Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Týden humoru se po více než roce vrací do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze

17. Leden 2012

Týden humoru se po více než roce vrací do Všeobecné fakultní nemocnice v Praze

Třetí lednový týden patří na Onkologické klinice VFN a 1. LF UK Úsměvu pro život a Košům plných humoru. Již na konci roku 2010 zde rozdali Zdravotní klauni téměř 300 košů a letos jich plánují rozdat několik set. Kolik přesně bude záležet na počtu pacientů, ale každý z nich, kdo se v tomto týdnu na klinice objeví a potká při tom Zdravotního klauna, bude mít den veselejší.

 

Stejně jako v loňském roce i letos Skupina B. Braun ve spolupráci s občanským sdružením  Zdravotní klaun zorganizovala rozdávání Košů plných humoru pacientům na Onkologické klinice VFN a 1. LF UK. „Hlavním smyslem rozdávání Košů plných humoru v nemocnicích, je pomáhat pacientům překonávat fyzicky i psychicky náročné období hospitalizace, osamělost, stres a obavy z jejich další budoucnosti. Koše plné humoru jsou součástí naší dlouhodobé strategie v oblasti společenské odpovědnosti, spolupráce se Zdravotním klaunem, jako nositelem dobré nálady, je unikátní ve svém individuálním přístupu k pacientům,“ říká Martin Kuncek, jednatel Skupiny B. Braun a hlavní tvůrce projektu Úsměv pro život.  

„Všeobecná fakultní nemocnice v Praze vítá projekty, které pacientům dokážou zpříjemnit pobyt v nemocnici. Nejenom onkologičtí pacienti v průběhu své hospitalizace potřebují podpořit a vnést trochu pozitivních myšlenek a humoru do jejich života. Je potřeba jim také pomoci v boji s onemocněním a dodat jim síly k překonání všech obtíží spojených s léčbou,popisuje rozpoložení pacientů Dana Jurásková, ředitelka Všeobecné fakultní nemocnice v Praze.

„Se zdravotními klauny máme v naší nemocnici dlouhodobé zkušenosti a každá jejich návštěva je nejen pro pacienty, ale i pro personál velmi příjemná a pozitivní. V dnešní době není úplně zvykem, že by vám dal někdo něco zadarmo, natož ve zdravotnictví, proto je projekt Košů plných humoru mezi lidmi oblíbený a zvláště těm dlouhodobě nemocným alespoň trochu zlepší náladu. A jak dobře víme, smích léčí, a proto jsou podobné projekty tolik důležité,“ hodnotí projekt a práci Zdravotních klaunů Zdeňka Dlouhá, vrchní sestra Onkologické kliniky VFN a 1. LF UK.

Nadnárodní Skupina B. Braun prostřednictvím svého charitativního projektu Úsměv pro život dlouhodobě podporuje pacienty zdravotnických zařízení po celé republice. Každý pacient, který je v nemocnici hospitalizován se musí s nenadálou situací vyrovnat a pro pacienty se závažnými onemocněními a dlouhodobou hospitalizací je takový stav navíc psychicky extrémně náročný. O tom svědčí i slova jednoho z pacientů. „Za poslední dva roky jsem v nemocnici strávil více než sedm měsíců. Každý další den se člověku zdá delší, a když navíc trpíte agresivním typem rakoviny a vaše vyhlídky jsou špatné, je nesmírně obtížné udržet se v dobrém psychickém stavu. Jakékoliv rozptýlení tedy má kladný vliv na vaší náladu a jako pacient mou říct, že mě rozdávání košů příjemně překvapilo a pobavilo,“ uvedl na adresu projektu Oldřich Novák, pacient.  

Náplň všech košů je v duchu zábavy. Jsou v nich svazky povídek Zdeňka Svěráka či dvojice Šimek-Grosmann, historky Vladimíra Menšíka, pohádky a celá řada dalších knížek, zábavných DVD, společenských her či křížovek. 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. Jakým způsobem to dokáže ovlivnit zdravotnictví? 

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun