Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Týden humoru ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze

Ing. Lucie Kocourková

8. Listopad 2010

Aktuality B. Braun

První týden v listopadu byl na Onkologické klinice VFN a 1. LF UK věnován projektu Úsměv pro život. V rámci něj jsme třem stovkám dospělých pacientů rozdali Koše plné humoru.

Skupina B. Braun ve spolupráci s občanským sdružením Zdravotní klaun zorganizovala rozdávání Košů plných humoru pacientům na Onkologické klinice VFN a 1. LF UK. Smyslem předávání Košů plných humoru v nemocnicích, jež je součástí dlouhodobého charitativního projektu Úsměv pro život, je pomáhat pacientům překonávat osamělost, stres a obavy. Skupina B. Braun se Zdravotním klaunem
a ošetřujícím personálem Onkologické kliniky VFN a 1. LF UK připravila dárkové koše plné humorných knih, DVD, společenských her a dalších předmětů k odreagování.

„Všeobecná fakultní nemocnice v Praze vítá projekty, které pacientům dokáží zpříjemnit pobyt v nemocnici. Nejenom onkologičtí pacienti v průběhu své hospitalizace potřebují podpořit a vnést trochu pozitivních myšlenek a humoru do jejich života. Je potřeba jim také pomoci v boji s onemocněním
a dodat jim síly k překonání všech obtíží spojených s léčbou,“ říká ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, Dana Jurásková.

B. Braun prostřednictvím svého charitativního projektu Úsměv pro život dlouhodobě podporuje pacienty zdravotnických zařízení po celé republice. "Nejen dětským, ale i dopělým pacientům se snažíme dodat potřebný optimismus, který v nemocnicích mnohdy chybí. Psychická pohoda má však nezanedbatelný vliv na úspěšnost léčby,“ vysvětluje záměr projektu člen vedení Skupiny B. Braun, Martin Kuncek. „Koše plné humoru jsme začali v říjnu rozdávat v Brně, nyní pokračujeme ve Všeobecné fakultní nemocnici
v Praze a ke konci listopadu budeme se Zdravotními klauny ve Fakultní nemocnici Motol,“ dodává Kuncek.

Pacienti v koších najdou například svazky povídek Zdeňka Svěráka či dvojice Šimek-Grosmann, historky Vladimíra Menšíka, pohádky a celou řadu další publikací, které zaručeně zvednou náladu
a alespoň na pár chvil odvedou myšlenky od náročné léčby. Součástí košů jsou také zábavná DVD, křížovky a společenské hry.

Tento týden se z Koše plného humoru budou radovat zhruba tři stovky pacientů. Za čtvrt roku přijdou Zdravotní klauni znovu a týden humoru zopakují.

Úsměv pro život

Úsměv pro život je charitativní projekt Skupiny B. Braun, jehož cílem je přinést trochu radosti do neveselého prostředí nemocnic. Úsměv pro život podporuje projekty a organizace, které se snaží rozesmát
a pobavit malé i velké pacienty a alespoň na chvíli jim dát zapomenout na všechny jejich zdravotní trable. V letošním roce Skupina B. Braun vybrala jako hlavního partnera občanské sdružení Zdravotní klaun.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník