Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče:

Umělá plicní ventilace - 5. celostátní konference

Pavlína Pucholtová

1. Květen 2008

Ve dnech 26. - 28. února 2008 se v atraktivním prostředí mladoboleslavského muzea Škoda-Auto setkali odborníci s cílem podělit se o nové informace a zkušenosti v problematice umělé plicní ventilace a léčbě dechové nedostatečnosti.

Odborným garantem programu již 5. ročníku konference byla ČSARIM a její Sekce intenzivní medicíny, ve spolupráci s Anesteziologicko-resuscitačním oddělením Oblastní nemocnice Mladá Boleslav, Klaudiánovy nemocnice a Kliniky anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice v Hradci Králové. Odborný program pokrývající celou šíři oboru byl zajištěn prezentacemi, které připravili přední intenzivisté z řady pracovišť. Účastníci tak mohli diskutovat o nových trendech a technologiích ve svém oboru.

Tradiční setkání si již nikdo nedovede představit bez společnosti Guarant International, která celou konferenci organizačně zajistila, a bez podpory všech partnerů konference - firem zabývajících se výrobou a distribucí zdravotní techniky, spotřebního materiálu a léků.

Vystavující firmy měly účastníkům rozhodně co nabídnout. U vstupu vítala příchozí expozice společnosti B. Braun Medical, kde měl každý zájemce možnost seznámit se s aktuální inovací systému B. Braun SPACE a vyzkoušet si ji, ale také mohl získat informace z celého portfolia divize Hospital Care.

Vedle hlavního programu lékařské sekce proběhla další jednání v rámci sekce sesterské. Den před zahájením konference se uskutečnil postgraduální kurz, o který byl, jako ostatně vždy, velký zájem.

Po odborném programu mohli účastníci konference pokračovat v neformální diskuzi ve stylovém prostředí středověké české krčmy v Dětenicích. Plné mísy vepřových a kuřecích specialit zapíjeli návštěvníci tradičním staročeským pivem z místního pivovaru a za halasného doprovodu středověké hudby se kochali pohledem na břišní tanečnice a obdivovali šermířské souboje. Dech se tajil také při vystoupení polykače ohně, zájem vzbudil i odchyt čarodějnic a mučení hříšníků.

Na závěr nezbývá než dodat, že další ročník konference se vydařil a opět se těšíme na shledanou v Mladé Boleslavi.

Mgr. Pavlína Pucholtová
divize Hospital Care

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník