci s minimálním drhnutím (zásluhou silikonového potahu).
 • Cena: ceny nových vláken PremiCron® jsou stejné jako ceny obdobných vláken Synthofil®.
 • Rozšíření trhu o zdokonalenou alternativu chirurgického vlákna pro oční výkony a šití kůže.

Věříme, že vás toto urychlení přechodu na novější typ vlákna potěšilo a sami pocítíte změnu k lepšímu. Naše Zákaznické centrum je zcela připraveno měnit automaticky objednávky vláken Synthofil® na PremiCron®, takže jsme pevně přesvědčení, že přechod na nový produkt bude zcela bezproblémový.

MUDr. Petr Koutecký
divize Aesculap - chirurgie


Pro další informace kontaktujte prosím naše obchodní zástupce:

 • MVDr. Martin Štěpánek; Praha, Středočeský kraj; Tel. +420-602 447 204
 • MUDr. Petr Koutecký; Liberecký, Ústecký, Karlovarský a Plzeňský kraj; Tel. +420-602 447 240
 • MUDr. Martin Plšek; Pardubický a Královéhradecký kraj, FN Olomouc; Tel. +420-602 447 237
 • Jana Bednaříková; Moravskoslezský a Olomoucký kraj, FN Olomouc; Tel. +420-602 447 210
 • Marie Musilová; kraje Jihočeský, Jihomoravský, Zlínský a Vysočina; Tel. +420-602 754 264
 • Mgr. Erika Sečenová; Západní Slovensko; Tel. +421-903 514 579
 • MVDr. Jana Koťová; Východní Slovensko; Tel. +421-902 908 527

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

 • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
 • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
 • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník