Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Tříkomorové vaky slaví 20 let!

27. Únor 2019

Tříkomorové vaky slaví 20 let!

Na konci roku 2018 jsme v Café B. Braun zavzpomínali na tříkomorový vak Nutriflex lipid, který je na našem trhu krásných dvacet let. A jak nám řekl obchodní a marketingový manažer divize Hospital Care MUDr. František Vojík, účastníci ocenili inovace společnosti B. Braun v oblasti nutrice.

Na křídlech historie tříkomorových vaků

Psal se rok 1998, když v továrně B. Braun v německém Melsungenu spatřil světlo světa první tříkomorový vak, tehdy pod názvem Nutriflex® lipid, od roku 2009 známý jako Nutriflex® omega s obsahem omega-3 mastných kyselin. Před dvaceti lety byly tříkomorové vaky Nutriflex vyrobeny z tuhé fólie, ale již tehdy umožňovaly sekvenční míchání, tj. postupné smíchávání jednotlivých komor vaku a vizuální kontrolu stability a kompatibility výsledné směsi.

 

Tříkomorové vaky nového tisíciletí

Nové tříkomorové vaky řady Nutriflex® jsou tvořeny z měkčího materiálu, který umožňuje jednodušší manipulaci s vakem a díky inovativnímu prostorovému uspořádání komor tak zlepšuje sekvenční míchání, jen je důležité pro následnou vizuální kontrolu kompatibility a stability výsledné nutriční směsi. S novou řadou tříkomorových vaků přicházejí i nové ojedinělé receptury, mezi něž se řadí například Nutriflex® omega peri a Nutriflex® omega speciál bez elektrolytů, které na našem trhu doposud nebyly k dispozici.

 

V Café B. Braun…

Pozvání přijalo mnoho odborníků a významných osobností z řad České společnosti klinické výživy a intenzivní metabolické péče, mezi něž patří například nestor klinické výživy v České republice prof. MUDr. Zdeněk Zadák, doc. MUDr. Pavel Těšinský či MUDr. František Novák nebo MUDr. Michal Šenkyřík.

Úvodního slova k oslavám výročí dvaceti let tříkomorových vaků se ujal obchodní a marketingový manažer MUDr. František Vojík, který nejenže přivítal všechny hosty, ale také zahájil vášnivou debatu nesoucí se v duchu vzpomínání a vyzdvihování střípků z historie. Také však směřovala k zamyšlení se nad aktuálními novinkami v oblasti nutriční terapie, novými moderními recepturami parenterálních směsí.

 

Intravenózní multivitamin Viant® – malý vitaminový obr

MVDr. Tomáš Hanák představil absolutní novinku na poli intravenózních vitaminů, a to multivitamin Viant®. „Jedná se o unikátní směs třinácti vitaminů rozpustných ve vodě i v tucích, nacházející se v jediné lahvičce, což zdravotnímu personálu usnadňuje práci s mícháním více vitaminózních preparátů v jednu směs,“ říká o produktu Viant® za divizi Hospital Care MVDr. Tomáš Hanák, a prof. Zdeněk Zadák dodává a zdůrazňuje, „že velkou výhodou multivitamonu Viant® je jeho kompaktnost včetně výhody obsahu vitaminu K a zvýšeného obsahu vitaminu C a B, což je obzvlášť důležité u pacientů v intenzivní péči“.

MVDr. Tomáš Hanák
divize Hospital care
Dosud nehlasováno