Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ortopedie:

Targon© PH+/H+ - výborný střídá výborného

Ondřej Štrojsa

24. květen 2017

Kloubní implantáty Laparoskopie Aesculap Akademie

Po více než desítce tisíc implantací humerálního hřebu Targon© PH a H v naší republice přichází na český trh jeho nová generace s názvem PH+ a H+.

Targon® PH/H se za dobu své existence stal ikonou. Je přesně tím, co traumatolog ve službě potřebuje - spolehlivým a uživatelsky jednoduchým nástrojem pro řešení i zdánlivě neřešitelných zlomenin. Přesně totéž se očekává i od jeho nové generace PH+/H+ a já jsem rád, že mohu napsat, že potenciál na to rozhodně má.

PH+

Hřeb doznal několika nepatrných, ale zásadních změn. Zajišťovací šrouby v jeho proximální části mají anatomické postavení. Velký hrbol je fixován dvěma šrouby s lehce divergentním postavením a z přední a zadní strany je možné ho zajistit vždy jedním šroubem. Poslední změnou je pozvolný přechod mezi proximální a distální částí hřebu. Zajišťovací šrouby v proximální části jsou identické s jeho předchůdcem, pouze byly rozšířeny o dvě fixační podložky. Jednu z podložek je možné použít pouze pro adaptaci měkkých tkání a druhou pro kompresi úlomku a adaptaci měkkých tkání.

Jištění v distální části je řešeno opět s Targon PH identickými šrouby průměru 3,5mm. Změny doznalo pouze postavení v hřebu, je divergentní a do otvorů v hřebu přibyl závit pro lepší stabilitu šroubu. Novinkou je také prodlužovací 2,5mm záslepka. Na závěr je nutné zmínit, že rozměr a průměr je stejný jako u jeho předchůdce - 10/8 150mm.

PH+ Long

Proximální část této dlouhé verze je identická s jeho krátkou variantou. Rozměr hřebu opět zůstal 10/7 mm, změny však doznala délka. V početní řadě ubyl jeden hřeb, a proto je PH+ Long vyráběn v délkách 200, 220, 240, 260 a 280 mm. V nejdistálnější části hřebu přibyl jeden zajišťovací otvor, a PH+ Long má tedy tři otvory v divergentním postavení. Z důvodu obtížnějšího freehand jištění nemají tyto otvory závit. Všechny dlouhé varianty hřebu je možné zavádět po drátu.

H+

Hřeb určený k řešení diafyzárních zlomenin humeru je na první pohled identický s hřebem Targon H. Změn je podstatně méně než u PH+ a PH. Rozměry a průměry jsou shodné. Hřeb H+ je vyráběn v průměrech 7 a 8 mm a délkách 180, 200, 220, 240, 260, 280 a 300 mm. Změnou je absence zajišťovacího šroubu o průměru 4,5 mm. Ten byl nahrazen šroubem o průměru 3,5 mm. Jako kompenzace zachování stability má H+ ve statických otvorech závit. U hřebu H+ jsou dva statické otvory a jeden dynamický. Distální část hřebu H+ je identická s H, dva zajišťovací otvory jsou v rovině sagitální a dva v rovině frontální.

Sterilní balení

Hřeby jsou dodávány výhradně ve sterilním balení. U šroubů a fixačních podložek si zákazník může zvolit, zda budou dodávány ve sterilní, nebo nesterilní formě.

Instrumentárium

Nový hřeb není možné zaimplantovat do instrumentária PH/H a PH+/H+ s sebou tedy přináší i nové instrumentárium. Nástroje jsou uložené ve dvou sterilizačních sítech. Každé síto má odjímatelné kovové dno s vyobrazením uložení nástrojů. Instrumenty jsou na první pohled líbivé a z praxe vím, že práce s nimi je ještě jednodušší než u předchozí generace.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník