Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Týden humoru ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze

8. Listopad 2010

Týden humoru ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze

První týden v listopadu byl na Onkologické klinice VFN a 1. LF UK věnován projektu Úsměv pro život. V rámci něj jsme třem stovkám dospělých pacientů rozdali Koše plné humoru.

Skupina B. Braun ve spolupráci s občanským sdružením Zdravotní klaun zorganizovala rozdávání Košů plných humoru pacientům na Onkologické klinice VFN a 1. LF UK. Smyslem předávání Košů plných humoru v nemocnicích, jež je součástí dlouhodobého charitativního projektu Úsměv pro život, je pomáhat pacientům překonávat osamělost, stres a obavy. Skupina B. Braun se Zdravotním klaunem
a ošetřujícím personálem Onkologické kliniky VFN a 1. LF UK připravila dárkové koše plné humorných knih, DVD, společenských her a dalších předmětů k odreagování.

„Všeobecná fakultní nemocnice v Praze vítá projekty, které pacientům dokáží zpříjemnit pobyt v nemocnici. Nejenom onkologičtí pacienti v průběhu své hospitalizace potřebují podpořit a vnést trochu pozitivních myšlenek a humoru do jejich života. Je potřeba jim také pomoci v boji s onemocněním
a dodat jim síly k překonání všech obtíží spojených s léčbou,“ říká ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, Dana Jurásková.

B. Braun prostřednictvím svého charitativního projektu Úsměv pro život dlouhodobě podporuje pacienty zdravotnických zařízení po celé republice. "Nejen dětským, ale i dopělým pacientům se snažíme dodat potřebný optimismus, který v nemocnicích mnohdy chybí. Psychická pohoda má však nezanedbatelný vliv na úspěšnost léčby,“ vysvětluje záměr projektu člen vedení Skupiny B. Braun, Martin Kuncek. „Koše plné humoru jsme začali v říjnu rozdávat v Brně, nyní pokračujeme ve Všeobecné fakultní nemocnici
v Praze a ke konci listopadu budeme se Zdravotními klauny ve Fakultní nemocnici Motol,“ dodává Kuncek.

Pacienti v koších najdou například svazky povídek Zdeňka Svěráka či dvojice Šimek-Grosmann, historky Vladimíra Menšíka, pohádky a celou řadu další publikací, které zaručeně zvednou náladu
a alespoň na pár chvil odvedou myšlenky od náročné léčby. Součástí košů jsou také zábavná DVD, křížovky a společenské hry.

Tento týden se z Koše plného humoru budou radovat zhruba tři stovky pacientů. Za čtvrt roku přijdou Zdravotní klauni znovu a týden humoru zopakují.

Úsměv pro život

Úsměv pro život je charitativní projekt Skupiny B. Braun, jehož cílem je přinést trochu radosti do neveselého prostředí nemocnic. Úsměv pro život podporuje projekty a organizace, které se snaží rozesmát
a pobavit malé i velké pacienty a alespoň na chvíli jim dát zapomenout na všechny jejich zdravotní trable. V letošním roce Skupina B. Braun vybrala jako hlavního partnera občanské sdružení Zdravotní klaun.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun