Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Trelon® - nový přírůstek ve skupině chirurgických šicích materiálů

1. Duben 2008

Trelon® - nový přírůstek ve skupině chirurgických šicích materiálů

Přestože budoucnost zcela jednoznačně patří vstřebatelným syntetickým materiálům, jsou nevstřebatelné šicí materiály stále oblíbené a navíc levnější. Tradice používání tzv. silonu je velmi silná. Trelon®, který rozšiřuje paletu těchto materiálů, vyniká svou poddajností, pevností uzlu i nízkou kapilaritou.

Společnost B. Braun, věrna své stoleté tradici výrobce šicích materiálů, se rozhodla rozšířit široké spektrum nevstřebatelných chirurgických šicích materiálů o další novinku s názvem Trelon®.

Vedle již existujících polyfilních materiálů Synthofil, PremiCron, Silkam a Dagrofil nabízíme nyní svým zákazníkům další sterilní, nevstřebatelné pletené a potahované vlákno s originálními vlastnostmi.

Je třeba zdůraznit, že budoucnost zcela jednoznačně patří vstřebatelným syntetickým materiálům, které patří do popředí zájmu vývojových týmů koncernu B. Braun. Nabídka široké palety materiálů s různou délkou vstřebatelnosti se neustále rozšiřuje a bude i nadále rozšiřovat. Nelze však přehlédnout, že velká část chirurgů stále používá nevstřebatelné šicí materiály, jednak proto, že s nimi má velmi dobré zkušenosti, a jednak proto, že jsou výrazně levnější než materiály vstřebatelné. Na četná přání našich zákazníků tak rozšiřujeme i paletu nabízených nevstřebatelných šicích materiálů. Trelon® by měl splňovat jejich požadavky na mechanické vlastnosti - poddajnost, pevnost uzlu i nízkou kapilaritu.
Trelon® je vyroben z polyamidu 6/6, potažený silikonem a barvený pro lepší viditelnost v operačním poli černě - logwoodským výtažkem (C. I. Natural Black 1).

Obecně je toto vlákno určeno k sbližování nebo podvazování měkkých tkání, takže je vhodné k použití
při gastrointestinálních, ortopedických, plastických, kardiovaskulárních, očních i neurochirurgických operacích. Při jeho použití dochází k minimální zánětlivé reakci díky silikonovému potahu, následované jeho postupným opouzdřením fibrózní vazivovou tkání. Jako u všech polyamidových materiálů, vlivem tělesných enzymů pak po dlouhé době in vivo dochází k pozvolnému snižování jeho pevnosti, která klesá o 15 % během jednoho roku.

  • Nabízený sortiment je v rozmezí od USP 3 (metricky 6) až po USP 6/0 (metricky 0,7) a v délkách od 45 cm až po 250 cm.
  • Produktová paleta obsahuje atraumatické návleky i krátkometrážní bezjehlové přířezy.
  • Balen ve dvou různých formách: klasické DDP balení, obsahující 12, 24 nebo 36 samostatných foliových sáčků, z nichž v každém je 1, 2, 3, 6, 7, 10 nebo 17 vláken, nové TS balení (multistrand Take off packaging), kdy jeden box obsahuje 6 foliových sáčků, každý s osmi přehledně uspořádanými a zafixovanými atraumatickými návleky.

Trelon® je sterilizován gama zářením a v neporušeném balení je použitelný pět let.

Trelon® má všechny předpoklady pro to, aby se stal oblíbeným šicím materiálem v České i Slovenské republice. Tradice tzv. silonu je v našich zemích velmi silná a nový šicí materiál Trelon® požadované nároky nejen splňuje, ale v některých vlastnostech i překračuje. Nejlépe se ale přesvědčíte sami. Kontaktujte naše obchodní zástupce nebo Zákaznické centrum pro bezplatné objednání vzorků a poznejte výhodnou alternativu k Vašemu současnému šicímu materiálu.

MUDr. Petr Koutecký
divize Aesculap

0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Z odborných studií je prokázáno, že výskyt SSI tvoří 38%1 všech infekcí v nemocničním prostředí a rozvine se až u 5 % podstupujících chirurgický zákrok.2 Tvoří tak jeden z nejvýznamnějších podílů infekcí spojených se zdravotní péčí (HCAI).3

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. Tento chirurgický obor občas nebývá mezi zdravotníky populární, protože nepřináší rychlé a extrémně okázalé výsledky. Jedná se o zaměření, které vyžaduje mnoho trpělivosti a důslednosti nejen ze strany pacienta, ale zejména ze strany zdravotnického personálu.

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory