Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Ultrazvukový systém Xperius

15. Listopad 2017

Ultrazvukový systém Xperius

Ze spojení dvou světových výrobců vzešla jedinečná novinka v oblasti ultrazvukové asistence. Co se stane, když dvě firmy, které patří ke světové špičce v oboru a mají více než 300 let zkušeností s vývojem zdravotnických přístrojů, společně usilují o to, aby mohly udávat trendy v oboru anestezie a léčby bolesti? Vznikne zcela nová technologie. Na světový trh tak přichází ultrazvukový systém XPERIUS®, který je prvním produktem společného výzkumu koncernu B. Braun a společnosti Philips. 

Při vývoji došlo ke spojení mnohaletých zkušeností B. Braun Melsungen AG v oboru regionální anestezie a léčby bolesti a odborných znalostí Philipsu na poli zobrazovacích technologií. Obě společnosti oznámily několikaletou strategickou alianci, jejímž cílem byla inovace ultrazvukem naváděné regionální anestezie. „Tímto spojením jsme se zavázali ke sdílení našich znalostí nejen se zákazníky, ale také s významnými technologickými partnery, abychom dokázali odpovědět na potřeby a výzvy, které lékaři řeší dnes a budou řešit i v budoucnu,“ uvedl Dr. Meinrad Lugan, člen představenstva společnosti B. Braun Melsungen, zodpovědný za divizi Hospital Care.

 

Vyvinutý anesteziologům na míru

Ultrazvukový přístroj XPERIUS® primárně cílí na potřeby anesteziologů. Zejména se zaměřuje na periferní nervové blokády a cévní přístupy. Mezi jeho nejdůležitější parametry patří mimořádně pohyblivé a dlouhé kloubové rameno s plně dotykovým displejem a softwarová přednastavení vhodná pro nervové a cévní režimy. Systém nabízí vysoce intuitivní uživatelské rozhraní a výjimečnou kvalitu obrazu, která napomáhá správnému a přesnému zavedení jehly. XPERIUS® umožňuje lékařům rychlejší aplikaci anestezie bez složitého nastavování a snazší orientaci v často složitých operačních podmínkách. Systém byl navržen tak, aby byl vhodný i pro budoucí inovace v oblasti vizualizace jehly a jejího zavádění. Obě společnosti budou nabízet školení, servis a podporu tak, aby mohli anesteziologové a poskytovatelé zdravotní péče vytěžit ze systému maximum. 

 

Vzájemné propojení inovací

Ve spojení s ultrazvukovým přístrojem XPERIUS® lze použít také nejnovější jehly Stimuplex® Ultra 360 a Ultraplex® 360, které jsou díky speciálním odrazovým značkám výborně viditelné na obrazovce ultrazvuku při různých úhlech vpichu, a zvyšují tím celkovou bezpečnost a úspěšnost operačního výkonu.

XPERIUS® byl navržen tak, aby byl i do budoucna otevřený i dalším inovacím v oblasti vizualizace jehly a jejího navádění. Zdravotníci se proto nemusejí obávat, že by systém zastarával.

redakce Braunovin
Průměrně: 2.8 (6 hlasů)