Přejít k hlavnímu obsahu

Tříkomorové vaky slaví 20 let!

MVDr. Tomáš Hanák

27. Únor 2019

Na konci roku 2018 jsme v Café B. Braun zavzpomínali na tříkomorový vak Nutriflex lipid, který je na našem trhu krásných dvacet let. A jak nám řekl obchodní a marketingový manažer divize Hospital Care MUDr. František Vojík, účastníci ocenili inovace společnosti B. Braun v oblasti nutrice.

Na křídlech historie tříkomorových vaků

Psal se rok 1998, když v továrně B. Braun v německém Melsungenu spatřil světlo světa první tříkomorový vak, tehdy pod názvem Nutriflex® lipid, od roku 2009 známý jako Nutriflex® omega s obsahem omega-3 mastných kyselin. Před dvaceti lety byly tříkomorové vaky Nutriflex vyrobeny z tuhé fólie, ale již tehdy umožňovaly sekvenční míchání, tj. postupné smíchávání jednotlivých komor vaku a vizuální kontrolu stability a kompatibility výsledné směsi.

 

Tříkomorové vaky nového tisíciletí

Nové tříkomorové vaky řady Nutriflex® jsou tvořeny z měkčího materiálu, který umožňuje jednodušší manipulaci s vakem a díky inovativnímu prostorovému uspořádání komor tak zlepšuje sekvenční míchání, jen je důležité pro následnou vizuální kontrolu kompatibility a stability výsledné nutriční směsi. S novou řadou tříkomorových vaků přicházejí i nové ojedinělé receptury, mezi něž se řadí například Nutriflex® omega peri a Nutriflex® omega speciál bez elektrolytů, které na našem trhu doposud nebyly k dispozici.

 

V Café B. Braun…

Pozvání přijalo mnoho odborníků a významných osobností z řad České společnosti klinické výživy a intenzivní metabolické péče, mezi něž patří například nestor klinické výživy v České republice prof. MUDr. Zdeněk Zadák, doc. MUDr. Pavel Těšinský či MUDr. František Novák nebo MUDr. Michal Šenkyřík.

Úvodního slova k oslavám výročí dvaceti let tříkomorových vaků se ujal obchodní a marketingový manažer MUDr. František Vojík, který nejenže přivítal všechny hosty, ale také zahájil vášnivou debatu nesoucí se v duchu vzpomínání a vyzdvihování střípků z historie. Také však směřovala k zamyšlení se nad aktuálními novinkami v oblasti nutriční terapie, novými moderními recepturami parenterálních směsí.

 

Intravenózní multivitamin Viant® – malý vitaminový obr

MVDr. Tomáš Hanák představil absolutní novinku na poli intravenózních vitaminů, a to multivitamin Viant®. „Jedná se o unikátní směs třinácti vitaminů rozpustných ve vodě i v tucích, nacházející se v jediné lahvičce, což zdravotnímu personálu usnadňuje práci s mícháním více vitaminózních preparátů v jednu směs,“ říká o produktu Viant® za divizi Hospital Care MVDr. Tomáš Hanák, a prof. Zdeněk Zadák dodává a zdůrazňuje, „že velkou výhodou multivitamonu Viant® je jeho kompaktnost včetně výhody obsahu vitaminu K a zvýšeného obsahu vitaminu C a B, což je obzvlášť důležité u pacientů v intenzivní péči“.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník